Öneri Asus TUF Gaming VG27AQML1A vs. Dell Alienware AW2723DF

RebeLKilleR

Öğrenci
15 Ağustos 2012
8
0
1
Merhabalar.

İmzamda bulunan sistemim için QHD - WQHD monitöre geçiş yapmak istiyorum. Halihazırda 144Hz kullanmaktayım. Aynı zamanda da 240Hz ve üzerine çıkma isteğim var. Bu sebeple monitör arayışına girdim. Bulabildiğim en dolu dolu özelliklere sahip 2 monitör başlıkta da belirttiğim üzere VG27AQML1A ve AW2723DF.

Kullananlar varsa kullanıcı deneyimlerini, bilenler varsa "kronik" diye belirtilen problemlerini, artılarını, faydalarını belirtir ve seçimimde yardımcı olursa çok sevinirim.

Fiyat olarak tabiiki Asus seçmek içimden geliyor fakat Reddit ve yabancı forumlarda Asus monitörde 20-30 dakikada bir kapanma problemleri olduğu, overclock yapıldıktan sonra ekranda kalıcı çizgiler oluştuğu ve servise gönderenler olduğu belirtilmiş. TR servislerinde ise Asus monitörlerde ortalama avuç içi kadar büyüklükteki bir alanda 3 taneye kadar ölü piksel olmasının normal olduğu ve bu kriter karşılanmadıkça değişim/iade yapılmadığı yazılmış.

Alienware'da ise çok yüksek miktarda ghosting olduğu, yeterli sıklıkta ölü piksel ile satın alınan ürünler olduğu yazılmış. Şahsi eksilerimden birisi ise monitörde hoparlör olmaması. :)

https://www.epey.com/monitor/karsil...lienware-aw2723df_asus-tuf-gaming-vg27aqml1a/

Bu da kontrol etmek isteyenler için Epey'den karşılaştırma linki.

Başka önerileriniz varsa da açığım, şimdiden teşekkürlerimi sunarım, iyi forumlar.
 
Üst