Ayrımcılık

minimalist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sık takip etmememe ragmen gözlemledigim bi durum var: o da ayrımcılık.

Dünya ve varoluş gibi konularda kendini arayan ve kafasında soru işareti oluşmuş insanların paylaşıp bilgi edinmek istedigi bi platformda verilen tepkiler ve insanların bu düşüncelerinden ötürü ignore edilişi ;ancak şeriat yanlısı mesajlar veren onlarca kullanıcının bu uygulamadan nasibini almayışı sdn takip eden bir kullanıcı olan beni çok rahatsız etti.

Haftanın 2 gününde takip edebildigimden belki birşeyler kaçırdım ancak gözlemledigim kadarıyla böyle bir tutum var. Bence çok rahatsız edici bir tutum.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Rahatsız olduğunuz konuları bizlere bildiriniz gereken ne ise ve bu forumumuz için sorun oluşturuyorsa ne gerekirse yaparız.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bakıyorum, genellikle "o kendini biliyor" kıvamındaki insanlar adam öldürenle hırsızlık yapana aynı şekilde davranılmasını istiyor. Ya da haftanın yedi günü çalışanla bir gün çalışıp 3 gün yatan adama aynı maaşın verilmnesini talep ediyorlar.

Arkadaşlar, eşitlik, herkese eşit davranmakla olmaz. Eşitlik, eşit olmayana kendi ölçüsünde davranmaktır. Asıl eşitsizlik eşit olmayana eşit davranmaktır. Bence "objektif" gözle bakamamışsınız bazı şeylere.