Asus'tan 199 Dolar'a Dizüstü Bilgisayar Geliyor

Bu ürün, Türkiye'de olsa satın alır mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    105

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Asus, Comptex'de duyurduğu 200 Dolar'lık dizüstü bilgisayarları önümüzdeki ay satışa çıkaracak. Bilgisayarın konfigürasyonu ve nerelerde satılacağını yazıyoruz.

Asus, daha önce birçok firma tarafından denenen ama bir türlü nihayete erdirilemeyen ucuz dizüstü bilgisayar planlarında önemli aşamaya geldiğini duyurdu. Firma, "Eee PC" olarak adlandırdığı bu bilgisayarları Ekim'de satışa sunmaya başlayacak. Amerika, Avrupa, Çin ve Tayvan'da satılacak olan ürünlerden ilk önce 20 bin adet üretilmesi bekleniyor. 2008 yılı içerisinde firmanın beklentileri ise 3-5 milyon dizüstü bilgisayar satmak.
Image
Asus Eee PC

Ucuz Ama Konfigürasyonu Nasıl?

Firmanın satışa sunacağı Eee PC'de Intel işlemci ve yonga seti kullanılacak. Bunun yanı sıra cihazda 10/100 Ethernet, 56k modem, 802.11b/g kablosuz ağ, 512MB DDR2-400 RAM ve entegre webcam bulunacak.

Ürün, sabit disk olarak ise yeni teknolojilerden solid-state hafıza kullanacak. Hafızalar, 4 GB, 8 GB veya 16 GB olarak belirlenmiş durumda.

4 saat batarya ömrü sunan Eee PC 701'in konfigürasyonuna göre değişen fiyatları ise; 199, 239, 349 ve 369 USD olarak açıklandı.

:: Bu bilgisayar Türkiye'de satışa çıksa alır mısınız? Ankete katılın, yorumlayın.

Not: Ürünün Türkiye'deki geleceği konusunda Asus Türkiye'den bi,lgi alır almaz haberimizi güncelleyeceğiz.

Bilgi için: Asus Türkiye
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Ugur851

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben olsam almazdım ucuza verilen para boşa gider.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
iyi bir şeye benziyor. bir tek hdd si az oda dizüstünde o kadar gerekli birşey değil benim için :D 16gb yeterli benim için ;)

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla 7 inclik ekran değilde 10 inclik ekranlı olanı var. o da 299 dolar olarak tanıtıldı onu almak isterim tabi ki türkiyedeki satış fiyatı diğer ülkelerle aynı fiyatta olursa
yoksa 299 + ÖTV + KDV + gümrük falan derlerse gider adam akıllı laptop alırım daha iyi...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bunlar yerine compaq presario 400usd falan olsa daha çok satılırdı diye düşünüyorum.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Ben alırdım.Konfgürasyon yeterli ama performans aramamak lazım.Elimizin altında bulunmasında fayda var ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
yazar olarak değil de bir okuyucu olarak ben de alırdım. nedeni ise, taşınabilirliğin ön planda tutulması. her ne kadar performans değerleri elimizde olmasa da çok fazla bir performans beklememek lazım. ama gelin görün ki hem kablosuz ağ desteği, hem uzun süre sizi kurtaran pil süresi ve diğer özellikleri bu fiyata almak bence son derece mantıklı.

bir de ucuz etin yahnisi konusuna gelince, verilen para her ne kadar çift çekirdekli bilgisayarlara göre değerlendirildiğinde ucuzmuş gibi görünse de çok da az sayılmaz mobil aygıtlara göre. bir de asus markası var tabi. asus, çok kalitesiz bir işe imza atmaz diye düşünüyorum.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bu laptop üzerinde oyun oynamak vs. tarzda uygulamaları gerçekleştirmek için alacaklara uygun değil. İnternete girmek maillere bakmak office programlarını kullanmak gibi işlemler için ideal bir dizüstü. Hani derler ya bana sadece internet olsun office olsun maillerime bakayım yeter. İşte o yeter diyenler için gayet iyi bir dizüstü.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bir de öğrenciler için desek daha uygun olur Chimera ;)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
evet bahsedılen konfırugasyon offıce ve ınternet uygulamalrı ıcın cok guzel
harddısk 16 gb az gıbı gorunsede bıldıgımız sabıt dısklerden olmaması gercekten cok guzel
ben hayır dedım cunku turkıyeye gelınce vergıler bu urunu vurur. ama ınternet uzerınden alınırsa bıldıgınız gıbı 300 dolar altı urunlerde gumruk vergısı yok . o zaman mantıklı bır secenk oluyor

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
AtakaN dedi ki:
evet bahsedılen konfırugasyon offıce ve ınternet uygulamalrı ıcın cok guzel
harddısk 16 gb az gıbı gorunsede bıldıgımız sabıt dısklerden olmaması gercekten cok guzel
ben hayır dedım cunku turkıyeye gelınce vergıler bu urunu vurur. ama ınternet uzerınden alınırsa bıldıgınız gıbı 300 dolar altı urunlerde gumruk vergısı yok . o zaman mantıklı bır secenk oluyor

Yurtdışından alınan ürünlerin Türkiye'de servis garantisi olmayabilir.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
300 dolara dısardan alabılcegım laptopa turkıyede 500 doları ısterlerse o rıske gırmeye deger bence

nano-optics

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vergılerle felan 600ytl bulacak gıbı.olursa almam.200'daha koyar daha teferuatlı modeller alırım.devlet sımdı ogrencılerı dusunse barı :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Son rakamlar Asus Türkiye'den gelmedi henüz. Konuda geçen rakamın biraz daha fazlası olacak ama ne kadar fazlası, hep beraber göreceğiz.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
nano-optics dedi ki:
vergılerle felan 600ytl bulacak gıbı.olursa almam.200'daha koyar daha teferuatlı modeller alırım.devlet sımdı ogrencılerı dusunse barı :D

Doğru aslında.İşin içine vergi girince abartı bir rakam oluşacaktır.(Otomobilimden biliyorum)Onu hesaba katmıyoruz hiç :)