Aydınlar fb içinde böyle konuşsa..

Bu konuyu okuyanlar

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Şu an yurt dışındayım. Olaylarla ilgili bilgim yok. Ancak şunu net biçimde söyleyebilirim. 20 yıl öncesine kadar dönüp inceleme yetkimiz var. Eğer bir başvuru, daha da önemlisi bir kanıt olursa, tabii ki gerekeni yaparız. Kim sportif suç işlemişse, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor bizim içinisim farketmez. Biz zaten bu bataklığı kurutmaya geldik. Fakat geriye dönük dosyaların adli boyutu olmaz. Yasa yeni çıktığı için adli boyuttan öte biz, gerekirse kupa almak ve hak mahrumiyetleri vermek dahil her türlü yaptırımı uygularız.

Ben Fenerbahçe'liyim, sadece yukarıda yazılı olan bu yazıyı ( başlığı olmadan ) M.Ali Aydınlar'ın açıklaması olduğunu söyleyerek Durumdan bi haber Galatasaray'lı ve Trabzonspor'lu arkadaşlarıma okutup tepkilerini ölçmek istedim :D

-- Eeee olması gereken bu zaten... dediler.

Sonra haberin tamamını ( Başlıkla birlikte ) okutunca;

--Galatasaray için mi demiş, kupasını alırız diye? Vay ..... ..... çocuğu gibi bir tepki aldım.

Söylenecek başka söz yok sanırım... :D

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Siz yine olayı kendinizce yorumlamaya bayılıyorsunuz..Aydınlar neden bu açıklamayı 1 ay sonra yapıyor ilk şike çıktığında ne diyordu yok şike kurumları bağlamaz düşme olmaz lig ertelenmez kupa finali ertelenmez gibisinden bir sürü saçma saçma laflar söyledi..İşin içine galatasaray girince anında kupalarını geri alırız...Bu iki yüzlülüktür çifte standarttır...

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Siz yine olayı kendinizce yorumlamaya bayılıyorsunuz..Aydınlar neden bu açıklamayı 1 ay sonra yapıyor ilk şike çıktığında ne diyordu yok şike kurumları bağlamaz düşme olmaz lig ertelenmez kupa finali ertelenmez gibisinden bir sürü saçma saçma laflar söyledi..İşin içine galatasaray girince anında kupalarını geri alırız...Bu iki yüzlülüktür çifte standarttır...

+ Kaç yazayım bilemedim

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bildiğim tek gerçek varsa o adamdan başkan fln olmaz birileri yerleştirmiş her halinden bellii

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27

Galatasaray ile ilgili değil bence açıklaması, genelleme yapmış, zira son olaylardan haberim yok, suçlular kimse cezasını veririz diyor. Başlık sizi de yanıltmasın.

''Bu işlere karışanları ömür boyu futboldan men etme hakkımız var. Biz de en ağır cezaları vereceğiz. Ama kişisel görüşüm kurumlarla kişileri karıştırmamak gerektiği yönünde.'' demişti.

Ancak Federasyon, ve kurulları kişisel fikirlerle yönetilemez. Federasyon özerk bir kuruluştur, yönetmelikleri, disiplin talimatnameleri varken, kişisel düşüncenin üzerinde durmamak gerekir.

''Küme düşme olmayacak'' dediğini hiç duymadım.

Lig ve Süper kupa için ''belirlenen tarihlerde başlayacak şeklindeki açıklamasını ise, o gün yapılan toplantılarda, bu konu ile ilgili herhangi bir karar alınmaması olarak algıladım ben. Federasyon Başkanı'nın açıklamasını dinlerken, bir kaç gün sonra lig ve Süper kupa maçının tarihlerinin erteleneceğinden adım gibi emindim. Bu kararları almak, herkesin dileği bu yönde iken sadece birkaç saatlik bir toplantı gerektirirdi.

Federasyon Başkanı gökten zembille inmedi beyler, Fenerbahçe'li olduğunu bilmeyen yok, tutmuş olduğunuz takımların başkanları ve yöneticilerinin tercihi ile tek aday olarak girdi seçimlere.

Fenerbahçe Göksel Gümüşdağ'ı istiyordu. M.Ali Aydınlar adaylığını koyunca klüpler birliğinin çoğunluğu M.Ali Aydınlar'ı destekledi. Göksel Gümüşdağ ise kazanamayacağını bildiğinden olsa gerek Federasyonda yöneticilik karşılığında çekildi adaylıktan.

Ben şahsen konudaki gibi sataşmalar olacağından dolayı hiç istememiştim Federasyon başkanı olmasını ama olmasa ne olacaktı sanki? Federasyon, her sezon, başkanlık koltuğunda kim olursa olsun ''Fenerasyon'' değil mi zaten?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
İlk mesajı gönderip altına yorum yazan arkadaş olaya şu açıdan bakmayı denedi mi?
Sürekli Fenerbahçe'ye yüklenildi diğer takımlardan da suçlanan oldu olmadı aklandı aklanmadı ama hep Fenerbahçe üzerine oynandı, en sonunda Aziz Yıldırım avukatları aracılığı ile HSYK'ya başvurdu ve davanın incelenmesini talep etti. Tabii federasyonda bunun üzerine Polat'ı soruşturmaya aldırmış üzerine de çaktırmamak için aslan gibi kükremiş ama özünde bunu Galatasaray'ın iyiliği için yapmış olamaz mı? :) Sonuçta bu devlet yıllardır GS'yi kolluyor, şimdi niye yapmasın :) Zor gününüzde 5M $ devletten almadınız mı? Yeni stadınızı bu devlet yaptırmadı mı? ... :)

Karşılığında biz ALİ SAMİ YEN'i verdik. Hangi arazi değerli sence. Bize verilen çorbadan bir kaşık. Şimdi diyeceksin orası 49 yıllığına sizindi yani sonuçta devletindi. Ben de diyorum ki biz vermesek devlet hayatta alamazdı bizden orayı :)

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
he eşşekten adam olur bilmem neden adam olmaz diyeceksin.Bana kalsa şikayetle mikayetle uğraşmam da yüzyüze gelemediğimiz için gerekli olanı yaptım ve senin yüzünden hiçbir sorun bulunmayan mesajım silindi.uğraşmaya değmezsin.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ya çok komiksiniz ya.. Koskoca başkanları Fenerlilikle suçluyorsunuz.

Adam takım ismi fark etmez demiş.

Şimdiki şike operasyonunun sonuca bağlanamamasını neden Aydınlar'a bağlıyorsunuz?

Adamın ne yapmasını bekliyorsunuz?

Bazı değer yargıları varsa istifa etmesini bekliyoruz ama görünen o ki bazı şeylerini çoktan yitirmiş!

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nasıl açıklamaların Galatasarayla alakası yok 20 yıl 20 yıl muabbeti yaptınız kaç gündür yok ankaragücüymüş yok denizliymiş adamda direkt 20 yıl geriye gideriz kupaları alırız demiş daha neyi kıvırıyorsunuz eğer başkan olsaydı geçen hafta yunanistanın yaptığını yapıp mahkemeymiş delilmiş beklemeden feneri düşürmüş olurdu, konu fener olunca elimizde belge yok dedi acele yok dedi al belgeler geldi daha neyi bekliyorsun gündemin soğumasını mı? Ama laf Galatasaraya yada başkanına cevap vermeye gelince iki elin kanda olsa en acilinden cevabı veriyorsun bu saatten sonra ne karar verirse versin federasyon inandırıcılığını kaybetmiştir ömrü bitmiştir. Şimdi federasyon başkanına arka çıkan siz fenerlilerin yarın küme düşme kararı verirse ne yazacağını da biliyoruz kendinizi kandırıyorsunuz onu zaten biliyoruz bari karşınızdakini salak yerine koymayın.. ne hakem kurulu ne fedarasyon bıraktınız konuşmaya gelince sizin kadar konuşan bir klüp görmedi bu ülke ama siz olayı yapınca herkes susacak sağ duyulu olacak sizin yanınızda olacak yok yav..

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
he eşşekten adam olur bilmem neden adam olmaz diyeceksin.Bana kalsa şikayetle mikayetle uğraşmam da yüzyüze gelemediğimiz için gerekli olanı yaptım ve senin yüzünden hiçbir sorun bulunmayan mesajım silindi.uğraşmaya değmezsin.

Hem uğraşmaya değmezsin de hem de tehdit et :) özelden adresimi yolladım bekliyorum. madem yüz yüze görüşmek istiyorsun

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
747bamali.png

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Vaayy bu lafı başka klüpler içinde söyleseydiya...
Azizin başkanları bunlar...

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1

bana nedense ulusoyu hatırlattı, Ulusoy Ailesi koyu bir galatasaraylı oğlu, hanımı, kendisi, yakınları galatasaraylı. :D

ulusoya facebook açtınız

di-Y8LV.jpg

oğlu ve haluk bey galatasarayın maçlarına hep gelir işte görüntü, şte başkanlık ile ilgilli haberi

di-MVBY.jpg

di-YI34.jpg

biz ulusoyu yıllardır eleştirdik, siz kalkıp böyle bir fotoğraf koyarak neyin peşindesiniz, aydınlar fenerli olabilir ama fenrbahçeye zarar verecek bir takım çarpıcı açıklamlar yapıyor bunu hala iyi anlıyabilmiş değilsiniz.

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
fbye zarar verecek açıklamalar mi yapıyor yapma nerdeyse 2011-12 şampiyonu olcaksınız

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Evet ulusoyda gs taraftarıyıdı ama şimdiki mevzu tarafsız olması gereken bi başkan.

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
way_be fbye zarar verecek açıklamalar mi yapıyor yapma nerdeyse 2011-12 şampiyonu olcaksınız[/QUOTE dedi ki:
evet fenerbahçe camiası federasyon her yaptığı açıklamalardan rahatsız, duyuyor.

ALPARS™ Evet ulusoyda gs taraftarıyıdı ama şimdiki mevzu tarafsız olması gereken bi başkan.[/QUOTE dedi ki:
aydınlarda başkan olmadan önce evet fenerbahçeliydi, bu pozları verdi, şimdi ki durumu ise tarafsız olması. Ulusoyu federasyonun başındayken pek tarafsız olduğu söylenemez.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ortada kabak gibi bir Ulusoy örneği varken nasıl konuşabiliyorlar anlamıyorum. Onun dönemini gayet iyi biliyoruz. Aşşağı yukarı her insan elbet bir takımın taraftarı oluyor. Ne yapsalar illa ki takım tutmayan futbolu sevmeyen birinimi arasınlar başkanlık için. Önemli olan başkan olduktan sonra taraftarlığa devam edip etmemesi ki Aydınlar'da bunu gayet iyi yapıyor Ulusoy'a göre!...

suyat

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Bide Burda moderatör olacaksın Aydınların Fenerbahçeli olduğunu Türkiyede az çok sporla ilgilenen herkez bilir bu resimi buraya koyarak saçma sapan yorum yapanları dahada çok gaza getirmekmi nedir senin amacın?

Bu kadar mı at gözlüğüyle bakıyorsunuz olaylara dünyaya adam kim olursa düşürürüm diyor 4 büyüklerin ismini söylüyor içinden sadece kendi isminizi alıyorsunuz.

Yaranız var demekki kaşınıyorsunuz.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Bide Burda moderatör olacaksın Aydınların Fenerbahçeli olduğunu Türkiyede az çok sporla ilgilenen herkez bilir bu resimi buraya koyarak saçma sapan yorum yapanları dahada çok gaza getirmekmi nedir senin amacın?

Bu kadar mı at gözlüğüyle bakıyorsunuz olaylara dünyaya adam kim olursa düşürürüm diyor 4 büyüklerin ismini söylüyor içinden sadece kendi isminizi alıyorsunuz.

At gözlüğü ve saçma sapan yorum heh ? Ne güzel kelime anlamlarını öğrenmeye başlamışsın. Dediklerini ne zaman uygulayacaksın bakalım .

Bizim tepkimiz yapılan açıklamanın zamanına .
O kadar belge bilgi kanıt tutuklama varken susup sonra çıkıp Galatasaray'ın sadece idda da kalan olayları için bu açıklamayı yaparsan böyle anlaşılır.
Dünyanın her yerinde bu açıklama bu şekilde anlaşılır.
Pardon Fenerlilerin olduğu ortamda bu böyle anlaşılmaz. İşe geldiği gibi. Sizi ayrı tutuyorum

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1

sana katılıyorum ne kadar galatasaraylı mod ve admin var, bide onursal üye yapmışlar, hani yokmu fenerli admin ve mod

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
gerçek fotoğrafları koymak mu suç oluyor

suyat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
At gözlüğü ve saçma sapan yorum heh ? Ne güzel kelime anlamlarını öğrenmeye başlamışsın. Dediklerini ne zaman uygulayacaksın bakalım .

Bizim tepkimiz yapılan açıklamanın zamanına .
O kadar belge bilgi kanıt tutuklama varken susup sonra çıkıp Galatasaray'ın sadece idda da kalan olayları için bu açıklamayı yaparsan böyle anlaşılır.
Dünyanın her yerinde bu açıklama bu şekilde anlaşılır.
Pardon Fenerlilerin olduğu ortamda bu böyle anlaşılmaz. İşe geldiği gibi. Sizi ayrı tutuyorum

Ne güzel herşeyi kendi istediğiniz gibi anlıyorsunuz.

Adam diyorki benim 20 yıl geriye gidip ceza verme hakkım var bunu da BÜTÜN takımlar için kulanırım.

Konuşmanın içinde anlayacagınız bu kadar başka birşey aramayın ne kendinizi yorun ne de gereksiz tatışmalara yol açın.

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gerçek fotoğrafları koymak mu suç oluyor

Hayır . Kim demiş suç olduğunu !!

di-Y8LV.jpg

di-MVBY.jpg

di-YI34.jpg

sinem-kobal-haluk-ulusoy.jpg

1161yusuf6500nd8.jpg

Sayın Aydınlar Fenerbahçe'li evet.Ama Bu adamın başkan olduğu bir kuruma padişah gibi yakıştığı da gerçek.Bu adamın suratındaki sırtlan ifadeye bakın,bir de açın Aydınları izleyin.Delikanlı gibi karşılaştırın.Hangisi daha objektif..Çamurculuk oynamaya devam mı gençler ? - '' Devamm Reisss ''

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Ne güzel herşeyi kendi istediğiniz gibi anlıyorsunuz.

Adam diyorki benim 20 yıl geriye gidip ceza verme hakkım var bunu da BÜTÜN takımlar için kulanırım.

Konuşmanın içinde anlayacagınız bu kadar başka birşey aramayın ne kendinizi yorun ne de gereksiz tatışmalara yol açın.

At gözlüğü , saçma sapan yorum derken birde gereksiz tartışmalara yol açma . Baya baya gelişme var sende . Uygulama da olacak mı bakalım. Dediklerini uygulayacak mısın . Bekleyip görelim.
Davranışlarında ki gelişmelerden dolayı kapatıyorum konuyu burada

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Konuda seviye denilen şeyden zerre kalmamış . Bir de körü körüne savunanlar yok mu?
adam fenevbahçeli normaldir böyle konuşması

@olympuskiller Şu mesajı görmeyip arkadaşın ona verdiği tepkisine mi seviyeden bahsediyorsunuz?

Fenerbahçe'ye sallayan sallıyor ama Fenerliler laf söyleyince mi seviye kalmıyor?

İlk bu mesaja

adam fenevbahçeli normaldir böyle konuşması

Tepki verseydiniz haklı olurdunuz. Ama nasıl düşman olduğunuz objektif olamadığınız belli oluyor.

Fenere istenildiği kadar hakaret edilsin, küçük düşürücü resimler konulsun bir şey yok.

Fenerli iğrenç bir mesaja aynı şekilde cevap versin seviye yok.

Gerçekten çok belli niyetiniz.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
fft1mm1488748.jpg

Galatasaraylılar, 4 Ağustos sabahına şok eden bir haberle uyanmıştı. Bülent Tulun’un, Adnan Polat’a yazdığı bir mektupla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında, Florya Metin Oktay Tesisleri, Türk Telekom Arena, Adnan Polat’ın ofisi ve eviyle, Bülent Tulun’un evinde aramalar yapılmıştı. Aynın günün akşamı Bülent Tulun emniyette ifade vermiş, çıkışta da, “Arabamla geldim, arabamla gidiyorum” diye konuşmuştu. Önceki gün de Adnan Polat emniyete gelip ifade vermiş, mektuptan yeni haberi olduğunu belirtmişti. Hem Polat’ın, hem de Tulun’un ifadelerinde, birbirlerinden habersiz olarak benzer şeyler söylemesinin ve incelenen belgelerde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamasının ardından, bu konuyla ilgili olarak takipsizlik kararı verildiği öğrenildi. Bu arada emniyet güçlerinin yaptığı incelemede, son 3 ay içerisinde 21 milyon Dolar harcandığı ancak bunun 20 milyon Dolar’lık bölümünün kaydı olduğu tespit edilmişti. Aradaki 1 milyon Dolar’ın, kısa vadeli borçlar için ödendiği ve gerekli yerlerden faturalar alındıktan sonra bunların da polise teslim edileceği kaydedildi.

http://fanatik.ekolay.net/Galatasaraya-takipsizlik-karari_3_Detail_32_233635.htm

Alın bu haberi odanıza asın her sabah okuyun.... Allah korusun Fenerin yerinde biz olsak 2 gün içinde apar topar 2. lige düşürmüştü bu fenerasyon başkanı bizi...

Son mesajlar