Avira Antivir

Bu konuyu okuyanlar

crazyfrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar.Benim trojanla ilgili bir sorunum var.Bilgisayarı açtığımda şöyle bir mesajla karşılaşıyorum:
http://img102.imageshack.us/my.php?image=virsuyarsyc9.png
Bu trojanı sildiğimi zannettim fakat devamlı karşıma çıkıyor.Ben Avira Antivirüs programını yeni yükledim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
crazyfrog dedi ki:
Merhaba Arkadaşlar.Benim trojanla ilgili bir sorunum var.Bilgisayarı açtığımda şöyle bir mesajla karşılaşıyorum:
http://img102.imageshack.us/my.php?image=virsuyarsyc9.png
Bu trojanı sildiğimi zannettim fakat devamlı karşıma çıkıyor.Ben Avira Antivirüs programını yeni yükledim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Delete yada move to carantina yaptınızmı , yaptığınız halde yine karşınıza çıkıyorsa

http://pcguvenlik.info/index.php?topic=411.0

buradaki yönergeleri uygulayın.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
önüne ne gelirse delete de :) resim budur

crazyfrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Program ile trojanı silme işlemi olmadı;fakat bilgisayarı kurcaladığımda trojanı bulup temizledim.Bu trojan intenette yeni bir pencere açıldığında devreye giriyordu.Messenger yoluyla kardeşim bulaştırdı.Arkadaşlar gerçekten dikkatli olun.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
crazyfrog dedi ki:
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Program ile trojanı silme işlemi olmadı;fakat bilgisayarı kurcaladığımda trojanı bulup temizledim.Bu trojan intenette yeni bir pencere açıldığında devreye giriyordu.Messenger yoluyla kardeşim bulaştırdı.Arkadaşlar gerçekten dikkatli olun.
dikkatli oluruz bana nedense hep trojan downloader girio :}

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yanlış yazılım kullanıyorsun da ondandır :)

trojen için anti-malware kullanman gerek ;)

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
trojen temizleme de pek başarılı olduğunu söyleyemicem malesef (deneyimlerime göre) hatta öyleki bulduklarını bile bazen silerken sorun yaşadım, dolayısı ile yine dediğim gibi konusunda uzman yazılım kullanmak gerek.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yani AVG gerek :)
Bende zaten pek bir şey bulamıyor, bulduklarını da siliyor.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
açıkçası ben uzun zamandır hiç bir antivirüs kullanmıyorum, zaten virüslü birşeyle işim olmuyor, BOclean ve comodo3 yeterli herşey kontrolüm altında ;)

ikikuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım nod 32 i kur ve güncelle o virüsü silecektir deneme sürümünüde yukleyeblirisn

crazyfrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldü.Hepinize çok teşekkür ederim.

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
elektr10 dedi ki:
murmillo dedi ki:
yanlış yazılım kullanıyorsun da ondandır :)

trojen için anti-malware kullanman gerek ;)
Avira trojan da temizlemiyor mu :L

elektr10 senin doctus.org üyeliğin var bunu bilmen gerekirdi :p
adszxt3.jpg

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Tamam işte temizliyormuş bildim :)
Ama murmillo'nun dediğine göre trojan olayında fazla başarılı değilmiş.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her türlü siteye de girerim hiçbişeyde bulaşmaz. kanıt isteyen en kötü zararlı siteler listesi yapsın listedeki sitelere girerken video çekeyim :D

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Murmillo Comodo3 dedin de ben kurdum onu. Sonra LimeWire'ı açarken uyarı verdi. Bende aceleyle "Isolation ...." gibi bir seçenek işaretleyip onayladım. Ondan sonra hangi programı açsam da "Geçerli bir Win32 Uygulaması Değil" mesajı aldım. Hatta başlattan bilgisayar kapanmıyordu. Ben burada Comodo'ya bağladım ama gerçekten onun dışında bişe olamaz. Olabilecek birşey de o anda Avira Pre. Classic update yapıyordu. Belki de hatalı bir update yaptı. Ve mecburen format attım. Ne Comodo ne de Avira kurdum. Ne diyorsun?

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
büyük bi ihtimalle limewire'den gelen bir zararlı buna sebep olmuştur, comodo ise bu zararlılının win32'ye etki ediceğini ve ne yapmak istediğnizi sordu, izin verdiyseniz de etkilenmesi çok normal.

öncelikle comodo bir firewall ve şimdi eklenen defence+ ile hips özelliği güçlenmiş durumda, yani sizi hem internetten gelen saldırılara hem de bilgisyarınızda olana tüm olaylara karşı korur, ancak zararlıları silemez.

tavsiyem şu,

öncelikle tertemiz bi sistem olduğundan emin iseniz comodo kurup sonra avira kurun, yok bazı dosyalar virüslü olabilir diyorsanız, avira ve avg-antimalware ile temizlik yaptktan sonra comodo kurup gerekli izinleri verin, comodonun verdiği her uyarıya dikkatli cvp verin.

Son mesajlar