aygıt yöneticisindeki kronik yanlış ekran kartı sorunu ve harici ekran kartını kullanamamak

Bu konuyu okuyanlar

odysseuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese, çok canımı sıkan bir hatadan bahsetmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Öncelikle HP 15-ba026nt model laptopa sahibim. Laptopumun iki ekran kartı var,biri amd radeon r5 graphics bu birincil kart, ikincil ve üstün olan ise amd radeon r5 m430. İnternetten her türlü şeyi arayıp süpürdüm ama çözemiyorum sorunu. İki soruna sahibim ilki aygıt yöneticisinde r5m430 olan ekran kartım m330 gözüküyor ve asla ve asla bu kartı devreye sokamıyorum,oyunlarda kullanamıyorum. Amd radeon r5 graphics gpu1 olarak gözüküyor m330 ise gpu2. Grafik ayarlarına girdim ama ikincil kartım orada gözükmüyor,r5 grarphics kartını devre dışı bırakıyorum diğerini kullansın diye bu sefer microsoft basic render kullanıyor deli olmaya başladım,ddu programını indirip hepsini kaldırdım amd sitesinden geri yükledim olmadı.Bunu birkaç kez yaptım,olmuyor.Laptopum 1 buçuk sene hdd bozulduğu için bir köşede kaldı ve yakın zamanda hdd değiştirdim ve amd radeon m430 olan ekran kartım amd radeon m330 olarak gözüküyor ve sadece sözde bir ekran kartı gibi sadece aygıt yöneticisinde ve uygulamalarda gözüküyor entegre ekran kartından başkasını kullanamıyorum,nasıl çözebilirim bu sorunu

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Kullanmak istediğiniz ekran kartına ait sürücüyü yüklediniz mi? Bir de bazı laptoplarda güç tasarrufu amaçlı şarjdayken güçlü olanı, pildeyken güçsüz olan ekran kartını kullanma özelliği olabiliyor. Buna yönelik testler de yapmanızı öneririm eğer yapmadıysanız.

odysseuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanmak istediğiniz ekran kartına ait sürücüyü yüklediniz mi? Bir de bazı laptoplarda güç tasarrufu amaçlı şarjdayken güçlü olanı, pildeyken güçsüz olan ekran kartını kullanma özelliği olabiliyor. Buna yönelik testler de yapmanızı öneririm eğer yapmadıysanız.
evet amd radeon r5 m430 sürücüsünü adrenalin olanı sitesinden indirdim ama sürekli amd radeon r5 m330 olarak gözüküyor ve grafik ayarlarında gözükmüyor