Avea'dan Mükemmel Cevap

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Lafa değil icraate bakarım, Avea anca laf üretiyor

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Cekmiyor abi marastayim evde cekmiyor 2g 2 cubuk cekiyor neresi iyi bunun oyle dagin basinda da degilim. Hatta bazi yerlerde hattin gittigini de gordum. Benim icin bossun avea.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Diğer iki operatöre kapak olsun iyi yapmışlar, yok %20 fazla yok %50 fazla pilmiş yalanınızı seveyim sizin...

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Avea Millete Laf Yetiştireceğine İcraat Yap İnternet Hızın Berbat Merkezi Yerlerde Çekmiyor.

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ankaranın göbeği beşevlerde gazi iibf de avea ile kimseyi arayamıyosun 1 çubuk bile yokken vodafone ile 3g yardırıyosun. onu bunu bilmem de ikisini de tecrübe ettim avea rezillik başka bişey değil.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Avea da iken Çalıştıgım yerde odamda 3 kademe çekerdi ve bir gün hiç çekmemeye başladı. 3 ay uğraştık aradık defalarca ama bakmadılar bile. Ogün bugundur ne ave ne vodofone kullanıyorum. İkşsşde çeekmiyor. -2. Katta bile bazen türkcell sinyali gelir. İş yerimde şuana kesintisiz hizmet alıyorum. Bunu avea vodofone veremiyor. Kazıkda olsa türkcell işin hakkını veriyor

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
AVEA Kullanıcısıyım Çekiminde Bir Sorun Yok (Pek Şebeke ile Sorun Yaşamadım 1 İstisna Dışında) Lara Plajında Hafta Sonları Şebeke Sürekli Meşgül Gerçi Diğer Operatörlerde de Kısmen Aynıydı
İnterneti Son Derece Hızlı Sorun Yok

500 Dk + 5000 Sms + 2 Gb internete 15 TL Veriyorum
Turkcell Gerçekten Çok Pahalı
Vodafone'nunda Tarifeleri Tam bir Fiyasko

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
AVEA Kullanıcısıyım Çekiminde Bir Sorun Yok (Pek Şebeke ile Sorun Yaşamadım 1 İstisna Dışında) Lara Plajında Hafta Sonları Şebeke Sürekli Meşgül Gerçi Diğer Operatörlerde de Kısmen Aynıydı
İnterneti Son Derece Hızlı Sorun Yok

500 Dk + 5000 Sms + 2 Gb internete 15 TL Veriyorum
Turkcell Gerçekten Çok Pahalı
Vodafone'nunda Tarifeleri Tam bir Fiyasko

Faturalı hat mı kullanıyorsunuz? Tarifeniz nedir?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ankaradayım daha diğerlerinin çekipte aveanın çekmediği yere rastlamadım çekmiyorsa sizin antikada sorun vardır.

anystopmr

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Önemli olan fiyati bur öğrenci için telefon tarifesi aylik 20 tl yi aşmamalıdır bence :)
Tabi bu bütçeye göre değişir ama benim gibi interneti ve konuşmayı çok kullanıyorsanız 10 numara 5 yıldız bir tarife dediğim gibi isterseniz inceleyin Kama Tarifesi yada Polis tarifesi diye geçiyor

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Son bölüme kadar çok eğlenceli, keyifli güzel bir cevap olmuş. Aynı teknolojiyi kullanmadıklarını dünya alem biliyor olsa da, son derece güzel olmuş...
olurmuş... pasaj telefoncusu gibi "avealı'lar bilir, şarjı bluetooth, arka planda çalışanlar falan bitirir.." lafını ettikleri an, zaten gözümde sıfır olan bir firmaydılar, iyice resetlemiş oldular.

Resmen Vodafone ile Turkcell'in ne anlattığını anlamadık biz demişler. Böyle amatörlük, böyle beceriksizlik olamaz. :)

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
4 yıldır avea'da calisiyorum, magaza mudurlugude yaptim, istanbul kartal'da merkezde cekmiyor, hatta adres vereyim kartal umut hastanesi civarinda avea yok neredeyse, ucuz ama bos operator, turkcellin son reklamini izleyin, kapagin iyisini turkcell yapti, kapsama alani olmayan operator sinyal almak icin daha fazla guc harcar bu reklami bulun izleyin

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Faturalı hat mı kullanıyorsunuz? Tarifeniz nedir?

Faturalı Evet Aveap Woops Yaptım önce yeğenimin TC 'si ile 23 TL 'lik Tarife idi 12 ay Taahhüt verirseniz %Bilmem ne kadar İndirim yaparız diye mesaj Geldi
Onuda Kabul ettim 15 TL Fatura Geliyor Bana

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Faturalı Evet Aveap Woops Yaptım önce yeğenimin TC 'si ile 23 TL 'lik Tarife idi 12 ay Taahhüt verirseniz %Bilmem ne kadar İndirim yaparız diye mesaj Geldi

Avea'da faturalı hatta güvenemiyorum, babam faturalı kullanıyor, telefonu internete girmiyor fakat adama çoğu zaman farklı ücretler geliyor :)

Shah61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evim Avcılar'da Pelican AVM'nin dibinde. Evde ne Avea çekiyor ne de Turkcell. Hanımın operatör Turkcell idi. Kadıncağız bir tek balkonda konuşabiliyordu. Mecbur Vodafone'luyuz. Evde bir tek o çekiyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Evim Avcılar'da Pelican AVM'nin dibinde. Evde ne Avea çekiyor ne de Turkcell. Hanımın operatör Turkcell idi. Kadıncağız bir tek balkonda konuşabiliyordu. Mecbur Vodafone'luyuz. Evde bir tek o çekiyor.
Pelicanda bütün operatörler çekiyor o_O yani avea gayet iyi çekiyordu Turkcell de çekiyor du enteresan .

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Woops faturalı kullananlara uyarım 90 tl fatura geldi bilmem ne aboneliği filan yapmışlar kendi kendilerine şikayet ettik.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Elimde Iphone 6 var ve yaklaşık 2 yıldır avea kullanıyroum.
3G si gerçekten sonr derece kötü.
Sürekli şebeke arıyor.
Memnun değilim ama taahhütüm var bitsin hemen değiştiricem.

ertancanatik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim okulda full çeken bi avea var hala çekmiyo diyosunuz benim sokakta 17 mbps görmüşlüğüm var aveada elalem turkcell kullanıyo aslan krala dönüyor internet kullanmak için

tuncaysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea çekiyor ama şehir merkezlerinden veya baz istasyondan uzaklaştığınız zaman şöyle bir şey oluyor, internet çekim hızınız eğer ağ ayarlarında gsm/wcdma ise veya yalnızda wcdma ise cihaz interneti hızlandırmak için H işareti ile internete bağlanmaya çalışıyor bu çekim kalitesini çok düşürüyor turkcell ve vodafone da bu olayı daha az yaşıyorsunuz bu yüzden sadece whatsapp ve benzeri programlarda yalnızca Gsm modunda (yani E işaretinde) ağı kullanmak gerekiyor avea opreatörü için. internette işiniz olursa zaten tek tuşla yalnızda wcdma moduna alıp hızlandırabiliyosunuz işiniz bitince tekrar gsm moduna dönmeniz gerekir. Ee bende avea kullanıyorum ucuz hattın böyle ufak tefek sorunları oluyor tabi :)
Çekmiyo diyen arkadaşlar dediğim yöntemle biraz daha iyi sonuç alabilirler,genelde çekmiyo diyen insanlar apple iphone kullanlar oluyo çünkü bu ayarlar çok göz önünde değil o cihazlarda.

nameless950

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea çekmiyor diyorsunuz da, ev perde beton sistemiyse zaten çekmez. arkadaş demiş. ev avm dibi ne vodafone ne avea çekiyor diye. aralarında çok bi fark yok. avealı arkadaş sınıfta wifi noktası gibi internet dağıtıyo. en az 7 kişi giriyoruz. en ufak bi donma görmedim 480p videoda. ayrıca şarj konusu tamamen safsata. aveanın reklamında dediği gibi bluetooth falan bitirir şarjı. root atıp gerekli uygulamaları yükleyin. telefonumda kendi romumu kullanıyorum 2 gün rahat gidiyo şarjı. kimse kimseyi kandırmasın. avea gayet kullanışlı.

Bonanza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea kullanıyorum gayet memnunum hızından ayda 40gb 8b net + 4 gb Sınırsız üstünde internet kullanıyorum gayet hızlı, çekmiyor diyen arkadaşlar kendileri deneyip görsünler . Tamam kabul ediyorum Vodafone ve Turkcell daha hızlı olabilir fakat fiyatı da daha çok .
Ek hat olarak Vodafone kullanıyorum .