Avea geçmek için 3 Neden?

korsan_4288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea nın ınternetı ve cekımı berbat bnce vodafone mantıklı bı secım ama bıraz pahalı ınternetı...

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Avea çekmiyor diyenler komik durumlara düşüyorsunuz abi neyin çekmemesi artık :) yapmayın lütfen
Bizim şirkete Avea dan geldiler. Müşteri temsilcisi hatları Avea ya taşımak istermisiniz diye sordu. Patron adama telefonun çekiyor mu dedi. Adamlar tek kelime etmeden döndü arkasını gitti. Ben burada Avea nın çekmediği Avea bayisi biliyorum. Avea nın Turkcell kadar çekebilmesi için Turkcell'in 1,5 katı baz istasyonu kurması lazım. Gsm 1800 den sebeb. Lakin Avea yatırım yapmıyor. Çünkü şu haliyle de kar ediyor.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bende ocak 18 den sonra Avea yada Vodafone a gececem ....

Turkcell e iyice ayar olmaya başladım ....

scofield1092

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bu kamu mega tarifesini bir sorun derim.bunu bu şekilde söylemem ne kadar doğru bilmiyorum ama bana avea bayisi teklif ettiği için söylüyorum.fazladan referansı olan bayiler bu tarifeye geçirebiliyor sanırım. Bende öyle oldu. Fakat internet hızından memnun muyum? Değilim. Vodafone daha iyiydi sanki.oturduğunuz semt ile de alakalı bi durum bu hız olayı.şans.

Reaksiyon puanı
2,146
Olur mu öğretmenler bizim canımız ciğerimiz :)

Linki inceledim de hiç öğretmen falan yazmıyor hep emniyet denmiş, o nedenle söyledim. :)

Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanlarının ve referans oldukları
yakınlarının faydalanabileceği tarife, paket ve cihaz
kampanyalarından kimliğini ve statüsünü belgelemek
kaydıyla EGM kadrosunda çalışan veya emekli olmuş
personel, Polis Akademisi, Polis Koleji ve Polis Meslek
Yüksek Okulu öğrencileri de faydalanabilmektedir.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
BEn turkcell kullanıcısıydım, fiyatı anlamsız yüksek geldiği için bıkıtım ve avea'ya geçtim, iyi ki geçmişim...

haldun54

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BEn turkcell kullanıcısıydım, fiyatı anlamsız yüksek geldiği için bıkıtım ve avea'ya geçtim, iyi ki geçmişim...

Aynı fikirleri taşıyorum seninle dün geçiş işlemini başlattım.Bekliyorum artık aveaya geçişimi. Hattımı isteğim üzerine micro sd şeklinde ücretsiz olarak vermeleride şaşırttı doğrusu

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Size bende katılıyorum. Ben Vodafone kullanırken faturasız paketlerini çok pahalı buluyordum doğru düzgün üçlü paket bile yoktu ama Avea'dan çok memnunum bazen çekim sorunu yaşıyorum ama yinede iyi ki geçmişim :)

haldun54

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Size bende katılıyorum. Ben Vodafone kullanırken faturasız paketlerini çok pahalı buluyordum doğru düzgün üçlü paket bile yoktu ama Avea'dan çok memnunum bazen çekim sorunu yaşıyorum ama yinede iyi ki geçmişim :)

Şuanda tek kuşkum, dediğiniz gibi bazende olsa çekim sorunu yaşamam:glare:

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
aveaya yeni geçtim şehrin merkezinde tam göbeğinde oturuyorum vodafonedan bile iyi çekiyor sürekli 3g yazıyor çekiş gücünde vodafonda bunu hiç görmemiştim bide interneti denedim iyi gibi

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
çalıştığım binada (kaldı ki bulunduğum şehrin en çok insan barındıran binası.gerisini siz düşünün)yerde hiç çekmiyor.
vodafone bazı yerlerde çekiyor.
turkcell çok stabil.yerin dibinden bile çekiyor.

çekim işine bir çözüm bulsalar kafamız rahatça kullansak aveayı.o kadar güzel paketler heba oluyor

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
tarife değil bu referans sistemi referansın varsa bu tarifeyi kullanabiliyosun

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Avea ya son iki ayda(20 günlük geçen aydan,10 günlük bu aydan) 300 TL fatura ödedim.Kampanya süresi dolmuş,hiç haber vermediler.Bizim takip etmemiz gerekiyormuş.Yaptıkları indirimin hepsini fazlasıyla geri aldılar.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
çalıştığım binada (kaldı ki bulunduğum şehrin en çok insan barındıran binası.gerisini siz düşünün)yerde hiç çekmiyor.
vodafone bazı yerlerde çekiyor.
turkcell çok stabil.yerin dibinden bile çekiyor.

çekim işine bir çözüm bulsalar kafamız rahatça kullansak aveayı.o kadar güzel paketler heba oluyor
ah be kardeşim zaten çekim sorunu olmasa fiyatları bu kadar ucuz olmaz

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
daha dün geçtim ucuz diye :D

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
her yöne 500 dk + her yöne 5000 SMS + sınırsız internet (2 GB AKK) = ₺ 27
ayrıca çalıştığım ilçede çoğu zaman çekiyor
bu sebepler yeter benim için

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aveaya geçmek için 1 neden bile sayamam. Ama aveadan çıkmak için 3 neden sayabilirim :D

tegenek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıldır avea kullanıyorum. Avantajları dezavantajından daha çok buna emin olabilirsiniz. İşim gereği sürekli seyahat etmekteyim ve çekme sorunu hepsinde var. 3g olayına gelince turkcell tartışmasız daha iyi fakat en büyük sorun pahalı olması. Avea'nın stadyumlar, spor salonları ve toplumsal yoğunluğun (5000+) olduğu yerlerde 3g yi bırakın konuşma bile yapamadığınız zamanları olabiliyor. Fakat bu bahsettiğim yoğunlukdan dolayı çekmeme sorunu tüm operatörlerde mevcut. Eğer evden işe işden eve giden biriyseniz şehir merkezinde yaşıyorsanız hiç durmayın aveaya geçin derim.. ha evinizde veya işyerinizde aveanın çekim gücüde önemli tabi :)

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
istersen ben sana avea ya geçmemen için 33 neden sayayım altı aydır avea jet aldım hızı 0.1 mb. geçmedi müşteri ile ilgilenen desen sıfır dalga geçiyorlar hepsi ş**siz bunların al birini vur birine

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
1- Ucuz.
2- En ucuz.
3- Daha ucuzu yok.

Ancak bu üç kriterde bana göre değil.
Benim kurallarım aşağıda;
1- Kalite
2- Teferruat.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Her ne hikmetse mail sunucularına bağlanamıyor.. Yalnızca wi-fi ağında iken mailler geliyor. Nedenini bilmiyorum.

marka model ne , yada hangi maile bağlanmaya çalışıyorsun belki ben yardm edebilirim

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
marka model ne , yada hangi maile bağlanmaya çalışıyorsun belki ben yardm edebilirim

İlgin için teşekkürler. xperia go (android 4.1.2) Birden fazla mail hesabı yüklü.

- şirketin mail hesabı
- shiftdelete (gmail üzerinden)
- gmail
- yandex
- yahoo

hiçbirine şebeke üzerinden bağlanamıyor. sunucu bağlantı hatası veriyor.

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
4 cigolayt net paketi sayesinde geçtim

vodafone da 1 gb net yapmak için red tarifeyi zorunlu kılmışlardı direk düşünmeden aveaya geçtim

şimdi galatasarayın her hafta maçlarını izliyorum yine bitmiyor net paketi :lol:

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İlgin için teşekkürler. xperia go (android 4.1.2) Birden fazla mail hesabı yüklü.

- şirketin mail hesabı
- shiftdelete (gmail üzerinden)
- gmail
- yandex
- yahoo

hiçbirine şebeke üzerinden bağlanamıyor. sunucu bağlantı hatası veriyor.

Ayarlar - kablosuz ağlar/diğer ağlar - mobil ağlar erişim nok adları - ilk etapta seçenekler tuşundan varsayılanı sıfırla , ardından yeni apn diyerek

isim kısmıa avea internet
apn kısmına : internet
en aşağıda da apn türü olur , eğer seçilebilen bir alan ise avea internet seç, yazılabilen bir alan ise boş bırak.