Yardım B ehliyet ile hangi araçlar kullanılabilir?

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Merhaba,

B sınıfı 1 yıllık ehliyetim var. Ulaşımda işe gidip gelebilmek için bir araç almak istiyorum. Motosiklet baktım ama sınava tabii olunması gerekmiş b ehliyet içinde bundan dolayı elektrik gerektirmeyen araçlar nedir?
Destekleriniz için teşekkür ederim.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
840
Otomobil
Pick-up
Minibüs (ticari değil)
Bu tip araçlar kullanabilirsiniz

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
230
Merhaba,

B sınıfı 1 yıllık ehliyetim var. Ulaşımda işe gidip gelebilmek için bir araç almak istiyorum. Motosiklet baktım ama sınava tabii olunması gerekmiş b ehliyet içinde bundan dolayı elektrik gerektirmeyen araçlar nedir?
Destekleriniz için teşekkür ederim.
Motor olarak 50 cc motorlar var. Bu motorları 80 veya 110 cc'lere yükseltenler var fakat ruhsatta hala 50 cc olarak gözüküyor, yani B ehliyetinizle kullanmaya devam edebilirsiniz (Yine de yokuşlarda zorlanmaya devam ediyor, bilginiz olsun.). Ayrıca plakalı herhangi bir hacimde ATV de kullanabilirsiniz.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
59
49 cc lik bir motosiklet sürebiliyorsunuz diye biliyorum. 50 de olabilir tam hatırlamıyorum. Mobilet olarak geçiyorlar.
50 cc likler çok da iyi değil o kadar paraya değmez ehliyet alıp motor alırım daha çok ondan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Motor olarak 50 cc motorlar var. Bu motorları 80 veya 110 cc'lere yükseltenler var fakat ruhsatta hala 50 cc olarak gözüküyor, yani B ehliyetinizle kullanmaya devam edebilirsiniz (Yine de yokuşlarda zorlanmaya devam ediyor, bilginiz olsun.). Ayrıca plakalı herhangi bir hacimde ATV de kullanabilirsiniz.
50 ccler kalite değil ondan yada elektrikli bisiklet yada scooter alıcam ehliyetten sonra adam gibi motora döneceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

A sınıfı ehliyetiniz olmalı
B ile 50 ccler kalite değil ondan yada elektrikli bisiklet yada scooter alıcam ehliyetten sonra adam gibi motora döneceğim.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,123