Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
293
Yaş
25
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol'a katıldı. Programda Yıldırım, TFF'nin istifa etmesi gerektiğinin altını çizdi.


aziz-yildirim-06-08.jpg


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol programına konuk oldu.

Yıldırım mali konularda ilk olarak programın başında sözü Mosturoğlu’na verirken; Mosturoğlu şu ifadeleri kullandı:

“UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik. Bu sezon maksimum 10 milyon zarar etmeliyiz, bir sonraki sezonda ise bu sıfırlanmalı.”

UEFA anlaşmasına değinen Aziz Yıldırım ise “Beklenmeyen bir kur zararı olmazsa, bu sezon 10 milyon euroyu aşmayacak zararımız, seneye de sıfır olacak. UEFA kriterlerinde sıkıntı var. Fransa’da 222 milyon euro bir oyuncu için bonservis ödendi. Bunun FFP ile ne alakası var?” diye konuştu.

Transferlere de değinen Yıldırım, “Dört oyuncu için çalışmalarımız devam ediyor. Bu hafta iki tanesi sonuçlanır, sonraki hafta da diğer ikisi” dedi.

Lens hakkında da konuşan Yıldırım, Kjaer satılan kadar Lens’i bonservisle alamayacaklarını Sunderland’e bildirdiklerini söyledi. Kiralama teklifine de İngiliz kulübünün sıcak bakmadığını ifade etti. Yıldırım, Aykut Kocaman’ın Lens’e onay verdiğini de ifade etti.


Aziz Yıldırım forvet transferi yapacaklarını hatta gerekirse iki forvet transferi yapacaklarını ifade etti. Basketbol şubesi hakkında da konuşan Yıldırım, Euroleague ailesi olarak NBA modelinde çalıştıklarını “11 kulüp olarak Euroleague’e ortağız. Payımız %7. NBA gibi geliştirilmiş lig kurulursa oraya kayarız. Başkaları düşünürler” diye konuştu.

Genç oyuncular ve transfer çalışmalarına samimi olarak açıklık getiren Başkan, “Altyapı oyuncumuz Oğuz Kaan Güçtekin için Manchester City, 5 milyon Euro teklif etti. Satmadık” dedi. Ayrıca Yıldırım, Emre Mor için de Borussia Dortmund’a resmi teklif yaptıklarını ifade ederken Dortmund’un Inter’den istedikleri bir oyuncuyu alabilmek için Emre’yi kullandığını da söyledi.

Eljif Elmas konusu da Aziz Yıldırım’ın değindiği konulardandı. Yıldırım Elmas için “Eljif Elmas’ı Ajax’ın, Manchester City’nin, Türk kulüplerinin istediğini biliyoruz. Avrupa’dan her yerden istiyorlar çocuğu” sözlerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in Ali Koç hakkında sorduğu “2018’de Ali Koç’a bırakacak mısınız” sorusuna “Yargıtay Kararı nerede? Zamanı geldiğinde konuşuruz” diye yanıt verdi.

Aziz Yıldırım, “Kulüpler falan oturup konuşmayacak kardeşim. TFF’dir sorumlu. Sorumlu, sorumluluğu üstüne alacak. Eskiden Fenerbahçe-Galatasaray olunca kavga oluyor, Fenerbahçe-Beşiktaş olunca kavga ediliyor dendi. Fenerbahçe-Galatasaray yok, Beşiktaş var birinde, sorun Fenerbahçe değil yani” ifadeleriyle de TFF yönetimine eleştiride bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TFF’ye de yoğun bir şekilde yüklendi ve hem son günlerde yaşananlar ve hem de kendi aldığı cezalardan yola çıkarak “Federasyon kesinlikle istifa etmeli” şeklinde konuştu. Yıldırım ayrıca “Türkiye’de hiç antrenör mü yok” dedi ve Lucescu tercihine de eleştiride bulundu.

Aziz Yıldırım, Rıdvan Dilmen’in “Barış sezonu olsun” temennisine ise “Bu temenni lafta kalır. Bıçakla giriyorlar maça. Bir şey olsa hesabını kim verecek. TFF Başkanı statlara gidebiliyor mu? Hakemler baskı altında” dedi.

Son dakika! Aziz Yıldırım %100 Futbol’da konuştu
 
Üst