Apple Lansman

Yardım Aylardır çözülemeyen internet problemi

mehmettufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 6 aydır TurkNet VDSL internet kullanıyorum aldığım günden itibaren problem yaşıyorum sıkıntıyı bir türlü çözemedik yardımlarınızı bekliyorum.

Sıkıntı şu şekilde evimdeki çoğu cihaz ana modeme bağlanmıyor, çoğaltıcıya bağlanabiliyor, ana modeme bağlanan cihazlarda ise düzenli kopmalara veya internet yok hatasına maruz kalıyorum, bağlandığında da internet yaklaşık 30 saniye sonra geliyor. Eşim uzaktan çalışıyor onun laptopu ana modeme bağlanamıyor fakat telefonları bağlayabiliyorum, dün Xbox aldım onu da ana modeme bağlayamadım statik IP sorunu tarzında bir hata verdi, örneğin geçen ay robot süpürge uygulamasına Wi-Fi'den bağlı iken 2 hafta boyunca telefonlardan giremedim mobil veriye geçince çalışıyordu ve bunun gibi birkaç uygulamada daha aynısı oldu sonra kendi kendine düzeldi. Cuma gününe kadar kendi bilgisayarımda kablolu bağlantıda problem yaşamıyordum şu an onda da internet yok hatası alıyoruM. Bu durumların hepsinin modemden kaynaklıymış gibi gözüktüğünü biliyorum fakat modemde değiştirdim TP-Link VR400 Archer modelini kullanıyorum hatanın modemde olduğunu düşünüp garantiye yolladım ve bu vakitte bir arkadaşımdan TurkNet'in kendisinin VDSL için vermiş olduğu ZyXEL VMG3625-T50b modemi de taktım birebir aynı sıkıntılar onda da yaşanıyor garantiden modem sorunsuz olarak döndü taktım 1 hafta kadar sorun yok gibi kullanabildim sonrasında sorunlar tekrar başladı TurkNet'e kendimi izah edemediğim için ekipte yönlendirilmiyor hız testi vs isteniyor da hızla ilgili değil benim problemim bağlantı yapamıyorum ben cihazlarıma ip almakta mı problem yaşıyorum portlarda mı problem var statik ip vs mi almalıyım yoksa çözüm başka mı... eşim uzaktan çalıştığı için inanılmaz sıkıntı içerisindeyim konu ile alakalı yardımcı olun teşekkür ederim.

pesimist

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,081
Turknet'te zaten taahhüt yok. İptal edin başka bir sağlayıcıya geçin.

Ctrl+aLT+Del

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Turknette maalesef bi bi bayisi bi saha ekiib bildiğim kadarıyla olmadığı, ya da her ilde olmadığı için böyle oluyor. Ankastreye baktırmanız lazım ben de benzer bi sorunu 6 ay boyunca turkcellin beceriksizliği yüzünden yaşadım.

mehmettufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Turknette maalesef bi bi bayisi bi saha ekiib bildiğim kadarıyla olmadığı, ya da her ilde olmadığı için böyle oluyor. Ankastreye baktırmanız lazım ben de benzer bi sorunu 6 ay boyunca turkcellin beceriksizliği yüzünden yaşadım.
ankastreye baktırmanız lazım derken altyapıyı mı kontrol ettirmem gerekiyor cahilliğimi maruz görün :)

Ctrl+aLT+Del

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
ankastreye baktırmanız lazım derken altyapıyı mı kontrol ettirmem gerekiyor cahilliğimi maruz görün :)
Aşağıda kutu var ya interneti oradan bağlıyorlar. Buna benzer bi kutu.
1725881235885.png