Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nod32'nin bende harcadığı ram miktarı :

nod32qq7.png

Bende 45 mb diyor.....:)

Revahak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence Avira
herşeyi virüs görüyo
Celeron 400 bile kaldırıyo
my.php

my.php

sam@

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En iyisi norton kur...en iyisi o bence...

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kaynak çok güvenilir gerçekten ;)

Adamların bedava antivirüsüne bak zirveyi bırakmıyor kimseye
50-100 dolara aldığımız diğer kodamanlar yatıyor..:D:D
Onlar yatmasa da virüs/trojan yatırıyor ;)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaynak çok güvenilir gerçekten ;)

Adamların bedava antivirüsüne bak zirveyi bırakmıyor kimseye
50-100 dolara aldığımız diğer kodamanlar yatıyor..:D:D
Onlar yatmasa da virüs/trojan yatırıyor ;)

Biz insanlara popülizmle bir yere varılmadığını, anlatmaya çalışıyoruz ama anlayan nerde...
Kime inanıyor millet?
Nodun, nortonun vs. cracklısını yabancı warez sitelerinden bulup, üçbeş forum sitesine, programın resmi sitesindeki abartılı açıklama/tanıtım metniyle ekleyen rep meraklısı elemanlara inanıyorlar..
Popüler olan farklı olabilir, ama kaliteli olan kalitelidir.
Test sonuçlarına rağmen hala o yaramaz falan filan diyen fanatik arkadaşlara da saygı duyuyorum.
Avast en popüler antivirüs olmasın zaten, az kişi kullanalım ki farkımız olsun. :happy:

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bir sitede yapılan testler sonucu Nod32 en az RAM harcayan antivirüs... Avira sadece idle konumunda önde. Tabi virüs bulma konusunda Nod32 de son zamanlarda gerileme var. Ama yinede önsezgisel alanda en iyilerdendir.
Antivirüs programlarının RAM harcama testi: (1. kolon minimum değer, 2. kolon maksimum değer, 3 kolon ise 2008 deki maksimum değer)
http://security.magnus.de/viren-tro.../tabelle/der-angriff-der-speicherfresser.html

selgeto21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş hepsini kullandım ama antivir hepsinden iii çünkü pc hiç kasmıyorve virusta kaçırmıyor
nod32 uzun süre kullandım pc çok kasıyor

PRICE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

SCKNST

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buraya bu cevabi yazabilmek icin uye oldum gercekten. SAnirim uye kalmaya da devam edecem. Neyse konuya gelelim.
NOD32 eski performansini koruyamadi. Sistem kaynagi tuketmede yinede ilk siralarda ancak virus yakalama konusunda basarisiz.
Gelelim Avast'a. Evet muthis bir sekilde virus yakaliyor. Tebrik ediyoruz ama silemedikden sonra ne fayda. Kardesim bu virus tepe tepe kullan diyor resmen.
Avira AntiVir derseniz ki su an kullaniyorum. Bir dosya indirirken virus iceriyorsa indirmeden once uyarisini veriyor. Digerleri gibi sadece tarama yapilinca virus uyarisi vermiyor. Aktif olarak windows gezgininde gezerken viruslu dosya ile karsilasirsaniz direk uyariyor ve silebiliyor. Sistem kaynaginida yeterince az tuketiyor. Belki birinci degil kaynak tuketiminde ama hem koruma hem kaynak tuketiminde oldukca basarili.
KasperSky,Norton,Panda, Ozellikle G-GATA (2008 Virus Programi Test Birincisi) oldukca basarili ancak cok fazla sistem kaynagi tuketiyor. Nedeni de sadece virus programi degil Firewall, Registry Cheker, SpyWare Cleaner gibi extralara sahip olmalari.\

Ozetle: Avira AntiVir'in yanina Windows'un Deffender'ini kurarsaniz emin olun kolay kolay virus bulasmaz. (Normal bir kullaniciya) Ancak su da var ki; genelde PC'lere virusler flash disklerden bulasiyor su donemde. PC'de ki otomatik calistir ozelligini kapatin. CD,DVD,Flash, vs. takildiginda kendiliginden icini acmak, setup calistirmak gibi islemler yapmasin. Bunun icin GPEdit.MSC komutu Baslat-Calistirdan kullanilabilir. (WinXP Pro icin gecerli)

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nedense Çoğu Kişi Kendi Antivirüsünü Met Ediyor !!!

32.sefonun Sorusuna Yanıt nerde ?

Bu Antivürüs Yarıştırma Ne zaman Biter dicem ama Çünkü böle giderse bitmeceyeği Belli

Kurumlardan reklam karşılığı Para alıyormuşsunuz gibi O kadar Met Ediyorsunuz ki !!

Antivirüs Hakkında Bilgi tamam Ama Met etmek Artık Ortadan Kalksa

Mesela; Avastın Virüs Silmesi Başarısız Bu Doğru !!!

Ve Durum Hakkında 1 Konu Açayorum...

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
En iyisi norton kur...en iyisi o bence...
:wassat::Ddalga mı geçiyosun :icon_-1:

Edit:
Bu arada soruma cevap aldım sanırım az sistem kaynağı harcayan 'Avira AntiVir' gibi geldi bana.. Deneyelim bakalım.. Ücretsiz Lisans Kampanyası varmı acaba buaralar..:innocent::)

donmezsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
virüs programı kurmak yerine sadece tarama yapıp silen bir program kursan daha iyi olur .

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam zamanlı koruma sağlayan tüm programlar sistem belleğini tüketir. Virüs bulaştıktan sonra temizlemek fayda vermez. Mühim olan virüs bulaşmadan önce bir anti virüs yazılımı ile sistemi kullanmaktır. Sen temizlemek için bir yol arıyorsun madem kur norton 360 ı temizlesin. Sonra kaldır devam et yoluna..

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bitdefendir kur korumaz ama oda =D bence nod32 2.7 sürümünü bul ben p3 e kurmuştum iyi çalışıyordu=)