Ateistler Sadece Dinlemek Zorunda Kaldı...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ateist de olsa Allah'ın bir kuluna, Allah'ın yarattığı bir canlıya "gerizekalı" diyen kişinin hoşgörü dini olan İslamiyet'i anlayışından şüphe ederim.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
bilimi bilim adamlarıyla tartışırsın ama haberturk dincileri çıkarıyor. Zaten evrimin yaratılışla alakası yokki. Onu tartışan yok. Evrim yaratılıştan sonrası.

Not: Müslümanım.

:d:d:d:d

---------- saat 23:57 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:56 eklenmişti ----------

Ateist de olsa Allah'ın bir kuluna, Allah'ın yarattığı bir canlıya "gerizekalı" diyen kişinin hoşgörü dini olan İslamiyet'i anlayışından şüphe ederim.

Sen bana demiştin bir kere :D

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Geçenlerde internet'e rasladım bakalım beğenecekmisiniz:)

evrim teorisi darwin'in saçmalığı,
evrimciler artık bu işleri bırakmalı.
çöktü darwin, çöktü teori,
telaş içinde gördüm ateistleri.

allah yoktan var etti canlıları,
hani nerde evrimin fosil kalıntıları.
evrimciler doğayı ilah edindiler,
yaratılışı destekleyen bilimi reddettiler.

evrim teorisi bilim dışı bir senaryodur,
çağımızda bu teori tam anlamıyla çökmüştür.
savunur bu teoriyi bazı tv'ler gazeteler,
yanıldıklarının farkında değiller.

kitabımız kuran bu teoriyi reddediyor,
ama kimileri hala evrimde ısrar ediyor.
kalbi mühürlenenler inanmıyor yaradana,
akıllı insan şükrediyor müslüman olduğuna.

neden sürekli tenkit ediyoruz evrimcileri,
çünkü onlarda reddediyor bilim ve dini.
hele müslüman evrimcileri anlamak mümkün değil,
islamiyeti evrime inanarak yaşamak doğru değil.

gelin doğruları görün darwinciler,
yaratılışı gösteriyor tüm gerçekler.
tüm kanıtlara rağmen evrimi savunursanız,
er ya da geç büyük bir hezimet yaşayacaksınız...

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allahu teala diyor isteyen inansın isteyen inanmasın diye. biz dinimizi güzel yaşayıp çevremizi bi düzeltelim hele.. video için teşekkürler

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Geçenlerde internet'e rasladım bakalım beğenecekmisiniz:)

evrim teorisi darwin'in saçmalığı,
evrimciler artık bu işleri bırakmalı.
çöktü darwin, çöktü teori,
telaş içinde gördüm ateistleri.

allah yoktan var etti canlıları,
hani nerde evrimin fosil kalıntıları.
evrimciler doğayı ilah edindiler,
yaratılışı destekleyen bilimi reddettiler.

......

gelin doğruları görün darwinciler,
yaratılışı gösteriyor tüm gerçekler.
tüm kanıtlara rağmen evrimi savunursanız,
er ya da geç büyük bir hezimet yaşayacaksınız...

Ne dersek diyelim.Biz kanıtlasak onlar inanmaz onlar da zaten kanıtlayamaz konu da burda kapansın ....

msbysl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bilimi bilim adamlarıyla tartışırsın ama haberturk dincileri çıkarıyor. zaten evrimin yaratılışla alakası yokki. onu tartışan yok. evrim yaratılıştan sonrası.

not: müslümanım.
deve ye neren eğri demişler,o da nerem doğruki demiş.şu yorumda bir tutarlılık olduğunu görebilen var mı?kendisinden kendi de şüphelenmiş ki,müslümanım diye not düşmüş:thumbdown:

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Geçengün HBT sitesinde de ateistlerin ekmeğine yağ sürecek bir haber vardır. Neymiş efendim bilim adamları bilmem ne hücresi ile bilmem ne hücresini birleştirerek (dikkat) yeni bir canlı türü yaratmışlar(!). Aga sen neyi yoktan yarattında yeni bir canlı yaratıyorsun!, diye adama sorarlar.

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Belki burdaki konunun çok fazla içinde değil fakat müslümanların da artık özeleştiri yapma vakitleri geldi sanırım. Neden mi ? Piyasada kullandığımız faydalı ne varsa bir tane müslüman icadı göremiyorum, sadece karşı çıkılıyor her şeye. Darwin teorisine karşı çıkmak yerine yanlış ise bilimsel verilerle bilim dünyası ikna edilmeli. Artı bilim dünyasına da müslümanların katkı yapması gerekiyor sadece övünmekle bu dünyanın en muhterem insanları olduğumuzu düşünürsek bu bizi ancak gittikçe geriye götürür.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Geçengün HBT sitesinde de ateistlerin ekmeğine yağ sürecek bir haber vardır. Neymiş efendim bilim adamları bilmem ne hücresi ile bilmem ne hücresini birleştirerek (dikkat) yeni bir canlı türü yaratmışlar(!). Aga sen neyi yoktan yarattında yeni bir canlı yaratıyorsun!, diye adama sorarlar.

Arkadaşlar o yapay canlı olayı yoktan var etme(Yaratma) durumu değil ki kendi karma bir canlı oluşturuldu(yaratılmadı)

---------- saat 00:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:16 eklenmişti ----------

Belki burdaki konunun çok fazla içinde değil fakat müslümanların da artık özeleştiri yapma vakitleri geldi sanırım. Neden mi ? Piyasada kullandığımız faydalı ne varsa bir tane müslüman icadı göremiyorum, sadece karşı çıkılıyor her şeye. Darwin teorisine karşı çıkmak yerine yanlış ise bilimsel verilerle bilim dünyası ikna edilmeli. Artı bilim dünyasına da müslümanların katkı yapması gerekiyor sadece övünmekle bu dünyanın en muhterem insanları olduğumuzu düşünürsek bu bizi ancak gittikçe geriye götürür.

Doğru.Ancak çok zeki Müslümanlar yetişiyor.Tabi süper güç onları bünyesine katıyor.Siyasi bir konu.Ama genel olarak doğru...(ben neden üretemedğimizi açıkladım)

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Doğru.Ancak çok zeki Müslümanlar yetişiyor.Tabi süper güç onları bünyesine katıyor.Siyasi bir konu.Ama genel olarak doğru...(ben neden üretemedğimizi açıkladım)

Evet ama sadece süper güç değil, örneğin bir japonya bir çin veya diğer sayamadığım bir çok ülke, nedense müslüman ülkelerin çok çok ilerisinde atılım yapıyor bilimsel alanlarda. Müslüman ülkeler bilimsel konularda korkunç derecede geride kalmış vaziyette maalesef ve bu zemin kaybetmelerine neden oluyor. Süper güç dediğiniz devletler bile islamı bir siyaset aracı olarak ve islam ülkelerini kontrol etmek amacıyla kullanıyorlar.

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum şimdiye kadar bütün faydalı şeyler hep müslümanlardan çıktı.İşte en sonu Osmanlı devletiydi bitti.matematikçisi fizikçisi icatlar falan hep bizden.daha sonra islam çöküş evresine girdi yerle bir olunca ortalıkta az sayıda ehli sünnet çok sayıda yobaz kaldı.bu yobazlar yaklaşık 30 yıllık çöküşte büyümüş olacaklarki onların çocukları şuanda 30-40 yaşlarındalar.şuanda ehli sünnet çoğalırken islamda canlanmaya başladı.camiden çıkışta tüküren adama artık kızabiliyorum büyükte olsa buda demek oluyorki islam özüne dönüyor.Şuan icatlar hep batıdan geliyor ama emin ol kur'andan kopya çektikleri oluyor onlarında. :)

---------- saat 00:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:28 eklenmişti ----------

Biz çok zeki insanlarız.Allah çalışana veriyor adaletli.kafir çalışıyor O'da onlara veriyor.İnanın batıdaki insanlar bizden zeki değiller.Silahsız feth gerçekleşiyor batıda zaten hemde gerçek ilimle.adam bizden sonra müslüman oluyor ehli sünnet yaşamaya başlıyor biz müslüman doğuyoruz fatihanın anlamını bilmiyoruz.

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Bu biraz da Müslüman ülkelerin durumundan kaynaklanıyor. Tam bağımsızlıktan söz etmemekle birlikte tam bağımsızlığa yakın hareket eden kaç Müslüman ülke var?

Evet maalesef pek fazla yok, zaten çoğu Amerikan yönetiminin idaresine girmiş vaziyette ve bence müslüman ülkelerin bağımsızlığına kavuşabilmelerinin tek yolu Eğitim ve Bilim alanında ilerlemelerine bağlıdır. Artık Bilimsel alanda müslüman ülkelerin ilerlemesi şart. Yoksa ileride vaziyet çok da iç açıcı bir duruma gelmiyecek gibi görünüyor.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Eğer ben Dünya ve Mars arasında eliptik bir yörüngede güneşin etrafında dönen Çin seramiği bir çaydanlık olduğunu öne sürseydim ve bu çaydanlığın en güçlü teleskoplarımızla bile tespit edilemeyecek kadar küçük olduğunu ekleyecek kadar da dikkatli olsaydım, kimse bu görüşümün tersini kanıtlayamazdı. Ama devam edip de bu savımın yanlışlanamaz nitelikte oluşundan dolayı insan aklının ondan kuşku duymasının kabul edilemez bir küstahlık olacağını söyleseydim, herkes haklı olarak saçmaladığımı düşünürdü. Ancak, eğer böyle bir çaydanlığın varlığı eski kitaplarca onaylansaydı, her Pazar günü kilisede kutsal gerçeklik olarak öğretilseydi ve okullarda çocukların beynine kazınsaydı, onun varlığından kuşku duymak bir gariplik belirtisi olarak görülür ve o kuşkuyu duyan kişiye yakınçağda bir ruh doktoruyla ya da daha önceki çağlarda bir Engizisyon yargıcıyla bir randevu alınırdı.

Bertrand Russell

selfishloop arkadaşımızın attığı linkten bir paragraf, hoşuma gitti, buraya yazayım dedim. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu arada işte link. >>> Link

Dostum şimdiye kadar bütün faydalı şeyler hep müslümanlardan çıktı.İşte en sonu Osmanlı devletiydi bitti.

İslam ve bilim ilişkisi üzerine sayısız doktora yaptığını söylersen hiç şaşırmam.

Şu mesajı okuyan var mı bu konuda? Bal damlıyor, bal!

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Evet ama sadece süper güç değil, örneğin bir japonya bir çin veya diğer sayamadığım bir çok ülke, nedense müslüman ülkelerin çok çok ilerisinde atılım yapıyor bilimsel alanlarda. Müslüman ülkeler bilimsel konularda korkunç derecede geride kalmış vaziyette maalesef ve bu zemin kaybetmelerine neden oluyor. Süper güç dediğiniz devletler bile islamı bir siyaset aracı olarak ve islam ülkelerini kontrol etmek amacıyla kullanıyorlar.

Japonya'nın durumu da siyasal :D 2.Dünya Savaşını kaybetleri yüzünden bu kadar ilerideler teknolojide.

Çinliler doğru düzgün bir şeyleri yok niye örnek gösterdin :D

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Çinliler ticaretin kralını yapıyorlar, nereye bir şeyleri yok?

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Eğer ben Dünya ve Mars arasında eliptik bir yörüngede güneşin etrafında dönen Çin seramiği bir çaydanlık olduğunu öne sürseydim ve bu çaydanlığın en güçlü teleskoplarımızla bile tespit edilemeyecek kadar küçük olduğunu ekleyecek kadar da dikkatli olsaydım, kimse bu görüşümün tersini kanıtlayamazdı. Ama devam edip de bu savımın yanlışlanamaz nitelikte oluşundan dolayı insan aklının ondan kuşku duymasının kabul edilemez bir küstahlık olacağını söyleseydim, herkes haklı olarak saçmaladığımı düşünürdü. Ancak, eğer böyle bir çaydanlığın varlığı eski kitaplarca onaylansaydı, her Pazar günü kilisede kutsal gerçeklik olarak öğretilseydi ve okullarda çocukların beynine kazınsaydı, onun varlığından kuşku duymak bir gariplik belirtisi olarak görülür ve o kuşkuyu duyan kişiye yakınçağda bir ruh doktoruyla ya da daha önceki çağlarda bir Engizisyon yargıcıyla bir randevu alınırdı.

Bertrand Russell

selfishloop arkadaşımızın attığı linkten bir paragraf, hoşuma gitti, buraya yazayım dedim. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu arada işte link. >>> Link

İslam ve bilim ilişkisi üzerine sayısız doktora yaptığını söylersen hiç şaşırmam.

Şu mesajı okuyan var mı bu konuda? Bal damlıyor, bal!

Gerçekten, tam bir "Al Arabi" mesajı. "Al Arabi" abi yani, "Al Arabi". Adamın adı "Al Arabi" kardeşim, ne yapacaksın? Böyledir işte bu işler.

1-) Sen Türk müsün?
2-) Bal damlıyor dediğin kişiyi biliyoruz.
3-) Türk İslam tarihini okursan Avrupalıların eskiden ne derece "öküz" olduğunu anlarsın.
4-) Şuan Batı çalışıyor ve bizden üstün buna söz yok.Allah kim ne olursa olsun çalışana verir.İster ateist ister Müslüman ister Hristiyan olsun...

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Japonya'nın durumu da siyasal :D 2.Dünya Savaşını kaybetleri yüzünden bu kadar ilerideler teknolojide.

Çinliler doğru düzgün bir şeyleri yok niye örnek gösterdin :D

Japonya 2. dünya savaşını kaybetmiş olabilir, savaştan sonra destek de görmüş olabilir fakat eğitime verdikleri önemi hiç kimse inkar edemez. Bizde 1. dünya savaşını kaybettik araplar da bir çok savaştan çıktılar ve hala da savaşıyorlar eğer sorun buysa. benim demek istediğim şu anda islam batılılar tarafından müslüman ülkeleri işgal ve elde tutma aracı olarak kullanılıyor. müslümanlar buna karşı uyanıp Eğitim, bilim ve demokrasi alanlarında atılım yapmalı.

Çine gelince kesinlikle katılmıyorum, şu anda kullandığınız bilgisayarların bir çok parçası Çin de imal ediliyor. Kaldı ki her alanda çin bir çok ülkeyi geride bırakmış vaziyette. Kol saatlerinden tutun giydiğimiz gömleğe kadar artık Çin menşeili.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Çinliler ticaretin kralını yapıyorlar, nereye bir şeyleri yok?

Biz teknolojiden bahsediyorduk.Artı olarak nüfüsları fazla yapabilirler.Ancak komünizmle yönetilen bir ülkede ticaret ne olursa olsun para sadece bir yere gidiyor canım :D

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ya neyse olayı iyice ekonomiye kaydırıyoruz, odaklanın. Severim bu din tartışmalarını. ;)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Japonya 2. dünya savaşını kaybetmiş olabilir, savaştan sonra destek de görmüş olabilir fakat eğitime verdikleri önemi hiç kimse inkar edemez. Bizde 1. dünya savaşını kaybettik araplar da bir çok savaştan çıktılar ve hala da savaşıyorlar eğer sorun buysa. benim demek istediğim şu anda islam batılılar tarafından müslüman ülkeleri işgal ve elde tutma aracı olarak kullanılıyor. müslümanlar buna karşı uyanıp Eğitim, bilim ve demokrasi alanlarında atılım yapmalı.

Çine gelince kesinlikle katılmıyorum, şu anda kullandığınız bilgisayarların bir çok parçası Çin de imal ediliyor. Kaldı ki her alanda çin bir çok ülkeyi geride bırakmış vaziyette. Kol saatlerinden tutun giydiğimiz gömleğe kadar artık Çin menşeili.

Peki Japonlar'ın neden geliştiğini biliyor musun teknolojide ?

Çin konusunda da üretmek farklı yapmak farklı konumuz yapmak yaptıktan sonra üretilir zaten(bir önceki mesajımı oku tavsiyem)

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Peki Japonlar'ın neden geliştiğini biliyor musun teknolojide ?

Tabii ki modernleşme ile beraber eğitim ve yeniden yapılanmaya verdikleri önemle. Artı çok çalışkan bir toplumdur Japonlar ve bu konuda bütün Dünya ya da örnek gösterilir.

---------- saat 00:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:49 eklenmişti ----------

Çin konusunda da üretmek farklı yapmak farklı konumuz yapmak yaptıktan sonra üretilir zaten(bir önceki mesajımı oku tavsiyem)

bu konuyu tartışmaya bile gerek yok, Çin dünya üzerindeki geldiği nokta zaten belli, şu anda Türkiye de kullanılan ürünlerin menşei yüzdesine bakarsan zaten vaziyet ortaya çıkar. Teknoloji yapıyor mu konusuna gelince artık onu da yapıyorlar, dikkat edersen araplara sattıkları birçok füze Çin malı ve Çin Uzaya astronot gönderebilmiş ülkeler arasındadır.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Tabii ki modernleşme ile beraber eğitim ve yeniden yapılanmaya verdikleri önemle. Artı çok çalışkan bir toplumdur Japonlar ve bu konuda bütün Dünya ya da örnek gösterilir.

:D:D:D:D Japonya'nın 2.Dünya savaşında silahlanması yasaklandı ve hala da bu yasak devam ediyor.Japonya askeri alana yatırım yapamıyor.O zaman kalan para da teknolojiye akıyor.Japonya diyelim ki 5 uçak yapabiliyor ancak bu yapılan uçaklar en iyileri oluyor.Sebepte bu...

Devlet, askeriye için kaybettiği paralar ile Dünyanın en büyük 3 ekonomisine bile girerdi.

Eğitime gelince,her milletten bu işleri yapacak adam çıkar ancak onu kendin mi kullanacaksın yoksa başkaları mı kullanacak? Bütün mesele bu....

talsuv61

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Baştan söyleyeyim kimse yanlış anlamasın. Bende inaniyorum. Ama senin inanmayanlara gerizekalı demek gibi bir hakkın yok. Onun görüşü öyle senin görüşün böyle. Günahta ona sevapta ona. Sen onun görüşüne karışamazsın. Bence onlara hakaret ederek onları dahada soğutmaya çalışıyorsun. Sen böyle gerizekalı diyip hakaret ettiğin sürece onlar inananlardan dahada soğuyacaklardır ;)

Sen onların bize ettiği hakaretleri küfürleri, duysan görsen gerizekalı lafına olağan kelime dersin.

Ne zaman çınar ağacı, elma vermeye başlar o zaman darwine inanırım.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
:D:D:D:D Japonya'nın 2.Dünya savaşında silahlanması yasaklandı ve hala da bu yasak devam ediyor.Japonya askeri alana yatırım yapamıyor.O zaman kalan para da teknolojiye akıyor.Japonya diyelim ki 5 uçak yapabiliyor ancak bu yapılan uçaklar en iyileri oluyor.Sebepte bu...

Devlet, askeriye için kaybettiği paralar ile Dünyanın en büyük 3 ekonomisine bile girerdi.

Eğitime gelince,her milletten bu işleri yapacak adam çıkar ancak onu kendin mi kullanacaksın yoksa başkaları mı kullanacak? Bütün mesele bu....

Küçük bir düzeltme almi :) Geçen yıl o yasak bitti artık Japonya da silahlanmaya başladı hatta geçen yıl Almanya nında Hitlerden dolayı Nato tarafından uygulanan denetimi bitti diye biliyorum.:)

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=37452 burayı oku istersen.

Her şey o kadar basit değil maalesef. O zaman bütün ülkeler emperyalistlerin emrine girerek zengin olsun ve teknolojisi gelişsin demeye gelir bu ve bence pek de mantıklı değil. Şu anda Dünya petrolünün büyük bölümü ortadoğu da fakat kaç tanesi kalkınabilmiş tam manasıyla. Halen bir kargaşa ve savaş ortamı. Burada bir yanlışlık var, kaldıki bir çok arap ülkesinde onbinlerce Amerikan askeri mevcut. Yani hepsi birer emperyal devlet durumuna zaten gelmişler.

Eğitime gelince, eğitim sisteminiz yeterli değilse bu işleri yapacak başarılı adamlarınız tek tük çıkar. Toplum geneline yaymadığınız sürece ilerleme laftan öteye gidemez. Yetiştirdiğiniz insana gerekli ortamı yaratamazsanız tabii ki durmaz gider başkalarına. Bütün melese bu...

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Almanlar 2. Dünya savaşında hemen sonra çökmüş ekenomilerini düzeltmek için çaba göstermeye başlamışlar. 1946 yılında bir tek yumurta 6 Bin Mark değerindeymiş, ilk olarak paradan sıfır atmışlar, ikinci olarak yerli tüketimi özendirmişler ki çok işe yararmış, bir Alman traş bıcağı alırken 1 tane yerli üretim 1 tane dışarıdan ithal edilen mal alırmış, yerli üretim olan malzeme kalitesiz kullanılmayacak seviyede olduğu için ya daha yoksul halka hediye edilir yada geri dönüşüme verilirmiş. Üçüncü olarak askeri yatırım durdurulmuş sanayi ve eğitim yatırımı yapmışlar.

Japonlarda ise savaştan hemen sonra Kral kendini fes etmiş ve devleti tam Cumhuriyet rejimine yönlendirmiş, Japonların eğitim seviyesi çok yüksektir eğitim sorunları yoktur 17.yy. Dünyada en düzenli eğitim veren ülke sıfatını alır ve halkın %60 ı okuma yazma bilirmiş. Japonların ekonomik gelişimi ekonomi kitaplarında Japon mucizesi diye anlatılır.

JAPON MUCİZESİ …

1951 Yılı Japonya Milli Geliri : 14.2 milyar dolar
1980 Yılı Japonya Milli Geliri : 1,040 milyar dolar
1951-1980 Japonya Milli Geliri Değişim (%) : 7323
1951-1980 Japonya Milli Geliri Değişim : 73 Kat

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sen onların bize ettiği hakaretleri küfürleri, duysan görsen gerizekalı lafına olağan kelime dersin.

bu sitede var mı öyle bir hakaret? diğer sitelerde inananların inanmayanlara ettiği küfürlerde var, inanmayanların inananlara ettiği küfürlerde var, önemli olan şuanda yazıştığımız sitede olmaması.

ayrıca konu evrimden ateizm'e hatta ordanda ülkelerin siyasal güçlerine kaymış durumda.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Küçük bir düzeltme almi :) Geçen yıl o yasak bitti artık Japonya da silahlanmaya başladı hatta geçen yıl Almanya nında Hitlerden dolayı Nato tarafından uygulanan denetimi bitti diye biliyorum.:)

Kaynak rica etsem çünkü ben geçen yıl hayattaydım ve beni en fazla ilgileren konu 2.Dünya Savaşı ve olayları. Kaynak belirtirsen öğrenmiş olurum :) :)

---------- saat 01:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:09 eklenmişti ----------

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=37452 burayı oku istersen.

Her şey o kadar basit değil maalesef. O zaman bütün ülkeler emperyalistlerin emrine girerek zengin olsun ve teknolojisi gelişsin demeye gelir bu ve bence pek de mantıklı değil. Şu anda Dünya petrolünün büyük bölümü ortadoğu da fakat kaç tanesi kalkınabilmiş tam manasıyla. Halen bir kargaşa ve savaş ortamı. Burada bir yanlışlık var, kaldıki bir çok arap ülkesinde onbinlerce Amerikan askeri mevcut. Yani hepsi birer emperyal devlet durumuna zaten gelmişler.

Eğitime gelince, eğitim sisteminiz yeterli değilse bu işleri yapacak başarılı adamlarınız tek tük çıkar. Toplum geneline yaymadığınız sürece ilerleme laftan öteye gidemez. Yetiştirdiğiniz insana gerekli ortamı yaratamazsanız tabii ki durmaz gider başkalarına. Bütün melese bu...

Mesajlarımı düzgün oku :D 1.Paragraf benim düşüncem:D

Eğitim sistemimizi Amerika ile karşılaştıralım, Amerikada üniversitelerde füzyon olayı görürlürken bizim ülkemizde kardeşim Lise 1 de bu dersi alıyor.(Seviye aynı , fizik hocamız sağolsun bir konuşma yapmıştı hala hatırlıyorum)

Şimdi biz eğitiriz Amerika alır.Biz eğitiriz ülkede onun çalışması için yeterli ortam sağlanmaz.Sorun eğitimde değil,eğitimden sonra verilen imkan da......

tarumoloji,istatistiği hangi amaçla koydun ? :D

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Kaynak rica etsem çünkü ben geçen yıl hayattaydım ve beni en fazla ilgileren konu 2.Dünya Savaşı ve olayları. Kaynak belirtirsen öğrenmiş olurum :) :)
Almi herşeye kaynak istersen forumda kimse bilgisini paylaşamaz habermi yapıyoruz veya tartışma programımı leyn bu :D
bundan sonra sana ceza kaynaksız konuşma... :D
Haber 7 ve iyibilgi.com u araştırırsan kaynağını sanırım bulursun çünkü hatırladığım kadarıyal o sitelerde görmüştüm birde gazetevatan a da göz at her iki ülkenin haberini okudum ama bilseydim kaynak isteyeceğini bir yerlere not alırımdım almi soracak almiye teslim edilecek diye :)