Asus TUF Gaming VG27VQ vs Asus TUF Gaming VG259Q

Bu konuyu okuyanlar

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar. Rtx 2060 Super Gaming X ve Ryzen 5 3600X li sistemim için monitör arayışı içerisindeyim. Bu iki monitörün uygun olabileceği söylendi. Gsync olayı kafamı kurcalıyor ve beni kararsız bırakıyor. Sizce hangisini seçmeliyim ya da farklı bir öneriniz var mı? (Yurtdışında yaşıyorum) Genellikle PUBG ve CS:GO gibi FPS oyunları oynayıp, bu oyunlardan video alıp youtube de paylaşma, twich - facebook gibi mecralarda canlı yayın yapma planım var!!!

Asus TUF Gaming VG27VQ: VA Panel - 27'' - 1920x1080 - 165Hz (310 Euro)
Asus TUF Gaming VG259Q: IPS Panel - 24.5" - 1920x1080 - 144Hz (345 Euro)

Farklı monitör önerilerine de açığım. Türkiye ile fiyatlar hemen hemen aynı!

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
259Q kaliteli bir AU Optrinics panel kullanıyor. VG27VQ'nun paneli bildiğim kadarıyla o kadar kaliteli değil. Birde FHD çözünürlükte 27" biraz fazla büyük. 24.5" gayet yeterli olacaktır.

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
259Q kaliteli bir AU Optrinics panel kullanıyor. VG27VQ'nun paneli bildiğim kadarıyla o kadar kaliteli değil. Birde FHD çözünürlükte 27" biraz fazla büyük. 24.5" gayet yeterli olacaktır.
IPS lerde ghosting çok oluyor deniyor. İncelemelerime göre Bu VA panelde ortadan kalkmış. Nasıl yorumluyorsunuz?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
IPS lerde ghosting çok oluyor deniyor. İncelemelerime göre Bu VA panelde ortadan kalkmış. Nasıl yorumluyorsunuz?
Asus'un bunun için geliştirdiği ELMB teknolojisi var. Sıkıntı yaşamazsınız. Bende VG249Q modelini kullanıyorum paneli IPS. ELMB ile ghosting falan olmuyor.

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Asus'un bunun için geliştirdiği ELMB teknolojisi var. Sıkıntı yaşamazsınız. Bende VG249Q modelini kullanıyorum paneli IPS. ELMB ile ghosting falan olmuyor.
ELMB ile Gsync i birlikte açamazsınız diye bir uyarı görüyorum her yerde, siz Gsync ile mi oynuyor sunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca VG249Q ile VG259Q Arasındaki fark tam olarak nedir?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ELMB ile Gsync i birlikte açamazsınız diye bir uyarı görüyorum her yerde, siz Gsync ile mi oynuyor sunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca VG249Q ile VG259Q Arasındaki fark tam olarak nedir?
Evet ELMB ile G-Sync birlikte kullanılamıyor. Ancak monitör 144 Hz olduğu için, rekabetçi olmayan oyunlarda G-Sync açmanıza gerek yok zaten. VG259Q, dediğim gibi AU Optrinics marka kaliteli bir panel kullanırken, diğer TUF serileri bildiğim kadarıyla Panda ve türevi panellere sahip.

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Evet ELMB ile G-Sync birlikte kullanılamıyor. Ancak monitör 144 Hz olduğu için, rekabetçi olmayan oyunlarda G-Sync açmanıza gerek yok zaten. VG259Q, dediğim gibi AU Optrinics marka kaliteli bir panel kullanırken, diğer TUF serileri bildiğim kadarıyla Panda ve türevi panellere sahip.
Tamam da hocam rekabetçi oyunlarda ghosting olmuyormu. Hatta daha çok oluyor diye biliyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Tamam da hocam rekabetçi oyunlarda ghosting olmuyormu. Hatta daha çok oluyor diye biliyorum.
Sanmıyorum. Eskisi gibi değil çünkü IPS paneller. IPS panellerin tepkime hızları da gelişti. Yani sonuçta gaming bir cihazdan bahsediyoruz, ghosting sorunu bariz olsa ürünü kimsenin alacağını sanmıyorum. Ancak şuan bu modeller en çok satanlar arasında.