Superonline Kablosuz İnternerime Telefondan Bağlantı Problemi

Bu konuyu okuyanlar

taklamakan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
superonline 24 mbps fiber internet kullanıyorum evimde. daha önce telefon olarak da iphone 5s kullanmaktaydım. wi fi ye bağlanmada ya da bağlantı sırasında herhangi bir problem yaşamıyordum.

2 aydır samsung galaxy a70 kullanıyorum. özellikle köprü linklere tıklayınca (mesela twitterdaki bir tweette yer alan haber sitesinin haber linki), instagramda yeni bir profile girmeye çalışınca, skype'a girince, google playden bir şey indirirken, one drivedaki fotoğraflarıma bakmak istediğimde, zaman zaman whatsapp'ta ve diğer bazı uygulamaların içerisindeyken bağlantı problemi yaşıyorum. link açılmıyor, fotoğraflar dolmuyor vs. gibi problemler bunlar. bu arada modemin (huawei hg255s) de çok yakınındayım, mesafeden dolayı olamaz kesinlikle. bu problemleri yaşadığımda vpn ile giriş yaptığımda ya da wi-fi kapatıp 4.5g mobil veriye girince anında problem ortadan kalkıyor.

önceki telefonumla problem yaşamayıp yeni telefonumla problem yaşayınca acaba telefondan kaynaklanan bir sorun mu diye düşündüm ilk başta. fakat arkadaşımın evine gittiğimde onun hatta hız olarak daha düşük kablosuz internetine bağlıyken (superonline adsl) yukarıda saydığım problemlerin hiçbirini yaşamıyorum. yani başka bir wifiye bağlıyken yine sorun yok.

yine ilginç bir şekilde aynı arkadaşım benim evimdeki internete telefonu ile bağlıyken yukarıda yazdığım problemleri yaşamadan interneti kullanabiliyor.

modemi resetlemeyi denedim tabiki ama bir değişiklik olmuyor. telefonu da yeniden başlattım. modem arayüzüne girerek telefona statik ip atamayı denedim, o da çare etmedi. klasik yöntemleri denedim yani ama değişmiyor.

bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? başka yaşayanlar var mı? tecrübelerinizi, fikirlerinizi, bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. çözüm için sizden yardımlarınızı rica ediyorum.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Modem arayüzünden DHCP sunucusu aktifse onu kapatarak tekrar deneyebilir misiniz? Muhtemelen modem telefona paket göndermede bir filtre uyguluyor.

Son mesajlar