Ateistler Sadece Dinlemek Zorunda Kaldı...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Almi herşeye kaynak istersen forumda kimse bilgisini paylaşamaz habermi yapıyoruz veya tartışma programımı leyn bu :D
bundan sonra sana ceza kaynaksız konuşma... :D
Haber 7 ve iyibilgi.com u araştırırsan kaynağını sanırım bulursun çünkü hatırladığım kadarıyal o sitelerde görmüştüm birde gazetevatan a da göz at her iki ülkenin haberini okudum ama bilseydim kaynak isteyeceğini bir yerlere not alırımdım almi soracak almiye teslim edilecek diye :)

Birini durdurmak için hemen bir şey salladın.Kaynak diyince yok :D Ben senin adamlığından şüphe ederim ...

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39

Mesajlarımı düzgün oku :D 1.Paragraf benim düşüncem:D

Eğitim sistemimizi Amerika ile karşılaştıralım, Amerikada üniversitelerde füzyon olayı görürlürken bizim ülkemizde kardeşim Lise 1 de bu dersi alıyor.(Seviye aynı , fizik hocamız sağolsun bir konuşma yapmıştı hala hatırlıyorum)

Şimdi biz eğitiriz Amerika alır.Biz eğitiriz ülkede onun çalışması için yeterli ortam sağlanmaz.Sorun eğitimde değil,eğitimden sonra verilen imkan da......

Senin alıntı yaptığım birinci paragrafında Japonya'nın ilerlemesini orduya harcama yapmamasına bağlamışsın ki bu emperyalist devletlerin emrine girmek demek, mesajını yanlış okumadım. Ve verdiğim linki okursan anlarsın ne demek istediğimi.

Eğitim sistemimize gelince kusura bakma ama bizde ezbercilikle bir şeyler öğretilmeye çalışılıyor, Amerika gibi gelişmiş ülkeler ise uygulamalı eğitim gösteriyorlar. O yüzden kıyaslanmaz bile. Lise 1 de verilen dersi kaç kişi tam manasıyla öğreniyor. ?

Eğitim kalitesi batılı standartlara gelmedikçe ve toplum geneline yayılmadıkça olduğumuz yerde saymaya devam ederiz.

---------- saat 01:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:35 eklenmişti ----------

çok geç oldu tartışmaya yarın devam ederiz :D herkese iyi geceler

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Ben o yasağın kalktığına ve Japon ordusunun kurulduğuna dair bir bilgi göremiyorum :D İlginç birisin :D
Öncelikle adamlığından şüphe ederim tarzı yazın sana olan sevgimi bir anda bitirdi.. bundan sonra aklına geldiği gibi konuşmazsan iyi edersin..diline hakim ol!

Bu işlerin nasıl gittiğin gerçekten biliyor olsaydın Japonyanın savunma bakanlığının kurulmasının ne anlama geldiğini anlardın.. bu işler öyle çocuk oyuncağı değil biz şunu yapık biz bunu yapcağız diye ayan beyan ortaya atılmaz... Şuan o çok övdüğün japonlar silahlanma yarışına girdi Düşman = Çin Mahir kaynak ın yazılarını takip et A.s.a.m ın yazılarını raporlarını takip et geçen yıl uyuduğunun farkına varırsın benim kalbim senin gibi kara değil seni durdurmak gibi bir niyetimde yoktu ancak kendin çalıp kendin oynamaya devam et sen...

hadin herkese iyi geceler sormak istediğin soru olursa pm at Almi!!

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Senin alıntı yaptığım birinci paragrafında Japonya'nın ilerlemesini orduya harcama yapmamasına bağlamışsın ki bu emperyalist devletlerin emrine girmek demek, mesajını yanlış okumadım. Ve verdiğim linki okursan anlarsın ne demek istediğimi.

Eğitim sistemimize gelince kusura bakma ama bizde ezbercilikle bir şeyler öğretilmeye çalışılıyor, Amerika gibi gelişmiş ülkeler ise uygulamalı eğitim gösteriyorlar. O yüzden kıyaslanmaz bile. Lise 1 de verilen dersi kaç kişi tam manasıyla öğreniyor. ?

Eğitim kalitesi batılı standartlara gelmedikçe ve toplum geneline yayılmadıkça olduğumuz yerde saymaya devam ederiz.

Bak ben Japonya'nın orduya para harcama yapmamasını demedim yapamamasını dedim.Şuan bir madde gereği çok sınırlı bir biçimde kendilerini bile koruyacak bir kuvvete sahip olmayan bir gücü var.Bu madde oldu da kalktı diyelim ne olacak Japonya orduya yatırım yapacak ve teknoloji gerileyecek.

Son olarak bizim eğitim kalitesi problmemimiz o kadar da büyük değil, bizim problemimiz insanlara yeterli imkanı sağlayamamak.Örnek olarakta Mehmet Öz imkan tanıyamadık Amerika'ya gitti.... Umarım anlamışsındır.İyi geceler...

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Bak ben Japonya'nın orduya para harcama yapmamasını demedim yapamamasını dedim.Şuan bir madde gereği çok sınırlı bir biçimde kendilerini bile koruyacak bir kuvvete sahip olmayan bir gücü var.Bu madde oldu da kalktı diyelim ne olacak Japonya orduya yatırım yapacak ve teknoloji gerileyecek.

Son olarak bizim eğitim kalitesi problmemimiz o kadar da büyük değil, bizim problemimiz insanlara yeterli imkanı sağlayamamak.Örnek olarakta Mehmet Öz imkan tanıyamadık Amerika'ya gitti.... Umarım anlamışsındır.İyi geceler...

Tamam fakat ha yapamamış ha yapmamış yani ikisinde de orduya harcama yapmadığı için teknolojisinin ilerlediğini söylüyorsun fakat o zaman dünyada ordusuna en fazla harcama yapan ABD, Rusya, Çin gibi devletler hiç bir zaman ilerlememiş olmalıydı fakat üçüde uzaya insan gönderebilecek kapasitede ülkeler. Kaldıki Japonya' nın bugünkü askeri harcamaları bile nerdeyse bizim 4 katımız ( yaklaşık 47 milyar dolar )
kaynak : http://www.abhaber.com/haber.php?id=26244

Eğitim kalitemize gelince : daha henüz bir okulda lavabonun düşmesi sonucu 6 yaşında bir çocuğun şah damarı kesilerek vefat etti. Bu da okullarımızın halini gösteriyor. Birçok okulda henüz bilgisayarla tanışmamış çocuklar var. Güneydoğuda çocuklar kendileri okul sobalarını dolduruyor. Fırsat eşitliği yok. Sadece parası olana iyi eğitim anlayışı ile bir ülke kalkınamaz ve gelişmiş ülkelere de kafa tutamaz.

Mehmet Öz Harvard mezunu 1960 New York, Delaware doğumlu biridir. Dolayısıyla verdiğin bu örnek pek uymamış. Mehmet Öz Türkiye'de değil Amerikada doğmuş ve eğitimini tamamlamıştır. Yani Türkiye'den Amerikaya gitmemiş zaten orda doğmuştur.

kaynak : http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=4545

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Eğer ben Dünya ve Mars arasında eliptik bir yörüngede güneşin etrafında dönen Çin seramiği bir çaydanlık olduğunu öne sürseydim ve bu çaydanlığın en güçlü teleskoplarımızla bile tespit edilemeyecek kadar küçük olduğunu ekleyecek kadar da dikkatli olsaydım, kimse bu görüşümün tersini kanıtlayamazdı. Ama devam edip de bu savımın yanlışlanamaz nitelikte oluşundan dolayı insan aklının ondan kuşku duymasının kabul edilemez bir küstahlık olacağını söyleseydim, herkes haklı olarak saçmaladığımı düşünürdü. Ancak, eğer böyle bir çaydanlığın varlığı eski kitaplarca onaylansaydı, her Pazar günü kilisede kutsal gerçeklik olarak öğretilseydi ve okullarda çocukların beynine kazınsaydı, onun varlığından kuşku duymak bir gariplik belirtisi olarak görülür ve o kuşkuyu duyan kişiye yakınçağda bir ruh doktoruyla ya da daha önceki çağlarda bir Engizisyon yargıcıyla bir randevu alınırdı.

Bertrand Russell

selfishloop arkadaşımızın attığı linkten bir paragraf, hoşuma gitti, buraya yazayım dedim. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu arada işte link. >>> Link

İslam ve bilim ilişkisi üzerine sayısız doktora yaptığını söylersen hiç şaşırmam.

Şu mesajı okuyan var mı bu konuda? Bal damlıyor, bal!

Yazdığımdan çıkarabildiğin bu muydu?Yazdığıma verecek cevabın varsa ver, yoksa da sus. Sen bence tartışmlara girme. Git kumda oyna...

yasaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Tüm kainatı ve insanı ALLAH yarattığı halde insanoğlu ne kadar cahil ve nankördürki kendini yaratanı bildiği halde evrim teorisi denen saçmalığa inanmasa bile savunuculuğunu yapıyor.
Bunlara ALLAH hidayet etsin diyemiyorum çünkü bunların kalpleri mühürlenmiş.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yazdığımdan çıkarabildiğin bu muydu?Yazdığıma verecek cevabın varsa ver, yoksa da sus. Sen bence tartışmlara girme. Git kumda oyna...

Senin o yazdığına ancak senin seviyende biri cevap verebilir. Konuyu bilmeden, cahil kafayla, hayvanların genleriyle oynayarak yeni türler yaratma olayına el atmışsın. Ben uzman mıyım da sana bunları söylüyorum? Hayır, değilim. Ama işin senin anlattığın kadar basit olmadığını bilecek kadar da bir şeyler biliyorum.

Öyle bir konuşmussun ki sanki yazdıkların çok böyle aman aman şeyler.

Geçengün HBT sitesinde de ateistlerin ekmeğine yağ sürecek bir haber vardır. Neymiş efendim bilim adamları bilmem ne hücresi ile bilmem ne hücresini birleştirerek (dikkat) yeni bir canlı türü yaratmışlar(!). Aga sen neyi yoktan yarattında yeni bir canlı yaratıyorsun!, diye adama sorarlar.

Kaçıranlar için işte o mesajın.

"Adama sorarlar."mış. :)

Dediklerimden bunu mu çıkardın dediğin mesaj işte böyle bitiyor. Daha düzgün bir şey söyleyemiyorsan kumda oynaması gereken sensin.

---------- saat 11:57 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:47 eklenmişti ----------

1-) Sen Türk müsün?
2-) Bal damlıyor dediğin kişiyi biliyoruz.
3-) Türk İslam tarihini okursan Avrupalıların eskiden ne derece "öküz" olduğunu anlarsın.
4-) Şuan Batı çalışıyor ve bizden üstün buna söz yok.Allah kim ne olursa olsun çalışana verir.İster ateist ister Müslüman ister Hristiyan olsun...

ALMİ, bu mesajı gördüm ve gerçekten çok şaşırdım.

Bana bu yukarıdakileri söylemeni gerektiren mesajıma şöyle bir baktım da senin tabirinle Avrupalıların öküz olmadığıyla ilgili veya Avrupalıları herhangi bir şekilde savunacak hiçbir şey söylemedim.

Bal damlıyor dediğim kişiden değil yazdığı şeyden bahsediyorum. Çok da doğru bir şey dedi. Hatta bu konudaki en doğru dürüst mesajdı belki de.

Hadi her maddeyi geçtim, dördüncü maddeni hiç anlayamadım. Bu arada ilk maddeyi zaten hiç anlayamadım.

Karşılık olarak cevap yazdığın mesajıma (alıntıladığına) ve bir de bu kendi mesajına bakar mısın? Bir yanlışlık var diye tahmin ediyorum. Ya tamamını okumadın ya da o anki sinir veya bana olan gıcıklığın tuttu.

Gerçekten anlayamadım dediklerini, hiçbirini hakettiğimi düşünmüyorum.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Senin o yazdığına ancak senin seviyende biri cevap verebilir. Konuyu bilmeden, cahil kafayla, hayvanların genleriyle oynayarak yeni türler yaratma olayına el atmışsın. Ben uzman mıyım da sana bunları söylüyorum? Hayır, değilim. Ama işin senin anlattığın kadar basit olmadığını bilecek kadar da bir şeyler biliyorum.

Öyle bir konuşmussun ki sanki yazdıkların çok böyle aman aman şeyler.

Kaçıranlar için işte o mesajın.

Benim fark edipte senin o cahil kafa ile anlamadığın şey nedir? Yani sen yaratma ile yapma arasındaki farkımı anlamıyorsun? Yoksa işine ya da inandığın herneyse öyle söylediği için mi hala benim kullandığım kavramı sanki ilk defa ben bulmuşta saçmalamışım gibi cevap yazıyorsun. Bir yaratma: Yoktan var etmedir. Yapma: Var olan herhangi bir cisim ile farkılı ve yeni şeyler üretmedir. Yani benim yazmış olduğum mesaj bununla ilintiliydi. Ha sen diyorsanki kardeşim adamlar bir hayvanın hücresini başka hayvanın hücresi ya da herneyse birleştirip yeni bir tür yarattılar, ben de derim ki sen cahil değil zır cahilsin. Ben yaratma ile yapma kavramlarını yazdım. Eğer bunlarda sana yetmiyorsa benim sana diyecek sözüm yok. Git kumda oyna.....

İlk mesajıma konu olan haberi Haberturk'te aradım ama bulamadım. Arşive ulaşmak mümkün değil sanırım.

Benim savunduğum düşüncenin aksini yapacak insan evladı varsa buyursun! Elinde hiçbir materyal(hava,su,ateş, tahta(değil toprak) veya herhangi birişey olmadan bakalım ne yaratabiliyorsunuz(!) görelim.

Not: O haberde yeni bir tür yaratıldı deniyordu. Hatta yorumların olduğu kısımda şuan tartıştığımız ve arkadaşın beni cahillikle ve nickname'mimle dalga geçerek itham ettiği şekilde bir durum vardır.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Benim fark edipte senin o cahil kafa ile anlamadığın şey nedir? Yani sen yaratma ile yapma arasındaki farkımı anlamıyorsun? Yoksa işine ya da inandığın herneyse öyle söylediği için mi hala benim kullandığım kavramı sanki ilk defa ben bulmuşta saçmalamışım gibi cevap yazıyorsun. Bir yaratma: Yoktan var etmedir. Yapma: Var olan herhangi bir cisim ile farkılı ve yeni şeyler üretmedir. Yani benim yazmış olduğum mesaj bununla ilintiliydi. Ha sen diyorsanki kardeşim adamlar bir hayvanın hücresini başka hayvanın hücresi ya da herneyse birleştirip yeni bir tür yarattılar, ben de derim ki sen cahil değil zır cahilsin. Ben yaratma ile yapma kavramlarını yazdım. Eğer bunlarda sana yetmiyorsa benim sana diyecek sözüm yok. Git kumda oyna.....

Tamam pes ediyorum. Ne desem yaramayacak gibi.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

İyi de bilim dünyasında olan gelişmeleri hiç mi takip etmiyorsun? Mutasyon kavramını duymadın mı hiç? Sadece mutasyon geçirerek yeni türler ortaya çıkabiliyor ve mutasyonları sen de sağlayabiliyorsun (bilinçli veya bilinçsiz). Ha şu var. Bugüne kadar canlıya yararı olan hiçbir mutasyon görülmemiş ama bu görülmeyeceği ya da ileride yapılamayacağı anlamına gelmez. Sonuçta yeni bir canlı (kısmen) oluşabiliyor mu? Evet. Bu yoktan var etme değildir ama hiç ortada olmayan bir canlıyı oluşturduysan bu da "yaratma" kavramına girmez mi?

Şimdi burada insanların "yaratma" yeteneğine sahip olduğunu imâ etmiyorum. Allah demek ki insanlara bu yeteneği vermiş, onlar da yapıyorlar ya da yapacaklar. Sen bunun olup olmayacağını bilemezsin.

Biraz bilimi takip edersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. Bundan 30 yıl önce kanserin hiçbir tedavisi yokken, şu anda kanser hücrelerinin canına okuyoruz. Kök hücre tedavisi hakkında bir bilgin var mı peki?

Hücre de bir canlıdır. Buradan yola çıkarsan demek istediğimi anlarsın.

Bir şeyleri körü körüne savunmadan önce saf İslamiyet'in* bilimi nasıl desteklediğini araştır.

*Bu lafımdan kastım sadece Kur'an-ı Kerim'de yazanlardır. Din büyüklerinin sözleri değil.

Ve ben, Müslüman değilim. Ama ileride de Müslüman olmayacağım asla. Çünkü senin gibi düşünenler yüzünden İslamiyet çok yanlış bir yöne doğru ilerliyor. Sen bilimin önünü bu körü körüne bağlı olduğun düşüncelerle tıkarsan, ileride bu insanlığa zarar verirsin.

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Geçen forumda bir arkadaş bana o arkadaşımızıda kazanalım ne olursa olsun sonuçta İslam'ı tam olarak bilmediği için islamı seçmemiş dedi.

Ama görüyorum ki bildiği halde seçmiyormuşsun tabi bu yinede senin seçimin.
Allah'a dua edicem sana hidayet yolunu göstermesi için.Söyleyecek başka birşey yok.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
İyi de bilim dünyasında olan gelişmeleri hiç mi takip etmiyorsun? Mutasyon kavramını duymadın mı hiç? Sadece mutasyon geçirerek yeni türler ortaya çıkabiliyor ve mutasyonları sen de sağlayabiliyorsun (bilinçli veya bilinçsiz). Ha şu var. Bugüne kadar canlıya yararı olan hiçbir mutasyon görülmemiş ama bu görülmeyeceği ya da ileride yapılamayacağı anlamına gelmez. Sonuçta yeni bir canlı (kısmen) oluşabiliyor mu? Evet. Bu yoktan var etme değildir ama hiç ortada olmayan bir canlıyı oluşturduysan bu da "yaratma" kavramına girmez mi?

Şimdi burada insanların "yaratma" yeteneğine sahip olduğunu imâ etmiyorum. Allah demek ki insanlara bu yeteneği vermiş, onlar da yapıyorlar ya da yapacaklar. Sen bunun olup olmayacağını bilemezsin.

Biraz bilimi takip edersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. Bundan 30 yıl önce kanserin hiçbir tedavisi yokken, şu anda kanser hücrelerinin canına okuyoruz. Kök hücre tedavisi hakkında bir bilgin var mı peki?

Hücre de bir canlıdır. Buradan yola çıkarsan demek istediğimi anlarsın.

Bir şeyleri körü körüne savunmadan önce saf İslamiyet'in* bilimi nasıl desteklediğini araştır.

*Bu lafımdan kastım sadece Kur'an-ı Kerim'de yazanlardır. Din büyüklerinin sözleri değil.

Ve ben, Müslüman değilim. Ama ileride de Müslüman olmayacağım asla. Çünkü senin gibi düşünenler yüzünden İslamiyet çok yanlış bir yöne doğru ilerliyor. Sen bilimin önünü bu körü körüne bağlı olduğun düşüncelerle tıkarsan, ileride bu insanlığa zarar verirsin.
Yazdığım mesajdan anladığın buysa bir kere daha okumanı öneririm. Mutasyon elbetteki vardır ve yapılabiliyor. Şimdi benim yazdıklarımın içinde İslamiyetle ilgili ne gördünde mesajında benim yazdıklarıma bakarak anlamzsız şelikde müslümanlığa laf sokuyorsun. Benim yazdıklarımın Müslümanları bağladığını kim söyledi? Senin müslüman olup olmaman beni ilgilendirmez.Ben bu durumu tartışıyorum.

Birinci soruna cevap yazmaya gerek gördüm.Kavram olarak girmez. Eğer sen yaratma (yoktan var edeceksin , ve varolan hiçbirşeyi kullanmadan yapacaksın daha nasıl yazayım bilmiyorum) kavramı ile yapma(Var olan maddeleri birşeştirerek yeni ve farklı birşey (canlıda olabilir cansız da)
kavramını karıştırırsan saçma bir durum ortaya çıkar. At izi it izine karışırsa misali.....

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Geçen forumda bir arkadaş bana o arkadaşımızıda kazanalım ne olursa olsun sonuçta İslam'ı tam olarak bilmediği için islamı seçmemiş dedi.

Ama görüyorum ki bildiği halde seçmiyormuşsun tabi bu yinede senin seçimin.
Allah'a dua edicem sana hidayet yolunu göstermesi için.Söyleyecek başka birşey yok.

İslamiyet'i biliyorum. Kur'an-ı Kerim'i hem Arapça, hem de Türkçe okudum. Bilmekle iman etmek arasında ince bir çizgi var. Ben o çizgiyi geçmiyorum sadece. Yine de teşekkür ederim ama bana edeceğin duaları başka şekilde değerlendir. Dünyadaki insanlar için, fakirler için, hastalar için, savaşta olanlar için dua et. Ediyorsundur zaten de, ben hakkımı onlara devredeyim dedim.

Yazdığım mesajdan anladığın buysa bir kere daha okumanı öneririm. Mutasyon elbetteki vardır ve yapılabiliyor. Şimdi benim yazdıklarımın içinde İslamiyetle ilgili ne gördünde mesajında benim yazdıklarıma bakarak anlamzsız şelikde müslümanlığa laf sokuyorsun. Benim yazdıklarımın Müslümanları bağladığını kim söyledi? Senin müslüman olup olmaman beni ilgilendirmez.

Konu dinle alakalı değil mi? :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Ay karardığı. Güneş ve Ay birleştiği zaman. İnsan o gün: "Kaçış nereye?" der. Hayır, sığınacak herhangi bir yer yok. O gün, 'sonunda varılıp karar kılınacak yer yalnızca Rabbinin katıdır." (Kıyamet Suresi, 8-12)

O an, imansızların hepsi gerçeği görecek ve rablarına dönecektir ama onlara verilen süre çoktan bitmiştir, ve son anda ki yakarışları kabul edilmeyecektir.

udayim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sayın Cihat Gündoğdu'yu Canı Gönülden Kutluyorum.. Sesini Yükseltmeksizin Gayet Güzel Anlattı..

Allah(cc) Razı Olsun...

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
İslamiyet'i biliyorum. Kur'an-ı Kerim'i hem Arapça, hem de Türkçe okudum. Bilmekle iman etmek arasında ince bir çizgi var. Ben o çizgiyi geçmiyorum sadece. Yine de teşekkür ederim ama bana edeceğin duaları başka şekilde değerlendir. Dünyadaki insanlar için, fakirler için, hastalar için, savaşta olanlar için dua et. Ediyorsundur zaten de, ben hakkımı onlara devredeyim dedim.

Konu dinle alakalı değil mi? :)

Konu dinle alakalı fakat benim yazdığım şeylerin özneli İslamiyet'i içermiyor. Ve senin Müslüman olmanı engelleyecek bir düşünce içermiyor, mesajlarımı iyi okumanı öneririm.Ben İslamiyet inancına dayanarak birşey yazmadım. Ama öyle bir durum gerek olursa da yazmaktan çekineceğimi sanmanı istemem. Hatam varsa da özür dilerim. Bütün Atam HZ. İbrahim'in inancına sahip olanların (İslamiyet (Hz. Muhammad), Hristiyanlık(Hz. İsa), Yahudilik(Hz. Musa))tamamı bu sav'dadır. Yani Dünyanın büyük çoğunluğu.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Konu dinle alakalı fakat benim yazdığım şeylerin özneli İslamiyet'i içermiyor. Ve senin Müslüman olmanı engelleyecek bir düşünce içermiyor, mesajlarımı iyi okumanı öneririm.Ben İslamiyet inancına dayanarak birşey yazmadım. Ama öyle bir durum gerek olursa da yazmaktan çekineceğimi sanmanı istemem. Hatam varsa da özür dilerim. Bütün Atam HZ. İbrahim'in inancına sahip olanların (İslamiyet (Hz. Muhammad), Hristiyanlık(Hz. İsa), Yahudilik(Hz. Musa))tamamı bu sav'dadır. Yani Dünyanın büyük çoğunluğu.

Müslüman olmamı engelleyecek bir düşünce içerdiğini söylemedim, bu gibi düşüncelere karşı olduğum için İslamiyet'i seçmediğimi söyledim. Sana göre düşüncelerin doğrudur ama bana eğri geldiler, bu sebeple düşüncemi belirttim.

Her neyse, videoyu da izlemedim zaten. Sıkılıyorum aslında böyle şeyleri görünce. Burada bunları tartışacağımıza çıkıp şu Filistin'e filan yardım etsek daha hayırlıdır herhalde.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Müslüman olmamı engelleyecek bir düşünce içerdiğini söylemedim, bu gibi düşüncelere karşı olduğum için İslamiyet'i seçmediğimi söyledim. Sana göre düşüncelerin doğrudur ama bana eğri geldiler, bu sebeple düşüncemi belirttim.

Her neyse, videoyu da izlemedim zaten. Sıkılıyorum aslında böyle şeyleri görünce. Burada bunları tartışacağımıza çıkıp şu Filistin'e filan yardım etsek daha hayırlıdır herhalde.

Bana yazdığın mesaj öyle demiyor ama neyse uzamasın... Hepimiz kardeşiz, bu öfke ne diye demiş ulu ve evrensel büyüklerimizden biri :dil:

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Sevgili arkadaşlar evrimi çok yanlış değerlendiriyorsunuz ne anlama geldiğini bilmediğiniz için onun dine karşı olduğunu düşünüyorsunuz çoğunuz hakkında hiçbir şey bilmediğiniz halde... Evrim canlıların nasıl yaratıldığıyla ilgilenmez ilk zamanlardan bu zamana canlıların gen havuzunda meydana gelen değişimlerle nasıl türleşme oluştuğunu ve canlıların nasıl çeşitlendiğine deney ve gözlemlere dayalı mantıklı bir açıklama getirmeye çalışır. En basitinden eğer insan aynı atadan geliyorsa nasıl afrikada yaşayanlar siyah, kafkas ırkları beyaz veya uzak doğuda yaşayanlar çekik gözlü oldular vs gibi basit örnekle konuya ısınmanızı sağlayayım daha için:http://tr.wikipedia.org/wiki/Evrim

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Karnim cok acikti biri et yaratsın da yiyeyim. yani hic bir sey yokken birden o etin oluşmasi.Buna yaratma diyoruz. hic bir sey yokken. Haaa sen bu eti doner sekline getirirsin. ekmek arasina koyarsin.ketcap sıkarsın felan o yine etdir.Sen sadece o et parcalarina sekil verdin.Zaten o et vardı .Bilmem anlatabildim mi. Ornek biraz garip oldu ama :D

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Karnim cok acikti biri et yaratsın da yiyeyim. yani hic bir sey yokken birden o etin oluşmasi.Buna yaratma diyoruz. hic bir sey yokken. Haaa sen bu eti doner sekline getirirsin. ekmek arasina koyarsin.ketcap sıkarsın felan o yine etdir.Sen sadece o et parcalarina sekil verdin.Zaten o et vardı .Bilmem anlatabildim mi. Ornek biraz garip oldu ama :D

o şekil vermeye bile bazı islamcılar ve koyu hristiyanlar allah'a şirk koşmak olarak değerlendirip bilimi engellemeye çalışıyorlar.

not: benim şekil vermeden kastım geçenlerde üretilen sentetik canlıydı tabiki

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43

:thumbup:

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
o şekil vermeye bile bazı islamcılar ve koyu hristiyanlar allah'a şirk koşmak olarak değerlendirip bilimi engellemeye çalışıyorlar.

not: benim şekil vermeden kastım geçenlerde üretilen sentetik canlıydı tabiki

Selfishloop ne diyecek diye hakkate merak ettim :)

Evrimin olması için dünyada trilyonlarca arageçiş formu olması lazımmış , ama ne gariptirki bir tane daha arageçiş forumu getirememişler evrimciler.

Bigbang teoriside dünyanın bir anda yaratışdığının kesin göstergesiymiş :) Bunu tüm bilimadamları kabul etmiş :)

Yani aslında evrimcilerin bilim diye savunduğu evrim ,, ilklek bir pagan diniymiş

Evrimciler aslında evrimi niye savunuyor ? Çünkü ateistliğine kılıf uydurmaya çalışıyorda ondan :)

Yolda bir tane mektup bulsanız bile , onun tesadüfen oluşmadığını anlarsınız, birisi tarafından yazıldığını anlarsınız , Bu komplex dünyanında birisi tarafından oluşturduğunu görmek istemeyenleri başbaşa bırakıyoruz.

-

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Selfishloop ne deyecel hakkate merak ettim :)

Evrimin olması için dünyada trilyonlarca arageçiş formu olması lazımmış , ama ne gariptirki bir tane daha arageçiş forumu getirememişler evrimciler.

Bigbang teoriside dünyanın bir anda yaratışdığının kesin göstergesiymiş :) Bunu tüm bilimadamları kabul etmiş :)

Yani aslında evrimcilerim bilim diye savunduğu evrim ,, ilklek bir pagan diniymiş

Evrimciler aslında evrimi niye savunuyor ? Çünkü ateistliğine kılıf uydurmaya çalışıyorda ondan :)

Evrim teorisini kalkıp da ateistlikle bağdaştırmayın ya. Ben de bazı kısımlarını mantıklı buluyorum evrimin. Mantıklı bulmadığım kısmı, maymunlardan geldiğimiz iddiası. Çünkü maymunlardan gelseydik, yani maymunlar evrim geçirmiş ve insanoğlu oluşmuş olsaydı şu anda dünyada 1 tane bile maymunun olmaması gerekirdi. Ama bu Darwin'in tüm teorilerinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Bu zaten bir teori, kanunlaşmış bir şey değil. O yüzden tartışmanız mantıksız. Şu an siz bu mesajları yazarken bile bu konuda araştırma yapan binlerce zeki insan var. Burada ise kimse uzmanlık seviyesinde bilimle ilgilenmiyor. O yüzden tartışmak mantıksız, dünyayı siz mi kurtaracaksınız? :)

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43

Yani aslında evrimcilerin bilim diye savunduğu evrim ,, ilklek bir pagan diniymiş

Yolda bir tane mektup bulsanız bile , onun tesadüfen oluşmadığını anlarsınız, birisi tarafından yazıldığını anlarsınız , Bu komplex dünyanında birisi tarafından oluşturduğunu görmek istemeyenleri başbaşa bırakıyoruz.

-
Bence bunu hakkettin. :thumbup:

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Biz 2 gündür ne tartışıyoruz :)

İlk önce evrim bir teori.Hangi kafayla gerçek denilebilir.Bilim adamlarından daha emin konuşanlar evrim kanıtlasında inanalım.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88

-
Tanımlanmış ara geçiş formları: Ama Tiktaalik rosae, ara geçiş fosillerinin ilk örneği değildir. Bugüne dek bulunmuş ara geçiş fosillerinden bir kısmını sıralayalım. Balıktan hem su hem karada yaşayan amfibyumlara geçişi gösteren ara formlar: Tiktaalik rosae, Osteolepis, Eusthenopteron, Panderichthys, Elginerpeton, Obruschevichthys, Hynerpeton, Tulerpeton, Acanthostega, Ichthyosgtega, Pederpes finneyae ve Eryops; amfibyumlardan ilk sürüngenlere geçiş aşamasını gösteren: Proterogyrinus, Limnoscelis,Tseajaia, Solenodonsaurus, Hylonomus ve Paleothyris; dört ayaklı sürüngenlerden memelilere geçişi gösteren: Protoclepsydrops, Clepsydrops, Dimetrodon ve Procynosuchus; iki ayaklı sürüngenlerden kuşlara geçildiğini gösteren: Compsognathus, Protoavis, Pedopenna, Archeopteryx, Changchengornis, Confuciusornis ve Ichthyornis "Yürüyen balina" da denilen Ambulocetus'u, ilk at türlerini, insan-primat ortak atadan insana geçişi gösteren çok sayıda ara geçiş türlerinin fosillerini, Ardipithecus, Australopithecus, Homo habilis, Homo erectus'u ve daha diğer pek çok ara form fosillerini saymayı gereksiz buluyoruz.devamı için :http://www.evrimteorisi.org/index.p...-formlari-yok-mu&catid=18:Da Vinci&Itemid=110