Avrupa'nın ilk 'gay' camisi Fransa'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu nasıl bir cehalet böyle :) İnsanlar bir sabah uyanıp ben bundan sonraki hayatımı eşcinsel olarak geçireceğim deyip mi olduklarını sanıyorsun ki lanetlenmiş olsunlar. Buraya yazdığım hiçbir şey sendeki bu şartlanmışlığı değiştirmeyecek ama hiç olmazsa olur olmaz yerlerde böyle konuşma.

Sİz insanların eş cinsel doğduğuna mı inanıyorsun? "ben Allahın eseriyim" konusunda düşüncelerinizi az çok gördük. Sizi inanmadığınız ama bizlerin inandığı Allah (c.c) şöyle buyuruyor.

Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır. Hucurat suresi 13. ayet

Eşcinsel yarattım demiyor. Demek ki insanlar böyle doğmuyor. Belki sabah kalkınca belki farklı zevk arayışlarından dolayı oluyorlar.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
o an düşünmeden yazmıştım,ayrımlaştırmak amaçları,kiliselerde gaylık yeri açsın o zaman onlarda hiç yok zaten,kimin gay olup olmadığı arkadaşlarında dediği gibi alınlarında yazmıyor

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Eşcinsel yarattım demiyor. Demek ki insanlar böyle doğmuyor. Belki sabah kalkınca belki farklı zevk arayışlarından dolayı oluyorlar.
Siz istediğiniz kadar reddedin ama gerçekten eşcinseller kendi istekleriyle olmuyorlar. Benim tanıdığım pek çok arkadaşım var eşcinsel kadınlardan hiç hoşlanmıyorlar, hem de öyle sandığınız eşcinsel deyince akla gelen tipler değiller yani kendilerini kadın sanan, kadın gibi konuşup davranan değiller futbolcu, kaslı, vücut geliştirmiş kişiler isteseler anında 50 kızı kendine aşık edebilecek tipler ama istemiyorlar işte sadece erkekler çekici geliyor onlara kimse böyle bir hayatı istemez ileride çocuk sahibi olamayacak bir kadınla baskılar sonucu evlense bile ömür boyu mutsuz olarak, sevmediği insanla evlenerek yaşamış olacak siz hiç onların gözüyle görmüyorsunuz dünyayı varsa yoksa günah haram başka bir şey dediğiniz yok. Böyle bir hayatı, toplumda dışlanacağı yaşantıyı kim bile bile ister ki ? İkincisi farklı zevk arayışı meselesine gelirsek bunda hiçbir bir sorun görmüyorum ben isteyen istediği kişiyle birlikte olabilir kadın-erkek kime ne zararı var bunun? Bunda kötü bir şey yok.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kardeşim burda yazanlar doğru fakat burdaki durum doğuştan iki tarafa yönelik insanlar olur ondan bahsediyor sen erkeksin sonra ben gay olayım bayansın eşcinsel olayım diye birşey olmaz bilmem anlatabildim mi ?!hz.lut un kavmi neden helak olmuş bi araştır istersen sonra gel kardeşim
Hz.Lut'un kavmini daha önce ayrıntılı şekilde araştırdım.
Benim için "şunun hakkında bilmiyorsun al şunları oku bunları oku , bunları araştır" gibi cümleler kurma zira ben 20 yaşındayım ve 10 yıldır türk ve dünya tarihi,uygarlık tarihi gibi bir çok alanda araştırmalar yapıyorum ve bilgi ediniyorum.

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hz.Lut'un kavmini daha önce ayrıntılı şekilde araştırdım.
Benim için "şunun hakkında bilmiyorsun al şunları oku bunları oku , bunları araştır" gibi cümleler kurma zira ben 20 yaşındayım ve 10 yıldır türk ve dünya tarihi,uygarlık tarihi gibi bir çok alanda araştırmalar yapıyorum ve bilgi ediniyorum.
tamam kardeşim seninle daha fazla tartışmaya girmiyorum kendi üslup tarzınıda biraz düzeltirsen sevinirim bende 23 yaşındayım ne alaka yaşla anlamadım ama :D

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Değerli arkadaşlar
yine konuya farklı açılardan bakacağız.Sadece din konusunda kendi görüşlerimi yazamam çünkü müötehid yani ilmiyle amel eden edilen değilim
1-ana kural kınamamak eğer ayıplayan yuh çeken olursa eşcinsellik hakirliğini bazı kullarına nasib eden Allah[cc]kınayana vermekten aciz değildir.Bu kişi eğer müslüman ise hidayeti için dua edilir.
2-insanın eşcinsel olması içki kullanması zina yapması ibadeti için engel değildir iyi okuyun sonra olur mu demeyin
yaptığınız isyan hatta tuğyan sizi rabbinize olan borcunuzu ödemekten alıkoymaz yani bu ibadet yapılır borç kesinlikle ortadan kalkmaz yani bu tür eylemler içinde olanların amel defteri açıktır
yanlız
her ibadetinize amel-i salihininize borcunuzu ödemenin dışında + hasene yazılır bu bol keseden olur mesela sarıkla namaz kılsanız 70-700 misline kadar hasene alabilirsiniz
yapılan ibadetler gümüş bir tabak içinde nur olarak Allah[cc]a sunulur eğer bu amelin yapılması düzgün olmamışsa yapanın yüzüne çarpılır ama borçtan düşmüş olur.
o zaman bu durumlarda olan bir yakınımızda olabilir hemen yanacaksın senin ibadetin kabul olmaz demeyin dahada önemlisi gırtlağına kadar günaha saplanmışa cehennemliksin demeyinki onun nereye gideceği önemli değil sizin biletiniz o anda kesilmiş olur
ka'le Resulullah sallallahualeyhivesellem:ettayyibu minel zenbike ve kema zenbele estağfirullahi rl azim ve etubuileyh
kimki el azim ismiazamıyla tevbe eder ve tevbesinde sadık kalırsa günahları bağışlanır [denizin köpüğü kadarda olsa]
son nefesi görmeden tevbe kapısı kapanmaz demekki kimseye cehennemlik diyemeyiz inanmayanlara.....adam nasib olur kelime-i şahadet getirir bir anda gideceği yer değişir
burası dini kısmı ehl-i sünnet itikadına göre böyledir
birde tıbbi kısmı vardır
kişilerde cinselliği belirleyen
1-genetik yapı yani doğuştan yapısal bozukluk veya doğuştan cinsi duyguların sapmış olması
2-3-5 yaş arasında ebeveynlerin davranış tarzı bu ikiye ayrılıyor giyim en önemli faktör yani erkek çocuğa kız muamelesi ve elbiselerini giydirme kesinlikle ileride eşcinsel eğilimler
3-ana baba arasında kavgalar ana veya babadan ihanet eziyet görme
4-çocuğu severken yanlış davranışlar bir tarafıyla oynama dötünü çıplak tokatlama vs
5-alınan ilaçlarda vucudda istenmeyen değişiklikler
6-oidupus complex doğuştan itibaren 5-6 yaşına kadar kız çocukta babaya erkek çocukta anaya karşı cinselliğe kayan davranışlar gelişir emme duygusuda bunlardan biridir ana baba bu durumu iyi yöneterek 6 yaşlarında çocuğun gerçek cinsel kimliğiyle topluma katılmasını sağlar ancak bu geçen merhalede bir yanlış adım kesinlikle cinsel konuda sapmalara yol açar.
7-ilk cinsel deneyimin zorla veya meraktan aynı cinsten gelmesi
bu tıbbi etkenlere islamın çareleri vardır
emmenin müddetle sınırlanması çocuğa karşı hareketlerin sınırlanması yatakların ayrılması istenmeyen beraberliklere karşı tedbirli olunması bunlardan bazılarıdır
ancak yunan roma pers hint mitolojilerinde tanrılar hep eşcinseldir ya lezbien ya heterosexueldir hristiyanlık inancına bu özellikler hep geçmiştir.onlarda bu olay tanrılar yapıyorsa bu tanrısal üstünlüktür özelliktir teziyle toplumlarda karekteristik özellik kazanır.
özellikle hristiyan inancındakilerin katolik kısmında ruhbanın uygulamaları hristiyan erkek çocuklarda mecburen toplumca kabul gören bazen kutsanan etkilere sebeb olur kızlardada bir farklısı olur
yani kimse isteyerek ben eşcinsel olayım demez böyle gereksinim duymaz
bunun önlenmesi önce mevcudun eritilmesi için rehabilite edilmeleri tv lerdeki özendiren dizilerin kaldırılması ve ana babaların eğitimli olması lazımdır
tabiki islama dönülmesi islami yaşam tarzının benimsenmesi şarttır.
doğal afet dediğimiz olaylar azan kavimlere gelen ilahi cezalardır filipinlerdeki pedofili turizmine kasırga tayfun deprem abd ye sel italya yunanistana yanardağ velikülli ümmetin diye başlayan ayette Rabbimiz her kavme bir ecel tayin edildiğinden bahseder
kişinin ayıplama araştırma adeti kadar kötü bir huyu yoktur kişi bunlara ihtiyaç duyuyorsa kendi ayıpları ona bir ömür yeter.
bu konuyu irdelersek on sayfadan fazla sürer burada keselim

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tamam kardeşim seninle daha fazla tartışmaya girmiyorum kendi üslup tarzınıda biraz düzeltirsen sevinirim bende 23 yaşındayım ne alaka yaşla anlamadım ama :D
Kabalaşmamın sebebi "bir araştır sen sonra gel" gibi bir cümleyi bana karşı kullanman.

Reaksiyon puanı
10,325
Türkçedeki ismi kazıklı voyvoda yada kont dracula olarak bilinen Vlad Dracula'nın Osmanlı zindanlarında esirken erkek kardeşinin Fatih ile ilişki yaşadığı anlatılıyor

verdiğin kaynak bile senin kadar yabancı, senin kadar uzak bizlere.

Lütfen, artık daha fazla midemizi bulandırmadan bırakın, kesin bu konuyu.

sahiden kaldıramıyorum, bu kadar zulüm yeter!

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
verdiğin kaynak bile senin kadar yabancı, senin kadar uzak bizlere.

Lütfen, artık daha fazla midemizi bulandırmadan bırakın, kesin bu konuyu.

sahiden kaldıramıyorum, bu kadar zulüm yeter!
Sizin mideniz bulanıyor peki iyi hemen keselim ama dışarıda binlerce gay insan eşitlik, özgürlük , kabul edilme adına mücadele verirken din adı altında nefret ve hakaret suçlarına devam ... Görmedim duymadım bilmiyorum yada sorma söyleme ... Bir insan özürlü, sağır,dilsiz,eşcinsel, biseksüel yada başka herhangi bir farklılıkla doğmuş olabilir bu insanların midesini bulandırmayı gerektirmez, anlayışlı olmayı gerektirir. İnsanlara insan oldukları için değer verip saygı duymayı. İnsan öyle bir varlık ki başına gelmeden bir şeyi asla anlamaz istediği kadar anlıyorum ayaklarına yatsın. Siz de yukarıda saydıklarımdan birine sahip oluncaya kadar anlamayacaksınız. Şimdi bana dersiniz ki ha sen gay misin bu kadar savunuyorsun. Hayır değilim, hümanistim. Toplumdaki ayrımcılıkları, farklılıkları kaldırmak ve insan hakları için uğraşan aktivistim. Bunun yeri burası mı derseniz bir kişiye bile ulaşabildiysem bir farklılık yaratmış oldum demektir...

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
O değilde fransada ki kimliklerde ikiden farklı bir çok seçenek var demek ki :D Bu kimliklerin de cami girişinde kontrolü yapılıyor olsa gerek :D İşe bak ya...

Reaksiyon puanı
10,325
Sizin mideniz bulanıyor peki iyi hemen keselim ama dışarıda binlerce gay insan eşitlik, özgürlük , kabul edilme adına mücadele verirken din adı altında nefret ve hakaret suçlarına devam ... Görmedim duymadım bilmiyorum yada sorma söyleme ... Bir insan özürlü, sağır,dilsiz,eşcinsel, biseksüel yada başka herhangi bir farklılıkla doğmuş olabilir bu insanların midesini bulandırmayı gerektirmez, anlayışlı olmayı gerektirir. İnsanlara insan oldukları için değer verip saygı duymayı. İnsan öyle bir varlık ki başına gelmeden bir şeyi asla anlamaz istediği kadar anlıyorum ayaklarına yatsın. Siz de yukarıda saydıklarımdan birine sahip oluncaya kadar anlamayacaksınız. Şimdi bana dersiniz ki ha sen gay misin bu kadar savunuyorsun. Hayır değilim, hümanistim. Toplumdaki ayrımcılıkları, farklılıkları kaldırmak ve insan hakları için uğraşan aktivistim. Bunun yeri burası mı derseniz bir kişiye bile ulaşabildiysem bir farklılık yaratmış oldum demektir...

sapla samanı karıştırma, niye öyle yazdığımı yaptığım alıntıdan anlaman gerekirdi.
benim kimseye bişey dediğim falan yok, o durumları Allah Tealaya havale ediyorum.
benim elimden bişey gelmez.

ne ki kalkıp ne idüğü belirsiz, hiçbir önemi, ciddiyeti olmayan saçma bir kaynakla kalkıp türk milletinin en çok sevdiği, gönül verdiği bir büyüğünü kont drakulanın kardeşiyle yatağa attın, hiç utanmadan!

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6

Öncellikle sizde sakat,özürlü,sağır,dilsiz gibi kelimeler kullarak bizim engelli diye belirttiğimiz kişilere haksızlık etmiş olmazmısın? Dediklerin genelde engelli insanlar kırıcı şeylerdir.

Müslümanlar ülkelerde eş cinsel ilişki serbest olacağını pek zannetmiyorum.Çünkü eş cinsellik dinimizde yasaklanmıştır ve yanlış bir şeydir.Dinimizin yanlış gördüğü bir şeyi Müslüman bir ülkede doğruymuş gibi kabul edip onlarada evlenmek gibi bazı haklar verilirse işte o zaman büyük karışıklık çıkar.Ülkeyi yöneteler sizce ALLAH'dan daha mı bilgilidirler?
Camilerde genellikle kadın ile namazını ayrı kılar veya kadın arkada erkek önde kılar.Bunun sebebi de erkeklerin kadınlara ibadet sırasında başka türlü bakmasını engellemek içindir.Sizin dediğinize haklar verilirse eş cinsellerlle ibadet yapılabilir mi?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
tartışmanın dozajını kaçırıp hakarete varan söylemleri engellemek için konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...