Avast: Ev bilgisayarları için BEDAVA antivirüs programı

Bu konuyu okuyanlar

tanrikulu0658

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
box-free-200-rgb.jpg

Her geçen gün teklike saçan virüslerin sayısı artmaktadır. Dahası bu virüsler dünya çapında hızla yayılmakatadır. Buradaki asıl sorun bu virüslerin antivirüs programları tarafından taranamayışı değil, bir çok kullanıcının antivirüs programı kullanmıyor olması veya ,daha da kötüsü olabilir, antivirüs yazılımı ve/veya virüs tanımlama veri tabanının güncellenmeyişidir.
ALWIL Software, avast!'ın üreticisi, Haziran 2001'de bu problemi ev kullanıcılarına yani bilgisayarını ticari amaçlarla kullanmayan kullanıcılara , avast!
Home Edition sürümünü ücret talep etmeyerek çözmeyi başardı . Bu programdan evinizde yararlanmak için, yazılımı indirmeniz ve kayıt olmanız yeterlidir.​

Program sürümü: Home Edition 4.8.1368

Dosya Boyutu: 40,03 MB
Lisans: Ücretsiz
Platform: Windows 2000/XP/Vista/7
Uninstall Seçeneği: Evet
Dil: Türkçe
Download: Buradan indirebilirsiniz.
Kişisel yorum: Bence piyasadaki en iyi bedava antivirüslerden birisi.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Ücretsiz antivirüs alanında en iyi yazılım Avira Antiviri öneririm.

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
İşini bilen adama hepsi ücretsiz. Diye söyleyip okları üstüme çekiyim mi acaba :D

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bir zamanlar ben de avast kullanıyordum. ama geçen sene kullanmayı bıraktım, çok fazla ötmeye başlamıştı :D ve ayıptır söylemesi birkaç crack dosyasını silince ben de kendisini sildim :D şimdilik microsoft security essentials ile devam ediyorum, pek sorun çıkarmıyor :D

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Key bulmak riskli mi ki :lol: blog sitelerinde gayet güzel paylasıyolar key'i. bana bi sorun cıkarmadı.

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
ücretsiz anvirüs virüsü türkü çağıra çağıra ararmış :D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Hotfileden para kazanıyor sanırım arkadaş onun için yapmış bunu.

tanrikulu0658

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi tercih sizin Avira da güzel fakat ilk kurduğumda gidip sistem dosyamı silmişti bi daha açamamıştım bilgisayarı
Oyüzden avasta döndüm
Çoğu av nin bulamadığı html tro ları buluyor.
Bilgisayarı pek kastığınıda söyleyemem. (Fakat eski sürümler gerçekten çok sorunluydu bu konuda)
Üstelik crackleri silmesi sanırım kötü birşey değil O crackler kara kaş kara göz için dağıtılmıyor
piyasadaki cracklerin %70 inde belki daha çoğunda trojan var zaten

Birde crack falan kul hakkı diye biliyorum o yüzden shareware programları tercih ediyorum.

Tabi bunlar benim kişisel görüşüm
Yorumlar için teşekkür ederim burada.

proghakan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 yıldan fazladır avastt kullanıyorum gayet memnunun:)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
AVG, AVİRA VEDE MİCROSFT SECURİTY ES... Ücretsizler arasındaki tercihlerim...Eskiden Avast ıda kullanmıştım eskiden ama şimdi bilemem o zamanlar çok kasıyordu bilgisayarı bide sistemime trojanler dolmuş Avast ın haberi yok... Sağ altta masum masum uyuyordu...

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar nedenini bilmiyorum ama benim kullandığım bütün antivirüsler aktifken virüs bulaştırmayı başardım bilgisayarıma. ondan dolayı herhangi bir şekilde yorum yapmayacağım...

tanrikulu0658

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar nedenini bilmiyorum ama benim kullandığım bütün antivirüsler aktifken virüs bulaştırmayı başardım bilgisayarıma. ondan dolayı herhangi bir şekilde yorum yapmayacağım...

antivirüslerin her temiz dediği dosya temiz değil tabiki.
onların veritabanında kayıtlı olmayan onlarca virüs var piyasada
sorun sende değil bence, ömrünü şifre çalmaya, insanlara maddi zarar vermeye adamış bilgisayar korsanlarında (daha iyi bir tabir bulamadım)

constantin_1

Asistan
Reaksiyon puanı
5
antivirüslerin her temiz dediği dosya temiz değil tabiki.
onların veritabanında kayıtlı olmayan onlarca virüs var piyasada
sorun sende değil bence, ömrünü şifre çalmaya, insanlara maddi zarar vermeye adamış bilgisayar korsanlarında (daha iyi bir tabir bulamadım)

aynen katılıyorum :thumbup1:

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Avira avasta göre daha iyi zaten yapılan testlerde bunu doğrular nitelikte..Avast benim gözümde beş kuruş etmez..:biggrin:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ücretsiz de olsa Avast kullanmam.

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Avast antivirüs programımıydı ? :D

bold_death

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avastı kullananların güvenlik bilgisinden şüphe ederim. Kimse kusura bakmasın...

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Avast'ı kısa da olsa bir süreliğine kullanmıştım. Kullandığım süre içerisinde hiç birşey bulamadı. :D Bilgisayarımın güvenli olduğunu düşünürken bir gün Avira Antivir'i yükledim ve bulduğu virüsler karşısında çok şaşırdım.

Benim kullandığım dönemde Avast gerçekten iyi bir antivirüs programı değildi. Fakat, zaman içinde değişmiş olabileceği ihtimali az da olsa var.

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben yıllardır (4-5 yıl) Kaspersky kullanıyorum, şuan da KIS 2010 son sürümü; ama kapalı konumda kendisi.

Sadece avast değil hiçbir antivürüs tam güvenlik(1) için yeterli değildir. Tam güvenlik için "internet security yada total security vb." ifadeleri barındıran yazılımlar kullanmanız gerekir.

Fazla uzatmadan son olarak şunu söyleyeyim; korsan (warez) indiriyorsanız ve/yada p*rn* siteleri geziyorsanız, avast'ın tüm ürünleri yetersiz kalır.

1= tam güvenlikten kastım %100 güvenlik değildir!

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
2 yıl öncesine kadar avast kullanıyordum ama avast ın her şeye ötmesine sinir olduğum için silmiştim... benim ona korşı bu yüzden bir tutumum var...