Ateist Bir Gençle Sokak Sohbeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ateistler maymuna benzemiyor ama ya da her müslüman birbirine benzemiyor (görünüş olarak demiyorum).Dinden dönenler öldürülseydi Hz.Muhammed (sav)Mekke'yi fethettiğinde bütün kafirleri öldürürdü, öldürmeyi bırak, zarar verilmesine izin bile vermedi.Sonra 4 eş konusuda öyle basit değil herkes kafasına göre 4 eş alamıyor.Aynaya bakınca aklını görüyor musun ? Ya da sevgiyi,şehveti,kederi, cinleri ? Sen belli bir frekanstan sonrasını duyamıyorsun ama sen duyamıyorsun diye onlar yok değil.Ayrıca Allah müslüman olamayanlara bomba atın, gökdelenlerine uçak çarpın da demiyor .İnsan öldürmenin ne kadar günah olduğundan haberiniz yok mu ?

Duygu konusunu yanlış yorumlamayın. Hepsi hormonlarla ilgili. Sesin belli bir frekanstan sonra insanlar ve diğer canlılar tarafından duyulamaması biliniyor. Ancak çeşitli cihazlarla bu frekansların varlığı kanıtlanabiliyor. Peki bana cinlerin varlığını gösteren herhangi bir delil gösterir misiniz?

"Şu 4 kadın olayı da -4 garı al diyo la mamutt. şeklinde değil. Böyle bir zorlama yok isteyen alır." 4 kadın isteyen adam karısına sormuyor bu konuda. Bu da kadına yapılan diğer bir haksızlık değil mi o halde? Peki bir kadın neden 4 koca alamaz?

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hiç bunları yazmazdım. İnsan başına gelince değerini öğrenir ben de başıma gelince sorguladım. Ve benim düşündüğüm afrikada aç çocuklar olmasının nedeni sevapdır. Çünkü sevap yapabilmemiz için Dünya'da kötü bir olay olması gerekir.

hediyeleşmek Peygam efendimizin bir sünnetidir sünnet sevaptır hediyeleşmek için kötü bir olay gerekmiyor

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
"Kim dinini değiştirirse onu öldürün" [el-Buhârî, es-Sahîh, Cihâd, 149; Ebû Dâvûd, es-Sünen, Hudûd, 1; et-Tirmizî, es-Sünen, Hudûd, 20; İbnu Mâce, es-Sünen, Hudûd, 2.]

eğer yarattıklarının sınavdan başarılı yada başarısız olacaklarını biliyorsan neden sınav yaparsın ki?
Şu yazımı bi oku istersen bir kişi için yazmıştım ama anlaşılan bi çok kişi için lazım olucak;

Evet Allah yaradılışımıza,gelmişimize,geçmişimize dair herşeyi biliyor çünkü bizi O yarattı.Sonumuz zaten belli demişsin şöyle anlatayım,Allah insanın kaderini bilir zaten o kaderi Allah çizmiştir.Bizim yapıcağımız her şey için alıcağımız her karar için 2 türlü kader çizilmiştir,evet bu noktalara Yüce Allah ın bizim için çizdiği kader bizi getirmiştir ama Allah ın bize çizdiği bu çizgiler sadece bu noktalara getirir ve aldığımız karardan sonrada 2 türlü kader dediğim şey yani alıcağımız kaderler için çizilmiş rotalar işler.İnsan iradesi denilen şey işte en çokta burda devreye giriyor.Bizim kaderimiz bellidir evet ama bu şekilde bellidir daha rahat anlaman için düz yolda gidiyoruz arabayla bizim bu yoldan çıkma şansımız yoktur çünkü bu yol nasıl yapılmışsa bizde o yoldan gitmek zorundayızdırki ve öylede olur taki yol ayrımına gelene kadar işte insan burda hangi yolu tercih ediceği kararını kendi alır ondan sonra bu yol ayrımına gelene kadar olan hikaye yine aynı şeklinde devam eder taki bi sonraki yol ayrımına,yol ayrımlarına kadar insanın kaderi denilen şeyde böyledir işte,umarım anlatabilmişimdir. [MENTION=187384]promidal[/MENTION]

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Örnek verecek olursam,
"dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (buhârî, cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; ebû dâvud, hudûd 1; tirmizî, hudûd, 25; nesaî, tahrîm,14); "müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (buhârî, diyât, 6; müslim, kasâme, 25, 26; ebu davud hudûd 1)”

Bunun dışında İslamda 4 kadının bir erkeğe helal olduğu kabul ediliyor. Pek çok yerde görebilirsiniz. Aynı şekilde ilk insan olarak kabul ettiğiniz Adem Kur'an'da geçtiği şekilde çamurdan yaratılıyor; Havva ise kaburgalarından. İslamı kabul etmenin bir gereği de Allah'ın mucizelerine ve peygamberlere inanmak. Bu mucizeleri çoğumuz duymuşuzdur. Muhammed ayı ikiye yarar, Musa denizin ortasından yol geçirir, İsa ölüleri diriltir.

Ben şu ana kadar o bahsettiğin hadisleri hiç duymadım, ben duymadığım için Hz.Muhammed'in yaptığına bakarım.İslam'da 4 kadın ile evlenmek var ama hangi şartlarla, her zevkine düşkün erkek 4 kadın ile evlenemiyor. Mucizeleri görmediğiniz için inanmayabilirsiniz ama biraz etrafınıza bakınca daha çok hayret edilecek şey görürsünüz.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hocam tartışmayı isterim ama lütfen bana böyle KarikAteist sayfalarından görüp geldiğiniz klasik -ben ateistim(17 yaşında) tiplemelerle gelmeyin.

Verdiğin örnekler birer hadis. Hadislerin ne kadar güvenilir olduğu hala tartışılıyor. Ki ben hep şüpheyle yaklaştım. Düşünün peygamberden 200 yıl sonra kayda geçiriliyor bunlar. Artık ne kadar doğru bilemem. Orda Kuran dururken ve içinde ''eksik bişey yok'' ayeti geçen kitap varken hadislere pek güvenmiyorum.

Şu 4 kadın olayı da -4 garı al diyo la mamutt. şeklinde değil. Böyle bir zorlama yok isteyen alır.
sen istediğin kadar hadisleri şüpheli bul, insanları kesen hatta çıkarıp ciğerlerini çiğ çiğ yiyen "mücahitler" kendilerinde bu yetkiyi hadislerden buluyorlar. ayrıca tevbe suresi 5. ayette kuranında müşrikler için ölüm emri verdiğini görebilirsin

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Örnek verecek olursam,
"dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (buhârî, cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; ebû dâvud, hudûd 1; tirmizî, hudûd, 25; nesaî, tahrîm,14); "müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (buhârî, diyât, 6; müslim, kasâme, 25, 26; ebu davud hudûd 1)”

Bunun dışında İslamda 4 kadının bir erkeğe helal olduğu kabul ediliyor. Pek çok yerde görebilirsiniz. Aynı şekilde ilk insan olarak kabul ettiğiniz Adem Kur'an'da geçtiği şekilde çamurdan yaratılıyor; Havva ise kaburgalarından. İslamı kabul etmenin bir gereği de Allah'ın mucizelerine ve peygamberlere inanmak. Bu mucizeleri çoğumuz duymuşuzdur. Muhammed ayı ikiye yarar, Musa denizin ortasından yol geçirir, İsa ölüleri diriltir.

dinin sahibi, dininden dönenin öldürülmesini isteseydi bunu Kur'an'da belirtmez miydi? hadis, peygamberin sözleridir. bu hadisler sahih ise, kendisi dinden dönenleri öldürmüş müdür? var mıdır tarihte böylesi bir örnek? bir erkeğe 4 kadının helal olması, bunun çok çok istisnai durumlarda vaki olduğu, Allah'ın, Kur'an'da tek evliliği farz kıldığı ayetlerle sabittir. hz. Havva'nın kaburga kemiğinden yaratıldığı, Kur'an'da geçmez. mucizelerin varlığı ile ne anlatmak istediniz anlamadım

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sen istediğin kadar hadisleri şüpheli bul, insanları kesen hatta çıkarıp ciğerlerini çiğ çiğ yiyen "mücahitler" kendilerinde bu yetkiyi hadislerden buluyorlar. ayrıca tevbe suresi 5. ayette kuranında müşrikler için ölüm emri verdiğini görebilirsin

Dostum kanıt göstermeden önce bi araştır istersen.

Dediğin ayetin indiği zamana bir bak. Nedenine bir bak.

Uzun uzun yazıcaktım ama adam güzelce anlatmış burda 2.paragraftan başlayabilirsin:

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/93/tevbe-suresi-5-ayette-o-musrikleri-nerde-bulursaniz-oldurun-hukmu-var-midir-bu-ayeti-nasil-aciklarsiniz.html

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Şu yazımı bi oku istersen bir kişi için yazmıştım ama anlaşılan bi çok kişi için lazım olucak;

Evet Allah yaradılışımıza,gelmişimize,geçmişimize dair herşeyi biliyor çünkü bizi O yarattı.Sonumuz zaten belli demişsin şöyle anlatayım,Allah insanın kaderini bilir zaten o kaderi Allah çizmiştir.Bizim yapıcağımız her şey için alıcağımız her karar için 2 türlü kader çizilmiştir,evet bu noktalara Yüce Allah ın bizim için çizdiği kader bizi getirmiştir ama Allah ın bize çizdiği bu çizgiler sadece bu noktalara getirir ve aldığımız karardan sonrada 2 türlü kader dediğim şey yani alıcağımız kaderler için çizilmiş rotalar işler.İnsan iradesi denilen şey işte en çokta burda devreye giriyor.Bizim kaderimiz bellidir evet ama bu şekilde bellidir daha rahat anlaman için düz yolda gidiyoruz arabayla bizim bu yoldan çıkma şansımız yoktur çünkü bu yol nasıl yapılmışsa bizde o yoldan gitmek zorundayızdırki ve öylede olur taki yol ayrımına gelene kadar işte insan burda hangi yolu tercih ediceği kararını kendi alır ondan sonra bu yol ayrımına gelene kadar olan hikaye yine aynı şeklinde devam eder taki bi sonraki yol ayrımına,yol ayrımlarına kadar insanın kaderi denilen şeyde böyledir işte,umarım anlatabilmişimdir.
senin tarif ettiğin kader eminim hayalindeki kaderdir. çünkü okuduğum onlarca islami kaynakta ve kuranda senin anlattığın türden bir kader tarifi yoktur.bilakis bir alın yazısından söz edilir ki ömer hayyam gibi şairlerde bunu çok eleştrimişştir.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Ateistlerin katil,tecavüzcü olanı yok mu o zaman sende mi katil oluyorsun? İnsanların canlı canlı ciğerini çıkarıp yiyen mücahitler kim bilmiyorum ama dinimzde insan öldürmek yasaktır, savaşalar dışında.Bir ayeti okumak sadece yetmez onun hangi olay üzerine indiğine de bakmak gerek, Kuran'da cami yıkılması da emrediliyor ama hangi şartla ?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Hoşgörü dini denilirken Müslümanlıktan dönenleri öldürün emri veren bir dini; cennet anaların ayağı altındadır derken anaları üç kumayla yan yana erkeğin ayağının altında tutan bir dini kabul etmiyorum. Bahsedilen ayın ikiye yarılması, Musa'nın denizin ortasından yol açması gibi efsaneleri de kabul etmiyorum. Adem'in topraktan, Havva'nın da Adem'in kaburgasından yaratıldığını, insan ırkının ensestle çoğaldığını kabul etmiyorum. Nereye bakarsam tanrının orada olmadığını görüyorum. Dinin insanlar üzerindeki etkisi bu, neye inanırsan ona benzersin.

Kur'an'da insaların ensestle çoğaldığına dair bir ayet göster bana. İlk insanlar Adem ile Havva. Ne biliyorsun onlardan sonra daha da yaratılma olmadığını.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ateistlerin katil,tecavüzcü olanı yok mu o zaman sende mi katil oluyorsun? İnsanların canlı canlı ciğerini çıkarıp yiyen mücahitler kim bilmiyorum ama dinimzde insan öldürmek yasaktır, savaşalar dışında.Bir ayeti okumak sadece yetmez onun hangi olay üzerine indiğine de bakmak gerek, Kuran'da cami yıkılması da emrediliyor ama hangi şartla ?
Terbiye ve ahlak dinle bağdaştırılamaz. Topluma zarar vermemesinin nedeni sadece cehennem korkusu olan bir insan tehlikelidir.
"O zaman sirf Türkiye'de bütün ateistlerin veya inancsizlarin öldürülmesi lazim degil mi?" Neyse ki anayasada laik bir devlet olduğumuz belirtilmiş.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
senin tarif ettiğin kader eminim hayalindeki kaderdir. çünkü okuduğum onlarca islami kaynakta ve kuranda senin anlattığın türden bir kader tarifi yoktur.bilakis bir alın yazısından söz edilir ki ömer hayyam gibi şairlerde bunu çok eleştrimişştir.

Dostum şu hacıyı hocayı bi kenara bırak. Şu cemaatleri, tarikatları bi kenara bırak.

Saf olarak Kurana yönel. Tek çeviriden değil 5 tane mealden oku. Yaşar Nuri'nin bazı hareketlerini sevmesem de mealini beğenirim. Eklemeler yapar boşluklar bırakır. Diyanet bırakmaz doldurur mesela.

Bi oku takılanları yaz bi kenara. Sonra cevaplayalım.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Dostum kanıt göstermeden önce bi araştır istersen.

Dediğin ayetin indiği zamana bir bak. Nedenine bir bak.

Uzun uzun yazıcaktım ama adam güzelce anlatmış burda 2.paragraftan başlayabilirsin:

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/93/tevbe-suresi-5-ayette-o-musrikleri-nerde-bulursaniz-oldurun-hukmu-var-midir-bu-ayeti-nasil-aciklarsiniz.html
dostum bu masalları bana okutma ben 6 büyük hadis kitabını okudum, hadis kitaplarının yanında kuran çok masum kalır. savaş esirlerinin yakılması için ateş kuyuları bile kurulmuştur.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kur'an'da alın yazısı ile alakalı ayetler?

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Dostum şu hacıyı hocayı bi kenara bırak. Şu cemaatleri, tarikatları bi kenara bırak.

Saf olarak Kurana yönel. Tek çeviriden değil 5 tane mealden oku. Yaşar Nuri'nin bazı hareketlerini sevmesem de mealini beğenirim. Eklemeler yapar boşluklar bırakır. Diyanet bırakmaz doldurur mesela.

Bi oku takılanları yaz bi kenara. Sonra cevaplayalım.
dostum 18 farklı mealden okudum. bahsettiğim alimler de hacı hoca tayfası değil, buhari gibi hadis alimleri

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
ayrıca tevbe suresi 5. ayette kuranında müşrikler için ölüm emri verdiğini

Bu ayet nerede ve ne icin indi onuda söylesen ya? Burada müslümanlarla savasan mekkeli müsriklerden bahsediliyor arkadasim, savas suclusu olan ve antlasmayi bozan müsriklerden. Bir ayet atiyorsun kafadan ama nerede ve ne icin indigini bilmiyorsun.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
dostum 18 farklı mealden okudum. bahsettiğim alimler de hacı hoca tayfası değil, buhari gibi hadis alimleri

Hadisler hala tartışılıyor sen onu bırakta neden Hz.Muhammed (sav) Mekke'yi fethettiğinde hiç bir insana zarar vermedi ? bunu açıkla bana

art arda 2 mesaj atmamak için mesajı düzeltip yazıyorum.bir arkadaş demiş ki "Terbiye ve ahlak dinle bağdaştırılamaz. Topluma zarar vermemesinin nedeni sadece cehennem korkusu olan bir insan tehlikelidir.
"O zaman sirf Türkiye'de bütün ateistlerin veya inancsizlarin öldürülmesi lazim degil mi?" Neyse ki anayasada laik bir devlet olduğumuz belirtilmiş."

İslam ahlaklı olmayı emretmiştir, tabii ki müslüman olmayan bir kimse ahlaklı olabilir. Kim tüm ateistlerin öldürülmesini söylüyor ?

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
"Şu 4 kadın olayı da -4 garı al diyo la mamutt. şeklinde değil. Böyle bir zorlama yok isteyen alır." 4 kadın isteyen adam karısına sormuyor bu konuda. Bu da kadına yapılan diğer bir haksızlık değil mi o halde? Peki bir kadın neden 4 koca alamaz?

Birden fazla kadınla evlilik konusunda arapların geneli, kültürel olarak o dönemde kadınlara nasıl davrandıkları, haksızlıkları hakkında sanırım bilginiz vardır. Sınırsız sayıda kadınla bile evlilik mümkün hatta evlenmeye dahi gerek yok. Ayette birden fazla evlilik bahsedilse de günümüze bakan yönüyle aralarında adaleti sağlayamazsınız haksızlık edersiniz aynı davranmanız mümkün değil diyerek tek eşliliği bu şekilde tavsiye eder.En azından adaleti yerine getiremiyeceksem tek eşlilik tercih ederim diyebiliyorum bir inanan olarak.

Çok erkekle evlilik neden yok diye sorarsanız bunu islamla açıklamaya gerek yok. Nesebin belirsizleşmesi, neslin çeşitliliğin kardeşler arasında dönmesi yani kardeşlerin evliliği diyebiliriz.Kimden olduğunun her defasında dna testi ile yapamayacağınıza göre.Bunun açıklamasının dini yönünden ziyade genel ahlaki ve soyların sağlığı ile ilgili bir soru.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bu ayet nerede ve ne icin indi onuda söylesen ya? Burada müslümanlarla savasan mekkeli müsriklerden bahsediliyor arkadasim, savas suclusu olan ve antlasmayi bozan müsriklerden. Bir ayet atiyorsun kafadan ama nerede ve ne icin indigini bilmiyorsun.
arkadaşım islam tarihini ve hadisleri bir okursan müşrikler ile yapılan anlaşmanın bir cizye anlaşması olduğunu göreceksin. burada anlaşmayı bozdukları için öldürülmesi emredilen müşriklerin suçuda cizre olarak belirlenen parayı ödememeleridir. senin anlattığın gibi savaş suçlusu filan değiller. hadislerde bir müşrik ancak 2 şekilde sağ bırakılır, 1 müslüman olursa 2 cizye ödemeyi kabul ederse

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=187384]promidal[/MENTION]

Bu tevbe suresi sadece 5'nci ayetten mi ibaret? http://www.kuranikerim.com/mdiyanet/tevbe.htm

Bu dedigin bütün "müsrikleri" kapsamiyor. Ayetleri kendi kafamiza göre yorumlamamiz dogru olmaz. Nerede indi, ne icin indi, kimler icin indi, kimi hedef aliyor bunlari bilmek gerek.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=187384]promidal[/MENTION]

hala hadislerden felan bahsediyorsun bana raviler aracılığıyla gelen hadislerden bahsetme tabii ki sahabelere saygım sonsuz. Dinden dönenler öldürülmeli ise neden Hz.Muhammed (sav) Mekke'yi fethettiğinde kimseye zarar vermedi ? Bunu açıklasana.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Allahın yokluğunu ispat et diyip duruyor . Sen varlığını ispat etsene bana birader? Hadi bakalım...???

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu konuda bu kadar emin olabiliyorsan ben senin beyninden şüphe duyarım..
İspatlamadan hakaret ediyorsan bende senin saygından...

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@promidal

hala hadislerden felan bahsediyorsun bana raviler aracılığıyla gelen hadislerden bahsetme tabii ki sahabelere saygım sonsuz. Dinden dönenler öldürülmeli ise neden Hz.Muhammed (sav) Mekke'yi fethettiğinde kimseye zarar vermedi ? Bunu açıklasana.

Ben yardımcı olayım. Fetihe kadar Mekkeliler Müslüman olup başka bir dine geçmedi, zaten Müslüman değillerdi. Müslüman olmayanları öldürselerdi de bu İslamın sonu olurdu. Yeni doğan bir dinin koca bir şehri katletmesi yandaş toplayamazdı.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
@promidal

Bu tevbe suresi sadece 5'nci ayetten mi ibaret? http://www.kuranikerim.com/mdiyanet/tevbe.htm

Bu dedigin bütün "müsrikleri" kapsamiyor. Ayetleri kendi kafamiza göre yorumlamamiz dogru olmaz. Nerede indi, ne icin indi, kimler icin indi, kimi hedef aliyor bunlari bilmek gerek.

bunlar kesinlikle benim yorumlarım değil. gelmiş geçmiş tüm büyük islam alimleri bu şekilde yorumlamış ve bir islam hukuku oluşmuştur fıkıh kitaplarında bir hüküm oluşmuştur. bir müşrik ya cizye öder ya müslüman olur ya ölür.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
okuduğum onlarca islami kaynakta ve kuranda
Bu sözlerin gerçekten dikkatimi çekti çünkü bahsettiğin şeyleri yapan birinin böyle bi yorum yapması için ya okumamış olması yada okuduğunu anlamamış olması gerekir.Hiç duymadım demişsin şaşırdım çünkü gerek ramazanda gerek başka zamanlarda sohbet programlarında vs. konu kader konusu olduğu zaman aynen benim kastettiğim türden anlatımları çokca dinledim.Ayrıca internette aratırsan benim dediğim türden çokca sonuç bulursun; https://www.google.com.tr/search?q=kader+asl%C4%B1nda+%C3%A7izilmi%C5%9Ftir&oq=kader+asl%C4%B1nda+%C3%A7izilmi%C5%9Ftir&aqs=chrome..69i57.5596j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=insan+kendi+kaderini+%C3%A7izer senin için üşenmedim içlerinden sen ve senin gibiler için en yararlı olabilecek anlatımı buldum(da) size faydalı olacakmı orası bilinmez;https://www.facebook.com/sayfa.leyla.mecnun/posts/228960020547037

byrebel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama genç cevap vermesini bilmiyor çünkü tartışmak istemiyor. Ben de o adama şu soruları sorardım;

Nuh 950 yıl yaşamıştır
Musa denizi 2 ye ayırmıştır
Adem topraktan yaratılmıştır...
....
...

Bunlar mantıklı ama Evrim mi mantıksız?

Çok cahilce bir soru... İki yazı arasında çok net bir fark var, birinde herşeyi bir yaratıcı yaratmıştır, diğerinde tesadüfler. Bırak evreni, bir karıncadaki muaazam sistemlerin bile tesadüfen oluştuğunu söylemek, 1000 yıl sonra hostesiyle beraber Boing 747 yolcu uçağının tesadüfen oluşabilme ihtimali kadar aptalca bir fikirdir. Ayrıca hala bilmeyenler için söyleyelim, higgs bozonu ispatlandığından beri materyalizm ve ateizm günümüz bilimi ile ters düşmektedir.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bu kadar şeyi nerden biliyonuz ya anlamadim giti:D helal olsun
boşverin Namaz kil felan öbür dünyada rahat et birak mantik aramayi
hiç bişeyde mantik yok zaten

en iyisi yok olmak ona bakarsan
ben cennet yarine yok olmak isterdim:blink:

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben yardımcı olayım. Fetihe kadar Mekkeliler Müslüman olup başka bir dine geçmedi, zaten Müslüman değillerdi. Müslüman olmayanları öldürselerdi de bu İslamın sonu olurdu. Yeni doğan bir dinin koca bir şehri katletmesi yandaş toplayamazdı.

Kanıtın yoksa dinden dönenler öldürülüyor diye bir iddia ortaya atmayacaksın ! Bunu sadece fetihte değil tüm savaşlarda görüyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...