Atatürkle yeniden tanışmaya hazırlanın

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Can Dündar’ın yazıp yönettiği “Mustafa”da anlatılanlar resmi şablonlarla sınırlı değil. Film için, Atatürk’ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, not defterlerine ulaşıldı. Sevdiği müzikler, söylediği sözler derlendi. Film, 29 Ekim’de vizyona girecek.

62234685jy4.jpg

NTV ve Ko’Medya seyirciyi Atatürk’le yeniden tanıştırmaya hazırlanıyor. “Mustafa”, Atatürk’ü askeri, siyasi ve insani yönleriyle anlatıyor. Onu benzerlerinden ayıran, anlatılanların resmi dilin dışına çıkması...

Can Dündar ve ekibinin hazırladığı film için, Atatürk’ün ayak bastığı her coğrafyanın izinden gidildi. Selanik’ten Şam’a, Berlin’den Sofya’ya... Doğduğu odadan, hayatını kaybettiği odaya kadar Mustafa Kemal’in hayatının her karesi için kilometrelerce yol kat edildi.

Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arşivleri başta olmak üzere, yerli ve yabancı pek çok arşiv özel izinle açıldı. Atatürk’ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, hatıralarını yazdığı not defterlerine, yakınlarına yolladığı çok özel mektuplarına, günlüğüne, elyazmalarına ulaşıldı. Onu anlatan kitaplar, yerli yabancı basın, diplomatik yazışmalar tek tek tarandı. Geride bıraktığı eşyalar, anılar, belgeler, çalıştığı karargahlar, yaşadığı evler, sevdiği müzikler, söylediği sözler derlendi.

Filmde eski siyah beyaz görüntüler ve resmi şablon yerine, modern animasyon teknikleri ve samimi bir dil kullanıldı.

MÜZİKLERİ GORAN BREGOVIC YAPTI

Filmin müziklerini, Atatürk gibi Balkanlardan yetişmiş ünlü müzisyen Goran Bregovic besteledi. 29 Ekim’de vizyona girecek “Mustafa”, seyirciyi, özellikle de yeni nesli Atatürk’ü yeniden keşfe davet ediyor.

61370894jm7.jpg

kaynak:Atatürk’le yeniden tanışmaya hazırlanın

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ataturku daha yakindan tanima firsati bulacagimiz bir film...Izlemeye deger!

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tam ben açıcaktım konuyu :) Mutlaka gitmek lazım bazı filmlere ard arda girenler var ard arda girceğinize bu filmede girin.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
29 Ekim günü ... Gitmeye ÇAlışacağım.

ieee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ismi mustafa kemal yada kemal olsa daha iyi olacakmış...

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ismi mustafa kemal yada kemal olsa daha iyi olacakmış...

Mustafa Ulu Önderin en gerideki küçüklüğündeki Can Dündar ında dediği gibi Annesinin seslenişiyle Mustafa dır.Eğer Atatürk ün özüne gitmeyi hedefliyorsa bu film <<ki öyle>> bu isim en uygunu.

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu filmi mutlaka izleyin arkadaşlar. Şahsen ben 29 Ekim'i sabırsızlıkla bekliyorum.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Sanırım bizde gideriz onair.

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Beraber gidelim Beste. Hakan, sen, ben olmaz mı? 2. buluşmamızı sinemada yaparız ne dersiniz?

Bu arada filmin fragmanınıda yayımlayalım :happy:
Modum Waterboy'a da teşekkür ederim bu arada :happy:

http://www.metacafe.com/watch/1804188//

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Güzel fikir abicim :)

Hakana ben bir çıtlatim :)

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Kısmet olursa vizyona girdiği gün gidicem.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Ya çarşamba günü vizyona giriyormuş :( :(

Ben o gün gidemem tühhh neysee pazar gideriz artık.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bugün giden oldu mu ???