Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

cnrhg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar asus un sitesinde bir sürü dosya var hangisini indirmemiz gerekiyor 4.4 kit-kat güncellemesi için? Bana sağlayabilir misiniz? Ya da link atabilir misiniz? Telefonu güncellemek istiyorum. Teşekkürler.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar asus un sitesinde bir sürü dosya var hangisini indirmemiz gerekiyor 4.4 kit-kat güncellemesi için? Bana sağlayabilir misiniz? Ya da link atabilir misiniz? Telefonu güncellemek istiyorum. Teşekkürler.
Konunun önceki sayfalarına bakarsan cevabı bulabilirsin.

tungalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 1 aydır zenfone 5 kullanıcısıyım.uzun araştırmalar sonucu teknosadan ing bank ile yapılan anlaşma gereği tüketici kredisi ile aldım.Genel görüşüm telefon umduğumdan iyi çıktı.Benim esas sorunum şu :

TÜRKCELL TV YÜKLEDİM AMA HATTIM TÜRKCELL OLMASINA RAĞMEN İZLEYEMİYORUM.TAM YAYIN AÇILIRKEN HATA VERİYOR.HATTA SİNİR BOZAN DURUM ŞU Kİ ARKADAŞIMIN HATTINDAN (TÜRKCELL) WİFİ ALINCA İZLENEBİLİYOR AMA KENDİ İNTERNETİMDEN İZLENİLMİYOR.TÜRKCELL MÜŞTERİ HİZMETLERİ BİR ÇARE BULAMADI.HATTINIZ TELEFONU GÖRMÜYOR DEDİLER 3G DEN DEDİLER VS.VS. HALA ARAŞTIRIYORLAR 10 GÜN OLDU HALA SES SEDA YOK.

BENİMLE AYNI SORUNU YAŞAYAN VAR MI ?

cnrhg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba. asusun sitesinden UL_ASUS_T00F_WW_2_19_40_18 dosyasını indirdim. 4.3 sürümünün en son versiyonunu nereden indireceğiz. link verir misiniz

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba. asusun sitesinden UL_ASUS_T00F_WW_2_19_40_18 dosyasını indirdim. 4.3 sürümünün en son versiyonunu nereden indireceğiz. link verir misiniz
afad80acbf4da1119bd3c1c4054b8160.jpg
<br />
http://berkayileteknoloji.blogspot.com.tr/2014/10/Zenfone-Yardim-Platformu.html?m=1#more<br />
Blog kendi blogum, burda mevcut 4.3 güncellemesi asusun sitesinden alınmış halde. Anlatımı da var. Başlıkların altında mevcut resimdeki gibi.<br/>

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende sony xperia tipo var.Antutudan 3000-5000 arası arıyor ekranı küçük kamera flaşı yok kamera 3.2 mp ön kamera yok baya sinir etmeye başladı.Kasmaktan kullanamıyorum.ekran da küçük 3.2 facebook mesaj yazılmıyor.Bu telefon nasıl bu fiyata daha iyisi var mı?Gerçekten iyiyse alacağım tipoyu 21 ay önce almıştım.Ekranda parlama falan da var çizildi her yeri.Müzik dinlemekten başka bir işe yaramıyor.Gerçekten bu cihaz çok fark eder mi tipo ya göre.İşlemcisi discoverye falan göre nasıl çekirdek sayısı az ya o yüzden.Birde Lolipop gelecek mi cihaza?Bulunduğum ilde var hemen gidip alabilirim 700 tlye vatandan 2.5 sene idare etmesi lazım
Tipo ise rootlu ve grenify yüklü hızlandıracak başka önerisi varsa onu da alabilirim
Cihaz maddi yük oluşturacak biraz da o yüzden dedim yoksa hiç düşünmem ama androidden gram anlamayan kişinin telefonu antutudan 40.000 alınca sinrim bozuluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de Asus Zenfone 5 Kullanıcısıyım 4.4 yükledikten sonra nedense yüz tanıma kilidi ortadan kayboldu bir dahada bulamadım yardımcı olur musunuz. Kilit ekranı ayarlarında da yok...

cnrhg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler stadyum güncelleme tamamdır :))

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
yaklaşık 1 aydır zenfone 5 kullanıcısıyım.uzun araştırmalar sonucu teknosadan ing bank ile yapılan anlaşma gereği tüketici kredisi ile aldım.Genel görüşüm telefon umduğumdan iyi çıktı.Benim esas sorunum şu :

TÜRKCELL TV YÜKLEDİM AMA HATTIM TÜRKCELL OLMASINA RAĞMEN İZLEYEMİYORUM.TAM YAYIN AÇILIRKEN HATA VERİYOR.HATTA SİNİR BOZAN DURUM ŞU Kİ ARKADAŞIMIN HATTINDAN (TÜRKCELL) WİFİ ALINCA İZLENEBİLİYOR AMA KENDİ İNTERNETİMDEN İZLENİLMİYOR.TÜRKCELL MÜŞTERİ HİZMETLERİ BİR ÇARE BULAMADI.HATTINIZ TELEFONU GÖRMÜYOR DEDİLER 3G DEN DEDİLER VS.VS. HALA ARAŞTIRIYORLAR 10 GÜN OLDU HALA SES SEDA YOK.

BENİMLE AYNI SORUNU YAŞAYAN VAR MI ?
Turkcell uyumlu telefonlar listesine bakarsan orada sadece belirli marka isimleri var.Her ne kadar işletim sistemi android olsada optimizasyon sorunundan kaynaklanıyor olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben şarj konusununa değinmek istiyorum androidin bir şarj canavarı olduğunu biliyoruz birde buna atom işlemci eklenince durum biraz endişe verici oluyor ama asus buna buna olabildiğince çözüm getirmeye çalışmış büyük batarya haliyle maliyeti biraz daha yükseltecekti ve talep azalacaktı birde fenomen olan iphone nin şarj sıkıntısını unuttuk herhalde ama yinede tercih ediliyor.

DirkDriggler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 5'in bataryası çok gidiyomuş en düşük parlaklıkta güç koruması kapalı günde 1.5 saat oyun ve internet (asphalt 8 real racing 3 tarzı) günü kurtarırmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zen phone 5 kulanıcısıyım 2000 3000 tl lik telefonlara eşdeğer dahili batarya ve radyo sunun olmaması eksiklikleri bide sistem güncelleme bekliyoruz jealy been olsa tadından yenmez :)

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 5'in bataryası çok gidiyomuş en düşük parlaklıkta güç koruması kapalı günde 1.5 saat oyun ve internet (asphalt 8 real racing 3 tarzı) günü kurtarırmı?
Gün boyu internet açık falan kullandım arada oyun gunu kurtariyor.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Zenfone 6 bekleyenler Teknosa ve Vatan a doğru yola çıkmış :D Satışa yeniden başlanmış sanırım...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Geldiği gün biter yine :D ama zenfone 5 daha stabil gibi geldi bana :D

Zannetmem... Bu sefer kalıcı olacak bence. Resimdeki tıra kaç telefon sığar acaba :D

Şu anda Vatan ve Teknosa da satışa sunulmuş durumda.

Stabilite konusunda bir fikrim yok, Sadece Zenfone 6 kullanıyorum. Zen5 i mağazada kısa bir süre uzaktan görebildim. Başka birisi inceliyordu dokunamadım bile :D

Her iki cihaz, aynı işlemci ve ram'i kullanıyor olsa da, pil ve ekran boyutları ayrıca çift sim kartın tükettiği güç açısından bakarsak farklı sonuçlar vermesi çok doğal.

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zannetmem... Bu sefer kalıcı olacak bence. Resimdeki tıra kaç telefon sığar acaba :D

Şu anda Vatan ve Teknosa da satışa sunulmuş durumda.

Stabilite konusunda bir fikrim yok, Sadece Zenfone 6 kullanıyorum. Zen5 i mağazada kısa bir süre uzaktan görebildim. Başka birisi inceliyordu dokunamadım bile :D

Her iki cihaz, aynı işlemci ve ram'i kullanıyor olsa da, pil ve ekran boyutları ayrıca çift sim kartın tükettiği güç açısından bakarsak farklı sonuçlar vermesi çok doğal.
+++++ çok doğru :D

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu şarjda kullanmak bir şey olur mu???

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu şarjda kullanmak bir şey olur mu???
Simdiki pillerde bisey olmaz eski pillerde oluyordu. Lityum piller haftalık 1 kere tam boşalıp dolmayla ilk günkü gibi oluyor :D ama tabi ilerleyen zamanlarda pil omri yavaş yavaş tukenecegi için her zaman ilk günkü gibi olması beklenemez. Yani kullanırsın şarjda bisey olmaz ama çok ısınırsa bir kaç dakika bırakmakta fayda var. Pil dolum boşalımı ekzotermik tepkime olduğu için doğal o ısınıp soğumalar falan.

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende sony xperia tipo var.Antutudan 3000-5000 arası arıyor ekranı küçük kamera flaşı yok kamera 3.2 mp ön kamera yok baya sinir etmeye başladı.Kasmaktan kullanamıyorum.ekran da küçük 3.2 facebook mesaj yazılmıyor.Bu telefon nasıl bu fiyata daha iyisi var mı?Gerçekten iyiyse alacağım tipoyu 21 ay önce almıştım.Ekranda parlama falan da var çizildi her yeri.Müzik dinlemekten başka bir işe yaramıyor.Gerçekten bu cihaz çok fark eder mi tipo ya göre.İşlemcisi discoverye falan göre nasıl çekirdek sayısı az ya o yüzden.Birde Lolipop gelecek mi cihaza?Bulunduğum ilde var hemen gidip alabilirim 700 tlye vatandan 2.5 sene idare etmesi lazım
Tipo ise rootlu ve grenify yüklü hızlandıracak başka önerisi varsa onu da alabilirim
Cihaz maddi yük oluşturacak biraz da o yüzden dedim yoksa hiç düşünmem ama androidden gram anlamayan kişinin telefonu antutudan 40.000 alınca sinrim bozuluyor.
Hocam yeni gördüm kusura bakmayın ben de eski bi tipo kullanicisiydim anladığım kadarıyla tipo pek para etmeyecek duruma düşmus biraz sıkıntı yaşarsınız para konusunda ama bu fiyata bi amiral gemisi ayarında telefona sahip oolursunuz tipodan sora resmen uçuyorum artik telefon numaraları göstermez olmuştu hoş tipoyu su an annem kullanıyor onda sıkıntı yok ama benim gereksinimlerimi kaldırmıyordu artik o
Yani uzun lafın kısası sonuna kadar vereceğiniz parayı hak ediyor. Tek sıkıntınız çok uygulana yükleyip uğraşacaksınız bu nedenle şarj cabuk bitecek :D

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Simdiki pillerde bisey olmaz eski pillerde oluyordu. Lityum piller haftalık 1 kere tam boşalıp dolmayla ilk günkü gibi oluyor :D ama tabi ilerleyen zamanlarda pil omri yavaş yavaş tukenecegi için her zaman ilk günkü gibi olması beklenemez. Yani kullanırsın şarjda bisey olmaz ama çok ısınırsa bir kaç dakika bırakmakta fayda var. Pil dolum boşalımı ekzotermik tepkime olduğu için doğal o ısınıp soğumalar falan.
Öyle değilde mesela whatsapp gibi uygulamalar elimde durmucak tabide yani bataryaya bisey olur mu ısıncak kadar kullanmam [emoji4] [emoji4] [emoji4]

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar zenfoneları artık uzun süredir kullanılıyor kullanıc yorumlarını yeniden alalım eksi ve artı yönleri nelerdir sarjı nasıl gidiyor oyunlarda durumlar nasıl vs vs gibi

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Oh be sonunda ZenFone 5 Teknosa'nın dışında Vatan Bilgisayar ve Hepsiburada'da satılmaya başlamış..