babaya ekran kartı aldırma

Bu konuyu okuyanlar

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
Benim ekran kartım 256 MB çok düşük de bir sistemim var. Derslerim iyi her gün 5 saat ders çalışıyorum babamın durumu da iyi. Nasıl ekran kartı aldırabilirim taktik verin arkadaşlar arada bir bilgisayar bozuluyor babam yeni PC alalım bu eskidi diyor ama sonra almıyor 5 yıldır bu PC'yi kullanıyorum yeter ki biraz daha iyi bir ekran kartı olsun Zoom'dan ekran kartı yetersiz yazısı yazdırabilirsem alır diye düşünüyorum.

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
Babanı tanıyan kişi sensin senin ikna etmen lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umut Çeliğin bir sözü vardı alacaksa alır zaten diye.
evet öyle ama zoomdan ekran kartı yetersiz diye hata falan verdirtemiyor muyum?

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Baba diyeceksin bu iş böyle gitmez ya sen beni alacaksın ya da ben seni diyeceksin. Hadi var er meydanına diyeceksin. Meydana çıktın mı tüm gücünle saldıracaksın bu tek şansınmış gibi. 1v1i alırsan kart senindir yok başaramazsan yapacak bir şey de yok.

mstfyzclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayar bozulmadığı sürece yeni PC almaz baban. Sürekli yenisini alalım diye duygularınla oynar. O yüzden en iyi çözüm 1-2 gün PC' den uzak kalmayı göze alarak PC' yi tamamen bozmak kardeşim :) ya da bozulmuş gibi yapmak :) bu şekilde yeni PC' ye kavuşabilirsin :)

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
Bilgisayar bozulmadığı sürece yeni PC almaz baban. Sürekli yenisini alalım diye duygularınla oynar. O yüzden en iyi çözüm 1-2 gün PC' den uzak kalmayı göze alarak PC' yi tamamen bozmak kardeşim :) ya da bozulmuş gibi yapmak :) bu şekilde yeni PC' ye kavuşabilirsin :)
yaptım zaten bozuldukça alası geliyor adamın en son biosu çökertmiştim

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-17-19-37-21~2.png
    Screenshot_2021-01-17-19-37-21~2.png
    412.3 KB · Görüntüleme: 103

mstfyzclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
yaptım zaten bozuldukça alası geliyor adamın en son biosu çökertmiştim
Bozuldukça değil :) yani geri dönüşü olmayacak şekilde bozacaksın. Gerekirse 1-2 gün kapatacaksın bilgisayarı. Eve geldiğinde seni PC' den uzak görecek ve o zaman anlayacak ki bilgisayar gerçekten "ÇÖP" olmuş. Tamirle vs. olacak gibi değil. İşte o zaman sana yeni bir bilgisayar alacaktır kardeşim :)

Reaksiyon puanı
385
Benim ekran kartım 256 MB çok düşük de bir sistemim var. Derslerim iyi her gün 5 saat ders çalışıyorum babamın durumu da iyi. Nasıl ekran kartı aldırabilirim taktik verin arkadaşlar arada bir bilgisayar bozuluyor babam yeni PC alalım bu eskidi diyor ama sonra almıyor 5 yıldır bu PC'yi kullanıyorum yeter ki biraz daha iyi bir ekran kartı olsun Zoom'dan ekran kartı yetersiz yazısı yazdırabilirsem alır diye düşünüyorum.

Babana normal söyle alır. Olmazsa bıostan voltajla parça yak sadistçe ama olsun.

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
Bozuldukça değil :) yani geri dönüşü olmayacak şekilde bozacaksın. Gerekirse 1-2 gün kapatacaksın bilgisayarı. Eve geldiğinde seni PC' den uzak görecek ve o zaman anlayacak ki bilgisayar gerçekten "ÇÖP" olmuş. Tamirle vs. olacak gibi değil. İşte o zaman sana yeni bir bilgisayar alacaktır kardeşim :)
ben bu psuyu nasıl patlatabilirim bi bilgin varmı zaten ben patlatmasam kendi patlayacak powerboost 300 watt

Reaksiyon puanı
385
ben bu psuyu nasıl patlatabilirim bi bilgin varmı zaten ben patlatmasam kendi patlayacak powerboost 300 watt

Çok az bir sıvı dök. Kondansatörlerde sıvı vardır patladığında sıvı çıkarır şüpe çekmez.

Ve kesin patlar kurtuluşu yok.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Ağam bunun çeşitli yolları var.Örneğin misal :
1-Vİrüs:Bilgisayara virüs yüklemeyi dene.Bir süre sonra zaten bu virüs bilgisayarı yavaşlatacak ve zoom bile açtırmayacak hale gelecek.
2-Parça sök:Bilgisayarın hayati parçalarından birini sök veya git kasanın içinden bir tencik kablo sök ama belli olmasın
3-Duygu sömürüsü:Baba pandemi dolayısıyla bütün herkes insancıl bir şekilde bilgisayardan konuşuyorlar laikn benim bilgisayar bu konuşmayı bile kaldırmıyor de (Ttlı ses tonu ile de ve bir miktar kendine göre bir kaç kelime ekle ) ardından bir miktar mutsuz çocuk oturusu yap .Arından odada boşbos duvara bak.
Bunlardan bir tanesi işe yarar.

mstfyzclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Kır dök parçala işte, tamiri de mümkün değil de babana. Böyle yaparsan emin ol yenisini alacaktır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Neden bozsun ki çalışan bilgisayarı?

Herkes boz demiş ama diyelim bozdun. Baban da almadı. Eee sen şimdi naneyi yemedin mi?
Almak isterse alır yapacağın hiçbir şey değiştirmez. Diyelim bozunca ben sana bilgisayar verdim sen bozdun bir daha alayım da yine boz dimi derse ne diyeceksin.

mstfyzclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bi de bu kardeşi çok fazla dinleme. Bir kaç mesaj sonra benzin döküp evi yakmanı önerebilecek ruh halinde :D

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kır dök parçala işte, tamiri de mümkün değil de babana. Böyle yaparsan emin ol yenisini alacaktır.
Almadı diyelim??
Pandemiden maddi durumu iyi olmayabilir ya da der ki sen bunu bozdun şimdi yine bozacaksın.

mstfyzclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Neden bozsun ki çalışan bilgisayarı?

Herkes boz demiş ama diyelim bozdun. Baban da almadı. Eee sen şimdi naneyi yemedin mi?
Almak isterse alır yapacağın hiçbir şey değiştirmez. Diyelim bozunca ben sana bilgisayar verdim sen bozdun bir daha alayım da yine boz dimi derse ne diyeceksin.
Yahu bozmuş gibi yapacak. Babasının anlamayacağı şekilde. Bir iki gün bilgisayarı kapatacak. Bozukmuş gibi takılacak evde. Her seferinde bilgisayar bozuluyor ve babası yenisini alalım diyor ama o format vs. bir şekilde sorunu kendisi gideriyor :)

Çok az bir sıvı dök. Kondansatörlerde sıvı vardır patladığında sıvı çıkarır şüpe çekmez.

Ve kesin patlar kurtuluşu yok.
Hamza, sen bu çocuğa evi yaktırırsın :D

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yahu bozmuş gibi yapacak. Babasının anlamayacağı şekilde. Bir iki gün bilgisayarı kapatacak. Bozukmuş gibi takılacak evde. Her seferinde bilgisayar bozuluyor ve babası yenisini alalım diyor ama o format vs. bir şekilde sorunu kendisi gideriyor :)
Diyelim babasının bilgisayar konusunda bilgisi var ya da arkadaşı? Baktı ki sorun yok. O zaman da almayacak. Bir şey değişmiyor.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Kendi ailemden biliyorum herhangi bir şeyi almayan aileyi ikna etmen imkansız. Sadece İçlerinden gelirse alırlar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
BİOS'u güncellerken fişi çek.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ekran kartıyla bitcoin mining yap o zorlamaya eninde sonda bozulur babanada gösterirsin bozuk olduğunu online derslere girmem lazım dersin

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
Mantıklı olanı o aslında. Güzelce derdini anlatmak. Ki maddi durumunun iyi olduğunu da söylemiş.
ya ben psunun arka tarafındaki voltajı değiştirmek istiyoum şimdi 220 den 110 a getirirsek patlar ama o şey arkada yok ben onu nasıl değiştircem?