Aydınlar fb içinde böyle konuşsa..

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
'Kupalarını geri alırız'

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Galatasaray ile ilgili arama yapılması üzerine konuştu.

mehmet-ali-aydinlar1-39006_501.jpg

3 Temmuz'dan bu yana şikeyle yatıp şikeyle kalkan Türk futbolunun en üst makamı olan TürkiyeFutbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, dün Emniyet'in Galatasaray ile ilgili adım atması üzerine konuştu..

Çok net ifadeler kullanan Mehmet Ali Aydınlar şunları söyledi:
"20 yıl öncesine kadar inceleme yetkimiz var. Geriye dönük dosyaların adli boyutu olmaz ama biz gerekirse kupayı geri alırız."
"İSİM FARKETMEZ, GEREKİRSE KUPAYI GERİ ALIRIZ"
"Şu an yurt dışındayım. Olaylarla ilgili bilgim yok. Ancak şunu net biçimde söyleyebilirim. 20 yıl öncesinekadar dönüp inceleme yetkimiz var. Eğer bir başvuru, daha da önemlisi bir kanıt olursa, tabii ki gerekeni yaparız. Kim sportif suç işlemişse, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor bizim içinisim farketmez. Biz zaten bu bataklığı kurutmaya geldik. Fakat geriye dönük dosyaların adli boyutu olmaz. Yasa yeni çıktığı için adli boyuttan öte biz, gerekirse kupa almak ve hak mahrumiyetleri vermek dahil her türlü yaptırımı uygularız.

http://spor.mynet.com/haber/kupalarini-geri-aliriz/39006

Benim yorumum : Fener sözkonusu olunca yok şahsi cezalandırma yok elimizde delil falan kupa maçını niye erteliyelim ki falan diyordu aziz yıldırım gözaltındayken peşinden koşuyor. İş galatasaraya gelince kükremeye başlıyor birden..Burda bir ikiyüzlülük var..ve çifte standart var.Sen şimdi galatasarayla ilgili yorum yapacağına önce elindeki delil dosyalarının incelenmesini hızlandır ve bir an önce karara bağla şu işi..

lazuri

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Üstünde ki formayı bir çıkarıverse herşey sonuca varacakta kurtulamadı.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sizinkiler bile bile kabul etti.Sonrada adamda suç arıyorsunuz...

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
26 klasör dosyanın incelenmesi neden bu kadar uzun sürüyor anlamıyorum..Karar vermek için neden bu kadar geciktiriyorlar..Bunun altında mutlaka bişey vardır..tff işine geldiği zaman ankara sporu anında ligten silmişti..Burda nedense herşeyi ağırdan alıyor..

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Konu fenerbahçe olunca kişilerin yaptıkları kurumları bağlamaz, dosya, belge delil yok cik cik cik öterken

dün bir bugün iki Galatasaray isminin farklı bir konuda geçmesini fırsat bilip aslan kesilmeye çalışan taraftar...

Kupamızı alacakmış... Al bunu alamaz mısın, sen ne biçim delikanlısın?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
isim farketmez demiş daha ne desin.

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Peki neredeydi bir aydır bu adam, bu açıklamaları bugun yapması çok manidar gelmiyor mu? tabiki isim direkt isim vermeyecek kızım sana söylüyorum gelinim sen anla durumu

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bu iş çok uzadı ligler başlıycak hiç tat bırakmadılar. o kadar dosya inceledin çıkıpta bi açıklama yapmadın be kardeşim. inceledik sorun bulamadık de , bişiler söyle fenerbahçe spor kulübü temiz de, bişi de.
Kupayı alırız demiş dikkat et babayı almayasın sayın aydınlar.
Çok sinir oldum üzgünüm arkadaşlar.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hafta sonları bir maç zevkimiz vardı helal olsun diyorum...

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sizinkiler bile bile kabul etti.Sonrada adamda suç arıyorsunuz...

bizimkiler ?? bizde kimse kulübün sahibi değildir...

Konu fenerbahçe olunca kişilerin yaptıkları kurumları bağlamaz, dosya, belge delil yok cik cik cik öterken

dün bir bugün iki Galatasaray isminin farklı bir konuda geçmesini fırsat bilip aslan kesilmeye çalışan taraftar...

Kupamızı alacakmış... Al bunu alamaz mısın, sen ne biçim delikanlısın?

alır da neyi alır belli olmaz....

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Aha fenerasyon işte... dersem şimdi kızarlar...
Sayın aydınlar(fb li) söylediklerimiz çok açık trabzonsporlu olarak:
YA KUPAMIZI VERİN YA DADÜŞÜRÜN..
Bir insan ( ya da klup) ya suçludur ya da değildir.
madem 5-6 sene evvelini bile görüp böyle ışık hızında kararlar alabiliyorsunuz
Önüne gelen dosyalara da bi bak istersen hee
Bankasya çok beklemez benden söylemesi:D

closer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok iyi bir anti-galatasaraylı olduğunu göstermiş. şimdiden ilerde neler olacağını çok rahat görebiliyorum artık.

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aha fenerasyon işte... dersem şimdi kızarlar...
Sayın aydınlar(fb li) söylediklerimiz çok açık trabzonsporlu olarak:
YA KUPAMIZI VERİN YA DADÜŞÜRÜN..
Bir insan ( ya da klup) ya suçludur ya da değildir.
madem 5-6 sene evvelini bile görüp böyle ışık hızında kararlar alabiliyorsunuz
Önüne gelen dosyalara da bi bak istersen hee
Bankasya çok beklemez benden söylemesi:D

arkadaşım fenerasyon diye ikde bir laflarınıza dikkat edin, ben size hamsi kafalı diyormuyum.

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
arkadaşım fenerasyon diye ikde bir laflarınıza dikkat edin, ben size hamsi kafalı diyormuyum.
dersen,
benimde sana kanarya kuşu beyinli deme hakkım doğabilir..

Ha birde bankasya kupasını alınca havaya kaldıracak mısınız, yıllarca gururla müzede taşıyacak mısınız? bide onu merak ettim :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
adamın elinden gelse fenere yaranmak için galatasarayı hepsinden önce düşürür...

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Malumun ilanı, fenerin soruşturmasıyla ilgili en güvenilir kaynak ya da görüş bile artık sorgulanmaya müsaittir ne yazık ki. Bunu kendi elleriyle yapmış olmaları da ayrı bir çelişki hem bu kadar yanlı olacaksın hem de soruşturmanın inandırıcılığını etkileyebilecek açıklamalardan da geri kalmayacaksın, ilginç doğrusu.. Spor bakanı bu açıklamasını da uygun bulacak mı Aydınlar'ın?

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
O Sap Elinde Kalırsa Ne Olur.. Kupayı 1.5 Milyon Dolaramı Aldınız...

Düz mantık , araştırma yok , belge yok. Bi kaç şakşakçı medyanın asılsız haberlerine göre saçma sapan yorum.
Bizim anlımız ak. Hiç bir başarımıza hiç bir kupamıza ne şike ne şahibe karışmamıştır. Hiç bir şekilde belgesi bilgisi yoktur.
O yüzden şakşakçı yandaş medyanın gazına gelmeyin boşuna.
Kupalarımız bütün halde müzemizden çıkmaz.
Kavrayamadığınız bir konu var , bizden önce kendinizi düşünmeniz gerektiği. Sapını falan değil o kupayı bütün olarak düşünmeniz gerektiği şahibe ve şikeyle kazandığınız kupaya bütün halde ne olacağı ? Önce bunları düşünün.
Kafanızı bize yormayın hiç

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Ya çok komiksiniz ya.. Koskoca başkanları Fenerlilikle suçluyorsunuz.

Adam takım ismi fark etmez demiş.

Şimdiki şike operasyonunun sonuca bağlanamamasını neden Aydınlar'a bağlıyorsunuz?

Adamın ne yapmasını bekliyorsunuz?

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Artık beyin problemlerinin olduğunu düşünüyorum bazı insanlarda !!

"Şu an yurt dışındayım. Olaylarla ilgili bilgim yok. Ancak şunu net biçimde söyleyebilirim. 20 yıl öncesinekadar dönüp inceleme yetkimiz var. Eğer bir başvuru, daha da önemlisi bir kanıt olursa, tabii ki gerekeni yaparız. Kim sportif suç işlemişse, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor bizim içinisim farketmez. Biz zaten bu bataklığı kurutmaya geldik. Fakat geriye dönük dosyaların adli boyutu olmaz. Yasa yeni çıktığı için adli boyuttan öte biz, gerekirse kupa almak ve hak mahrumiyetleri vermek dahil her türlü yaptırımı uygularız.

bu açıklamada bile ilk FENERBAHÇE deniliyor.Ama bazı kıt beyinler aynı şekilde anlamaya devam ediyor.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İlk mesajı gönderip altına yorum yazan arkadaş olaya şu açıdan bakmayı denedi mi?
Sürekli Fenerbahçe'ye yüklenildi diğer takımlardan da suçlanan oldu olmadı aklandı aklanmadı ama hep Fenerbahçe üzerine oynandı, en sonunda Aziz Yıldırım avukatları aracılığı ile HSYK'ya başvurdu ve davanın incelenmesini talep etti. Tabii federasyonda bunun üzerine Polat'ı soruşturmaya aldırmış üzerine de çaktırmamak için aslan gibi kükremiş ama özünde bunu Galatasaray'ın iyiliği için yapmış olamaz mı? :) Sonuçta bu devlet yıllardır GS'yi kolluyor, şimdi niye yapmasın :) Zor gününüzde 5M $ devletten almadınız mı? Yeni stadınızı bu devlet yaptırmadı mı? ... :)

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Sen kıt beyinli deyince banlanma sebebi olmuyor da ben salak deyince mi banlanma sebebi oluyor. Ayrıca ona sen karar veremezsin. Mod olunca hoşlanmadığın aynı fikirde olmadığın kişileri banlarsın. daha erken senin için.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
klüplerle şahıslar ayrı ya bişey olmaz :D kendi mantıklarına göre şike yapılsa bile kimsenin kupası alınamaz o zaman üstüne düşünmeye gerek yok.

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen kıt beyinli deyince banlanma sebebi olmuyor da ben salak deyince mi banlanma sebebi oluyor. Ayrıca ona sen karar veremezsin. Mod olunca hoşlanmadığın aynı fikirde olmadığın kişileri banlarsın. daha erken senin için.

kim benmi demişim, yoksa sen ortalığı velveleye verip, fenerbahçeli olanlara hkaret ettin, sana kim kıt beyinli dediyse git nun adına konuş, millete hakaret etme.