Ateist Bir Gençle Sokak Sohbeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bana aklı çalışmayan deli insan diyorsun lafının da arkasındasın yani, benim dinimde tanımadığı biri hakkında atıp tutmak kul hakkına girer en büyük günahlardan biridir. Senin dininde??

Benim dinimde müslüman olan birine kafir demek insanı dinden çıkartır. İnşallah bana "senin dinide??" diyerek bu demek istememişsindir. Seninle boşuna tartışmaya girmeyeceğim din kardeşim.Sende fazla uzatma

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İki sene önce inançlarıma bağlı bir Müslümandım. Daha sonra sorgulamaya başladım, dünya üzerinde dini grupların faaliyetlerini araştırdım. Pek çok insanın hayatı hakkında bilgi edindim; iş adamlarından işçilere, mühendislerden yiyecek bulamayıp hayatını çocuk yaşta kaybedenlere. Daha önce bunların birer imtihan olduğunu düşünürdüm. Öbür dünyada karşılığını alacaktık. Mesela 9. sınıfta din dersi öğretmenim açlıktan ölümü bekleyen Afrikalı çocuğun üzerinde dönen akbabaları gösterdi. Allah ona kameramanı göndermiş yardım etsin diye gibi düşünceler ortaya attı. Sonra kader ve özgür irade aklıma geldi ki, o adamın oraya gitmesi kaderinde var da yardım etmemek özgür iradesi diye cehennemde mi yanacak? Bu adamın yaptığı hiçbir düşüncede savunulamaz. Ancak çeşitli bakış açılarından öğretmenimin söylediklerinde hata olduğunu fark ettim.
Yaratılış konusunda da çelişkiler olduğunu gördüm. Teist inanca göre, tanrı geleceğimize dair her şeyi biliyor. Eğer tanrı varsa ve benim cehennemde yanacağımı zaten biliyorsa neden beni yaratıyor? Diğer insanların ibret almaları için mi? O halde ben bir kurban sayılırım ve ortada ne adaletten ne de eşitlikten bahsedilir.
Tanrının var olup olmadığını hiçbir şekilde kanıtlayamayacağım için agnostiğim. Kendimi teist inancındaki tanrıdan daha merhametli ve şefkatli gördüğüm için de bu tanrıyı reddediyorum.
Richard Dawkins'e ait bir sözü de paylaşma gereği duyuyorum. "Benim ya da diğer ateistlerin din karşısında ara sıra takındığımız bu düşmanca tavır sadece kelimelerle sınırlıdır. ben ilahiyat kaynaklı bir tartışma yüzünden hiç bir yere bomba atmayacağım, kimsenin kafasını kesmeyeceğim, kimseye taş fırlatmayacağım, kimseyi çarmıha gerip yakmayacağım, kimseye işkence etmeyeceğim veya gökdelenlere uçakla çarpmayacağım."

araştırmanı, Kur'an üzerine ya da diğer kitaplar üzerine yoğunlaştırsaydın daha net şeyler bulabilirdin. sonuçta mükemmel olan insan değildir. müslümanın yaptığı hatadan dolayı dini eleştirmek ne denli insaflı bir tavır olur?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
İnsanlara ahirette sorulacak.
Ne kadar kaldınız dünyada diye.
Bazıları bir gün, bazıları ise bir günden daha az diyecekler.

Dünya bir gündür.
O gün, bu gündür.

Allah yardım etmeseydi hemen hepimiz yanlış yoldaydık.
Şu yaşadığımız ahir zamanda Rabbim insanları doğru yola iletsin.
Amin

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ateist değilim ama babamın teyzesi kanser oldu kanseri yendi. Kanseri yendikten 2 gün sonra kalpten öldü. Bugün defnedildi. Kadıncağız 75 yaşındaydı. Ona nuriş teyze derdim. Herşeyin yaratıcısı tanrıysa kanserinden kalp krizininde yaratıcısı Allah'dır.

ölmeseydi ne düşünürdün?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Ateist değilim ama babamın teyzesi kanser oldu kanseri yendi. Kanseri yendikten 2 gün sonra kalpten öldü. Bugün defnedildi. Kadıncağız 75 yaşındaydı. Ona nuriş teyze derdim. Herşeyin yaratıcısı tanrıysa kanserinden kalp krizininde yaratıcısı Allah'dır.

Peki seni yaratan ALLAH bu durumda ne oluyor ve yahut nuriş teyzenle seni sonsuza kadar cennetine kabul edecek (kısmet olursa) ALLAH ne oluyor.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İnancı zayıf olan insan zaten inanmamaya meyillidir.yada benim değişimle daha çok ınanmaya meyillidir. Yani olmadığına kendisinin boşu boşuna var olduğuna gereksiz olduğunu kabul eder. Bence de öyledir. Gereksizdir. Adam kendisini mutlu eden din olmadığı için inanıyormus. Hayır yani din oyun yada oyuncakmi. İnandığım şey seni çok mu mutlu edecek. Yani maymundan geldiğine mi sevineceksin. Genlde inanmayan Kuran i Kerim i okudugunu ve saçma olduğunu düşünür. Ama Kuran okumakla anlasilmaz ki ancak yaşamak gerekir onu. Bana göre tek hak din Islam dir. Dha önce atalarim neye inanmış ne yapmış önemli değildir. Şükürler olsun ki Allah beni Müslüman olarak yarattı. Ve öyle kalmami sağladı.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hoşgörü dini denilirken Müslümanlıktan dönenleri öldürün emri veren bir dini; cennet anaların ayağı altındadır derken anaları üç kumayla yan yana erkeğin ayağının altında tutan bir dini kabul etmiyorum. Bahsedilen ayın ikiye yarılması, Musa'nın denizin ortasından yol açması gibi efsaneleri de kabul etmiyorum. Adem'in topraktan, Havva'nın da Adem'in kaburgasından yaratıldığını, insan ırkının ensestle çoğaldığını kabul etmiyorum. Nereye bakarsam tanrının orada olmadığını görüyorum. Dinin insanlar üzerindeki etkisi bu, neye inanırsan ona benzersin.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşımız kendini kapamış, dış fikirlere açık değil, yani en azından ben böyle görüyorum. Ne kadar konuşsam boş. Bu yüzden böyle bir tabir kullanayım dedim ;)

Dış fikirlere açık değilsem niçin seninle tartışayım .Kuran'ı okudum diyorsun Kuran'da olmayan şeyleri kanıt diye gösteriyorsun senin yaptığın cahillik, araştırmadan, elinde güçlü kanıtlar olmadan tartışmaya girersen böyle caps paylaşırsın

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İki sene önce inançlarıma bağlı bir Müslümandım. Daha sonra sorgulamaya başladım, dünya üzerinde dini grupların faaliyetlerini araştırdım. Pek çok insanın hayatı hakkında bilgi edindim; iş adamlarından işçilere, mühendislerden yiyecek bulamayıp hayatını çocuk yaşta kaybedenlere. Daha önce bunların birer imtihan olduğunu düşünürdüm. Öbür dünyada karşılığını alacaktık. Mesela 9. sınıfta din dersi öğretmenim açlıktan ölümü bekleyen Afrikalı çocuğun üzerinde dönen akbabaları gösterdi. Allah ona kameramanı göndermiş yardım etsin diye gibi düşünceler ortaya attı. Sonra kader ve özgür irade aklıma geldi ki, o adamın oraya gitmesi kaderinde var da yardım etmemek özgür iradesi diye cehennemde mi yanacak? Bu adamın yaptığı hiçbir düşüncede savunulamaz. Ancak çeşitli bakış açılarından öğretmenimin söylediklerinde hata olduğunu fark ettim.
Yaratılış konusunda da çelişkiler olduğunu gördüm. Teist inanca göre, tanrı geleceğimize dair her şeyi biliyor. Eğer tanrı varsa ve benim cehennemde yanacağımı zaten biliyorsa neden beni yaratıyor? Diğer insanların ibret almaları için mi? O halde ben bir kurban sayılırım ve ortada ne adaletten ne de eşitlikten bahsedilir.
Tanrının var olup olmadığını hiçbir şekilde kanıtlayamayacağım için agnostiğim. Kendimi teist inancındaki tanrıdan daha merhametli ve şefkatli gördüğüm için de bu tanrıyı reddediyorum.
Richard Dawkins'e ait bir sözü de paylaşma gereği duyuyorum. "Benim ya da diğer ateistlerin din karşısında ara sıra takındığımız bu düşmanca tavır sadece kelimelerle sınırlıdır. ben ilahiyat kaynaklı bir tartışma yüzünden hiç bir yere bomba atmayacağım, kimsenin kafasını kesmeyeceğim, kimseye taş fırlatmayacağım, kimseyi çarmıha gerip yakmayacağım, kimseye işkence etmeyeceğim veya gökdelenlere uçakla çarpmayacağım."
Evet Allah yaradılışımıza,gelmişimize,geçmişimize dair herşeyi biliyor çünkü bizi O yarattı.Sonumuz zaten belli demişsin şöyle anlatayım,Allah insanın kaderini bilir zaten o kaderi Allah çizmiştir.Bizim yapıcağımız her şey için alıcağımız her karar için 2 türlü kader çizilmiştir,evet bu noktalara Yüce Allah ın bizim için çizdiği kader bizi getirmiştir ama Allah ın bize çizdiği bu çizgiler sadece bu noktalara getirir ve aldığımız karardan sonrada 2 türlü kader dediğim şey yani alıcağımız kaderler için çizilmiş rotalar işler.İnsan iradesi denilen şey işte en çokta burda devreye giriyor.Bizim kaderimiz bellidir evet ama bu şekilde bellidir daha rahat anlaman için düz yolda gidiyoruz arabayla bizim bu yoldan çıkma şansımız yoktur çünkü bu yol nasıl yapılmışsa bizde o yoldan gitmek zorundayızdırki ve öylede olur taki yol ayrımına gelene kadar işte insan burda hangi yolu tercih ediceği kararını kendi alır ondan sonra bu yol ayrımına gelene kadar olan hikaye yine aynı şeklinde devam eder taki bi sonraki yol ayrımına,yol ayrımlarına kadar insanın kaderi denilen şeyde böyledir işte,umarım anlatabilmişimdir.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hoşgörü dini denilirken Müslümanlıktan dönenleri öldürün emri veren bir dini; cennet anaların ayağı altındadır derken anaları üç kumayla yan yana erkeğin ayağının altında tutan bir dini kabul etmiyorum. Bahsedilen ayın ikiye yarılması, Musa'nın denizin ortasından yol açması gibi efsaneleri de kabul etmiyorum. Adem'in topraktan, Havva'nın da Adem'in kaburgasından yaratıldığını, insan ırkının ensestle çoğaldığını kabul etmiyorum. Nereye bakarsam tanrının orada olmadığını görüyorum. Dinin insanlar üzerindeki etkisi bu, neye inanırsan ona benzersin.

bir dini, kaynaklarına bakarak araştırmak/eleştirmek gerekir. bu görüşlerinize dair ayet/hadis varsa buyrun söyleyin

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ateist bir yabancıyı anlarım da Ateist bir Türk nedir ya? Atamız Oğuz GökTanrı inancını tek Tanrı inancını getirmiş taa dinler yokken daha bu ateyizler neyin kafasını yaşıyor ?
türklerin islama geçişini bir oku istersen. araplar islamnı kılıçla yaymıştır türklerde çok kanlı biçimde adeta canlarından olmamak için müslüman olmuştur.
2 sene önce inançlarına bağlı bir müslüman olsaydın ilk cümlen haricindeki cümlelerin burda olmazdı
bende 2 ay önce çok dindar bir müslümandım. ama artık agnostiğim. islam dini hoşgörü dini diyenler tevbe suresini baştan sona okursa orada sadece öldürmekten sözettiğini görürsünüz. mürtedin yani dinden çıkanın öldürülmesi emriyse kuranda değil hadislerde geçer.
Bir ateist, onun fikirlerine saygı duymuyorsunuz yada inanmıyorsunuz diye hiçbir yere bomba atmaz,kimsenin kafasını kesmez,kimseye taşlayarak öldürmez,kimseyi çarmıha gerip yakmaz,kimseye işkence etmez,gökdelenlere uçakla çarpmaz. Richard Dawkins

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gözle görülmeyen aklın gözle görülmeyen bir varlığa nasıl yok der çok merak ediyorum :)

1.biyolojik varlıklarız , işte kan akıyor,kalp çarpıyor filan ulan bunlar çok mu mantıklı ? beyinde nöronlar filan ? bunlar kendi kendine çalışıyor zaten

2.diyelim ki evrim doğru maymunda önce x vardı diyelim x den önce x eee bu böyle gider....

3.bir şey in var olması için gözle görülmesine gerek yok. bkz.: oksijen , şehvet , vb...

4.Peki bana varlığını ispatla ? kimsin sen ? şüphesiz sen sen değilsin? yaşadığını ispatla ?

Ben Her Şeyi Olan Ama Kaybedecek hiç bir şeyi olmayan , başlangıcı olmayan ,sonu olmayan , her an her yerde olan,
her şeye gücü yeten , bir varlığa inanıyorum .... kim karışır buna :D
1.sana mantıklı gelmemesi mantıksız olduğunu kanıtlamaz.
2.bu konuda bence haklısın ben de senle aynısını düşünüyorum.
3.oksijen'i görebiliriz ama gözle değil.
4.varlığını ispatlayamamız gerçek olmadığını göstermez örnek verirsek hz.isa'nın insanları ölümden kurtardırdığı görülmüştür.
Ben de Tanrıya inanıyorum ama bir ateisti Allah'a inandırmak bir müslümanı din değiştirmesini sağlamak kadar imkansızdır.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet Allah yaradılışımıza,gelmişimize,geçmişimize dair herşeyi biliyor çünkü bizi O yarattı.Sonumuz zaten belli demişsin şöyle anlatayım,Allah insanın kaderini bilir zaten o kaderi Allah çizmiştir.Bizim yapıcağımız her şey için alıcağımız her karar için 2 türlü kader çizilmiştir,evet bu noktalara Yüce Allah ın bizim için çizdiği kader bizi getirmiştir ama Allah ın bize çizdiği bu çizgiler sadece bu noktalara getirir ve aldığımız karardan sonrada 2 türlü kader dediğim şey yani alıcağımız kaderler için çizilmiş rotalar işler.İnsan iradesi denilen şey işte en çokta burda devreye giriyor.Bizim kaderimiz bellidir evet ama bu şekilde bellidir daha rahat anlaman için düz yolda gidiyoruz arabayla bizim bu yoldan çıkma şansımız yoktur çünkü bu yol nasıl yapılmışsa bizde o yoldan gitmek zorundayızdırki ve öylede olur taki yol ayrımına gelene kadar işte insan burda hangi yolu tercih ediceği kararını kendi alır ondan sonra bu yol ayrımına gelene kadar olan hikaye yine aynı şeklinde devam eder taki bi sonraki yol ayrımına,yol ayrımlarına kadar insanın kaderi denilen şeyde böyledir işte,umarım anlatabilmişimdir.

Bahsettiğin iki yada daha fazla yoldan hangisini seçeceğini tanrın bilmiyor mu yani? Söylediklerine göre ortaya bu çıkıyor.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Ateistler maymuna benzemiyor ama ya da her müslüman birbirine benzemiyor (görünüş olarak demiyorum).Dinden dönenler öldürülseydi Hz.Muhammed (sav)Mekke'yi fethettiğinde bütün kafirleri öldürürdü, öldürmeyi bırak, zarar verilmesine izin bile vermedi.Sonra 4 eş konusuda öyle basit değil herkes kafasına göre 4 eş alamıyor.Aynaya bakınca aklını görüyor musun ? Ya da sevgiyi,şehveti,kederi, cinleri ? Sen belli bir frekanstan sonrasını duyamıyorsun ama sen duyamıyorsun diye onlar yok değil.Ayrıca Allah müslüman olamayanlara bomba atın, gökdelenlerine uçak çarpın da demiyor .İnsan öldürmenin ne kadar günah olduğundan haberiniz yok mu ?

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
...Eğer tanrı varsa ve benim cehennemde yanacağımı zaten biliyorsa neden beni yaratıyor? Diğer insanların ibret almaları için mi? O halde ben bir kurban sayılırım ve ortada ne adaletten ne de eşitlikten bahsedilir.

Bahse girebilirim iddianızın tersi olduğu bilgisi öne sürülseydi yani yarattığının kaderini haşa bilmiyor şeklinde bilgi edinseydiniz bu kez "hani Allahın Kendisinde hiçbir eksiklik yok diyordunuz bu bilememek nereden geliyor bu akla ve mantığa aykırı değil mi?" derdiniz, hani hep mantık akıl diyoruz ya tersi bu soruyu sordurmaz mıydı?

Eğer gerçekten inanan, bağlanan, inanacak kişi samimi olarak bu soruyu soruyorsa kendisine verilen irade ile dilerse inanacağını dilerse inkar edebileceğini bilir.Kişinin akıbetini bilmenin iradeye müdahalesi yoktur.

Rabbim (C.C) bizleri cennete veya cehenneme göndermek için yaratmadı.Her sanatçı taktir edilmek ister. Övgü Rabbime mahsustur.Tüm övgüler O'nadır. Melekler ve hayvanlardan farkımız irademizdir. Melekler doğrudan cennete, vahşi hayvanlar cehenneme gitse bu soru akla gelebilirdi.İrade için bu soru bana göre kasıtlı.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
türklerin islama geçişini bir oku istersen. araplar islamnı kılıçla yaymıştır türklerde çok kanlı biçimde adeta canlarından olmamak için müslüman olmuştur.

bende 2 ay önce çok dindar bir müslümandım. ama artık agnostiğim. islam dini hoşgörü dini diyenler tevbe suresini baştan sona okursa orada sadece öldürmekten sözettiğini görürsünüz. mürtedin yani dinden çıkanın öldürülmesi emriyse kuranda değil hadislerde geçer.
Bir ateist, onun fikirlerine saygı duymuyorsunuz yada inanmıyorsunuz diye hiçbir yere bomba atmaz,kimsenin kafasını kesmez,kimseye taşlayarak öldürmez,kimseyi çarmıha gerip yakmaz,kimseye işkence etmez,gökdelenlere uçakla çarpmaz. Richard Dawkins

şu sayfayı incelermisin

http://www.sorularlaislamiyet.com/q...guna-dair-bir-bilgi-gonderebilir-misiniz.html

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hastalıktan değil de hiçbir sağlık sorunu olmamasına rağmen ölseydi nasıl hissederdin kendini?
Hiç bunları yazmazdım. İnsan başına gelince değerini öğrenir ben de başıma gelince sorguladım. Ve benim düşündüğüm afrikada aç çocuklar olmasının nedeni sevapdır. Çünkü sevap yapabilmemiz için Dünya'da kötü bir olay olması gerekir.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kur'an'ı bütüncül bir gözle bakmnazsanız, yanlış bir kanıya varmanız çok doğal. dinden dönenin öldürülmesi hadislerde geçiyor da o hadisin kaynağı neden uygulamıyor? son olarak, son sözlerinize istinaden müslüman terörist olamaz, terörist de müslüman...

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Eğer Allah akıbetinizi biliyor diye sizi hemen cehenneme gönderseydi bu sefer gaddar,acımasız derdiniz.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bir dini, kaynaklarına bakarak araştırmak/eleştirmek gerekir. bu görüşlerinize dair ayet/hadis varsa buyrun söyleyin

Örnek verecek olursam,
"dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (buhârî, cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; ebû dâvud, hudûd 1; tirmizî, hudûd, 25; nesaî, tahrîm,14); "müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (buhârî, diyât, 6; müslim, kasâme, 25, 26; ebu davud hudûd 1)”

Bunun dışında İslamda 4 kadının bir erkeğe helal olduğu kabul ediliyor. Pek çok yerde görebilirsiniz. Aynı şekilde ilk insan olarak kabul ettiğiniz Adem Kur'an'da geçtiği şekilde çamurdan yaratılıyor; Havva ise kaburgalarından. İslamı kabul etmenin bir gereği de Allah'ın mucizelerine ve peygamberlere inanmak. Bu mucizeleri çoğumuz duymuşuzdur. Muhammed ayı ikiye yarar, Musa denizin ortasından yol geçirir, İsa ölüleri diriltir.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç bunları yazmazdım. İnsan başına gelince değerini öğrenir ben de başıma gelince sorguladım. Ve benim düşündüğüm afrikada aç çocuklar olmasının nedeni sevapdır. Çünkü sevap yapabilmemiz için Dünya'da kötü bir olay olması gerekir.

afrika'daki aç insanların nedeni, gözü aç insanları doyuramamaktır. sevap kazanmak için kötü bir olay olması fikri senin düşüncendir, İslam'da böylesi bir fikir asla yoktur.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Ateistler maymuna benzemiyor ama ya da her müslüman birbirine benzemiyor (görünüş olarak demiyorum).Dinden dönenler öldürülseydi Hz.Muhammed (sav)Mekke'yi fethettiğinde bütün kafirleri öldürürdü, öldürmeyi bırak, zarar verilmesine izin bile vermedi.Sonra 4 eş konusuda öyle basit değil herkes kafasına göre 4 eş alamıyor.Aynaya bakınca aklını görüyor musun ? Ya da sevgiyi,şehveti,kederi, cinleri ? Sen belli bir frekanstan sonrasını duyamıyorsun ama sen duyamıyorsun diye onlar yok değil.Ayrıca Allah müslüman olamayanlara bomba atın, gökdelenlerine uçak çarpın da demiyor .İnsan öldürmenin ne kadar günah olduğundan haberiniz yok mu ?
"Kim dinini değiştirirse onu öldürün" [el-Buhârî, es-Sahîh, Cihâd, 149; Ebû Dâvûd, es-Sünen, Hudûd, 1; et-Tirmizî, es-Sünen, Hudûd, 20; İbnu Mâce, es-Sünen, Hudûd, 2.]

Allah insanları dünyaya sınav için göndermiştir bu ve bunun gibi şeyler bu sınavın birer parçalarıdır.
eğer yarattıklarının sınavdan başarılı yada başarısız olacaklarını biliyorsan neden sınav yaparsın ki?

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Örnek verecek olursam,
"dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (buhârî, cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; ebû dâvud, hudûd 1; tirmizî, hudûd, 25; nesaî, tahrîm,14); "müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (buhârî, diyât, 6; müslim, kasâme, 25, 26; ebu davud hudûd 1)”

Bunun dışında İslamda 4 kadının bir erkeğe helal olduğu kabul ediliyor. Pek çok yerde görebilirsiniz. Aynı şekilde ilk insan olarak kabul ettiğiniz Adem Kur'an'da geçtiği şekilde çamurdan yaratılıyor; Havva ise kaburgalarından. İslamı kabul etmenin bir gereği de Allah'ın mucizelerine ve peygamberlere inanmak. Bu mucizeleri çoğumuz duymuşuzdur. Muhammed ayı ikiye yarar, Musa denizin ortasından yol geçirir, İsa ölüleri diriltir.

Hocam tartışmayı isterim ama lütfen bana böyle KarikAteist sayfalarından görüp geldiğiniz klasik -ben ateistim(17 yaşında) tiplemelerle gelmeyin.

Verdiğin örnekler birer hadis. Hadislerin ne kadar güvenilir olduğu hala tartışılıyor. Ki ben hep şüpheyle yaklaştım. Düşünün peygamberden 200 yıl sonra kayda geçiriliyor bunlar. Artık ne kadar doğru bilemem. Orda Kuran dururken ve içinde ''eksik bişey yok'' ayeti geçen kitap varken hadislere pek güvenmiyorum.

Şu 4 kadın olayı da -4 garı al diyo la mamutt. şeklinde değil. Böyle bir zorlama yok isteyen alır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ateist arkadaşların saçma sorularına bilginiz olmadan fikrinizle cevap vermemenizi rica ediyorum.. Youtube da sözler köşkü kanalında sorularınızın cevabını net bir biçimde bulabilirsiniz.. Allah'ı kim yarattı? Allah şeytanı neden yarattı? Allah sonumuzu biliyorsa bizi neden yarattı? vs. vs.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...