Ayhan: "Sıkıntılar Yaşıyoruz Ama Atlatacağız"

Bu konuyu okuyanlar

aliihsangs12

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ayhan Akman, sezon başlarında bütün takımların sıkıntı yaşayabileceğini belirterek, ''Biz de bu sıkıntıları yaşıyoruz. Ama bir an önce bunları atlatacağız diye düşünüyorum'' dedi. Ayhan, sarı-kırmızılı takımın bu sabahki antrenmanından sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin henüz başında olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

2008_09_03_ayhan_akman.JPG

''Bazı şeylerin oturması lazım. Hocamız da yeni. Takıma yeni gelen yabancı oyuncularla adapte olmaya çalışıyoruz. İlk dönemler bütün takımlar sıkıntı yaşayabilir. Biz de bu sıkıntıları yaşıyoruz. Ama bir an önce bunları atlatacağız diye düşünüyorum. Milli takımdaki oyuncuların geç dönmesi ve yeni transferlerin takıma geç katılmasıyla bu sıkıntıları yaşadık. Şimdi sakatların olması da bu sıkıntıları artırdı. Ama sakatların iyileşmesiyle onlarla beraber çalışma ortamı yakalayacağız ve daha iyi olacağız.''

Takımlarda her sezon belli değişimlerin olduğunu dile getiren Ayhan, ''Hoca olsun, taktik anlamında olsun... Bunlara bizim gibi oyuncuların da adapte olması lazım. Ben de görev nerede verilirse adapte olmaya ve en iyi şekilde mücadele etmeye çalışıyorum. Bu anlamda değişik mevkilerde görev alıyorum. Ama önemli olan Galatasaray'ın başarısı. Bunun için elimden geleni yapmaya çalışıyorum'' diye konuştu.

''HOCAMIZ SİSTEMİNİ OTURTMAYA ÇALIŞIYOR''

Tecrübeli oyuncu, teknik direktörleri Michael Skibbe'nin oyun anlayışıyla ilgili bir soru üzerine ''Her hocanın farklı düşünceleri var. Şu an hocamız da kendi sistemini oturtmaya çalışıyor. O yüzden bu bizi pek ilgilendiren konular değil. Biz görev verildiği zaman en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalıyız'' değerlendirmesinde bulundu.

Ayhan, yaptıkları son maçların hemen hepsinde kalelerinde gol gördüklerini hatırlatarak, ''Bu bizim için kötü bir sinyal. Ama her takım gol yiyor. Bu anlamda bütün takımın defans yapması lazım. Sadece 1-2 kişiye bırakılmamalı. Bütün takım olarak defans yapmalıyız. Orta sahada sakat oyuncularımız var. Onların da katılımıyla beraber eksikliklerimizi kapatacağız. Hocamızın verdiği taktikle de bundan sonraki maçlara en iyi şekilde hazırlanacağız'' ifadelerini kullandı.

''YABANCILARIN BİZE KATKISI ÇOK''

Ayhan Akman, yabancı oyuncularının çok kaliteli olduklarını anlatarak, ''Onların kalitesi ortada. Geldikleri takımlar ve milli takımlarındaki başarıları belli. Bu anlamda bizlerin, özellikle de genç oyuncuların onlardan alacağı çok şey var. Onlar da iyi başladılar. Yabancı oyuncuların bize katkısı çok. İnşallah böyle devam ederler'' dedi.
Ayhan, UEFA Kupası'ndaki hedeflerinin ise final oynamak olduğunu söyledi.

UEFA Kupası'nda her maçı ayrı değerlendirdiklerini ifade eden tecrübeli futbolcu, ''Öncellikle Bellinzona'yı geçmek istiyoruz. Daha sonra grupları geçmek istiyoruz. Amacımız final oynamak. İnşallah oynarız'' dedi.

Ayhan Akman, Turkcell Süper Lig'de 28 Eylül Pazar günü Konyaspor ile yapacakları karışlaşmayla ilgili olarak da, her maça galibiyet hedefiyle çıktıklarını, seyircilerinin desteğiyle iyi futbol oynayarak, bu karşılaşmayı kazanmak istediklerini dile getirdi.

Kaynak

Son mesajlar