Asus N56VZ SSD Takviyesi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Merhaba Dostlar; kullanmış olduğum ve şahsıma ait Asus N56VZ bir tane cihazım var. Yaklaşık olarak 8 sene önce filan aldım herhalde tam olarak hatırlamıyorum. Ancak kullanmış olduğum cihaz hala ilk gün ki temizlikte.

Şimdi ben bu cihaza SSD takviyesi yapmak istiyorum. Almak istediğim SSD ise Samsung almak istiyorum. Çevrem her zaman Samsung dedi, bilmiyorum neden. Ben bu SSD değişimini yaptıktan sonra cihaz üzerinde kullanım açısından ne gibi bir artım olacaktır.

Eğer cihaz üzerinden bir artım olmayacak ise almayacağım da, boşuna masraf etmek istemem açıkçası. :)

Değerli görüşlerinizi bekliyorum..

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Oooo yakışır abime:)
Senin almana gerek yoktu. Konuyu keşke @Görkem Say açsaydı. :D

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
@Görkem Say ilgilenmeyecek miydi bu konuyla yahu :D

SSD aldıktan sonra;

• Sistem çok daha hızlı açılacak.
  • Sistem dosyaları daha stabil ve verimli çalışacak.
  • Uygulamalar ve oyunlar çok daha hızlı açılacak. (Örneğin Chrome'a tıkladığın an mouse'u Chrome simgesinden kaldırana kadar Chrome açılmış olacak)
  • Oyun içerisinde "Loading" ekranları, sinematik sahneler çok daha hızlı açılacak ve oyun devreye girecek.
  • Setup dosyaları daha çabuk kurulacak, uygulamalar daha çabuk silinecek.
  • SSD içindeki dosya, veri transferleri hızlı gerçekleşecek.
  • Düşük güç tüketecek.
  • HDD'ye kıyasla daha az ısınacak.
  • Mekanik parça olmadığı için daha sağlam, darbelere savunmalı olacak.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Bir nevi cihaz biraz daha hızlanacak, ancak bunun oyunlarda FPS artışından ziyade cihazın hızlanması konusunda bir kaç değişiklik olacak. Değil mi?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Amazon üzerinden alırsam geçer mi gümrükten.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Sabırsız bir insan olduğum için yurtdışı alışveriş deneyimim yok. Deneyime sahip kişilerin burada görüşlerini almak lazım. Küçücük bir SSD'den gümrük vergisi alırlar mı? Alırlarsa ne kadar alırlar bilemem.

Fakat alsalar bile Amazon'da 500 GB'lık SSD neredeyse 200 TL daha ucuz. Kaç TL vergi alabilirler ki :)

ismail_alptekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Dostlar; kullanmış olduğum ve şahsıma ait Asus N56VZ bir tane cihazım var. Yaklaşık olarak 8 sene önce filan aldım herhalde tam olarak hatırlamıyorum. Ancak kullanmış olduğum cihaz hala ilk gün ki temizlikte.

Şimdi ben bu cihaza SSD takviyesi yapmak istiyorum. Almak istediğim SSD ise Samsung almak istiyorum. Çevrem her zaman Samsung dedi, bilmiyorum neden. Ben bu SSD değişimini yaptıktan sonra cihaz üzerinde kullanım açısından ne gibi bir artım olacaktır.

Eğer cihaz üzerinden bir artım olmayacak ise almayacağım da, boşuna masraf etmek istemem açıkçası. :)

Değerli görüşlerinizi bekliyorum..
@Creative hocam ssd taktınız mı? taktıysanız olumlu sonuç aldınız mı?
bu cihazın ssd desteği var mı? teknik verilerinde ben göremedim. eğer olumlu sonuç aldıysanız ben de takmayı düşünüyorum.
teknik bilgileri ekte yolladım

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (26).png
    Ekran Görüntüsü (26).png
    86.6 KB · Görüntüleme: 161

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
@ismail_alptekin, SSD başarılı bir operasyon ile taktım. Çokta güzel çalışıyor, performans olarak cihaz üzerinden x2 aldım diyebilirim. Takmak çok kolay, sadece bir vida sökerek HDD bölümüne ulaşabiliyorsunuz..