Ati Mi Alayım Nvidia Mı?

Linux için hangi ekran kartını seçerdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    33

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
NVIDIA dedim fakat ATI kartımla bende bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.
Sürücü sıkıntısı da yok. Ama şimdi kart alsam NVIDIA alırım.

Nedeni ise : DirectX 11-PhysX ile oyun kalitesini arttırmak.
PhysX dışında hiç bir NVIDIA alma nedenim yok yani ;) Ha bir de PC'ye illegal Mac OS kuracaksam NVIDIA alırdım :d

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Nvidia nın görüntü kalitesi çok daha iyi, driverları daha stabil.

altair83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuya anket açtım. Ankette sonuç daha iyi gözükür. Msj yazan arkadaşlar anketede cevap verirlerse çok sevinirim.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
ATI diyorum çünkü Linux altında en rahat marka o gördüğüm ve kullandığım kadarıyla.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
AMD fanatizmim var bunu belirteyim ama yeri geldi müşterilerim için Nvidia da kullandım gtx460 fln ama uygun fiyat ise özellkle AMD derim herkes driver konusuna çatmış notebookta 4650 kullanıyorum hiç prblem yaşamadım driver sebepli bi arkadaş İllegal Mac olayına değinmiş haklısın Nvidia güçlü idi ama bu aralar mac prolara HD 5770 seçeneği geldi AMD daha ağır basmaya başladı hatta intel core i serilerine Nvidia ya lisans vermediği için Apple core 2 serilerinde Nforce 9400M chipset kullanıyordu ama artık lisans probleminden ötürü Intel apple ı intel chipset almaya zorluyor ekran kartı konusunda chipset baskısından dolayı özgürlük kısıtlanmıyor size şunu söyleyebilrim Apple kapalı kapılar arkasında AMD nin yeni nesil mimarisini bekliyor neden mi işlemci chipset ve ekran kartı nı aynı firma geliştirirse ve özellkle apple a uygun ürün geliştirse maliyet düşer özellkle yeni nesil notebooklarda 880M + SB810 yonga var notebook chipsetlerde ve onboard gpu HD 4250 bu mac booklar için macbook air için biçilmiş kaftan hd video performansı inanılmaz derecede artacakintelin HD Graphiğini mac booklarda kullanmaktansa AMD nin ob gpularını tercih ederim bi arkadaşta x300 gpusundan bahsetmiş x300 2005 te geliştirildi. AMD nin Atiyi satın almasından önce ve satın alma zamanları el değiştirdiğinden gerçekten yazılım departmanı kötüydü

şuan için driver sorunu aşıldı güncel kartlara 4000 ve 5000 serisine optimizeler geliyor her ay.notebook cephesinde eskiden driver modlanırdı amd o durumuda aştı her ay notebook içinde güncelleniyor driver

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Ati iyidir ama sürücü kısmında yeni çıkan oyunlarda problem yaratabiliyor onda da en fazla 2 hafta kadar beklersiniz düzenli olarak sürücü güncellemesi çıkıyor zaten. nvidia da hdmi da sürekli problem yaşadım ekrana tam oturamaması ya da ses verememesi gibi sorunlar. ati de bu konuda zerre problemim olmadı. Her şey harika işliyordu. Mevcut hızlandırma teknolojileri ati de farklı isimler olarak mevcut sıkıntı yaşamazsın. nvidia da pyshic desteği var fakat çoğu kişinin unuttuğu bir şey var tam anlamıyla kullanabilmek için iyi bir işlemciye gerek duyması. kısacası oyun oynamaktan ziyade tam anlamıyla multimedia deneyimi yaşamak istersen ati derim :)

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
ben de nvıdıa dedim ama rakadaşın dediği gibi hd4000 ve hd5000 gibi modern serilerin driver problemler yok. ve her ay driver çıkarıyorlar. ama nvidia cuda ve physx teknolojileri de düşündürüyor...

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
işte bu dur
son teklifim başka yok
madem diğerlerine pahalı dediniz alın size ucuzu

Ekran_kart%C4%B1.JPG

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Windows deseydin ATI'nin fiyat performansı daha iyi derdim ama Linux diyorsan hiç kullanmadığımdan Sürücü olayları nasıldır çok bilemeyeceğim.

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Eğer Linux kullanıp sorun yaşamamak istersen, Nvidia kart al. Nvidia Linux'a daha fazla önem verip daha sık sürücü çıkartıyor. ATI ise daha seyrek sürücü çıkartıyor ve ara ara sorun yaşanıyor. Eğer hala almadıysan Nvidia tavsiye ederim..