Asus laptop

Bu konuyu okuyanlar

fatih.0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Benim asus x751sa modelli asus laptopum var laptopun bataryasını çıkardığımda bataryasız fişe taktığımda takar takmaz düğmeye falan basmadan kendi kendine ilk önce dıt sesi geliyor sonra kendi kendine açılıyor düğmeye falan basmadan. Bataryayı taktığımda ise şarj%30 40 civarlarında kendi kendine tepki vermeden laps diye kapanıyor tekrar açtığımda düğmeye bastığımda ise ilk dıt sesi gelip altta ışıklar yanıp ekran açılmadan kapanıp 1 2 saniye sonra ekran gelip çalışıyor asus yazısı geliyor ve tekrar kapanıyor. laptop yurtışından alındığı için garantisi falan yok işletim sisteminde sorun yok adoptörde de sorun yok orjinal 19.5 volt dalgalanma vs yok osilaskop falan olmadığı için bataryada çektiği akımı kaç mhz falan ölçemiyorum bilgisayarcıya götürsem çok ufak bir sorun olur 200 250 tl para alır en azından sorunun neyde olduğunu öğrenebilrsem ona göre yaptırabilirim ilginiz için teşekkür ederim ve sizlerden yardımlarınızı bekliyorum .

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Şarj takılı halde bir sıkıntı olmadan çalışıyorsa batarya problemli demektir..

fatih.0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır bataryada bir sorun olduğunu sanmıyorum bu sorun olmadan önce zaten 5 6 saat gidiyordu. ve aynı sorun bataryalıykende var bataryasızkende var

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bataryasız derken batarya takılı olmadığında kapanma gibi bir sorun yok fişi taktığımda elimi tuşa falan vurmadan kendi kendine açılıyor

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Batarya takılı değilken şarjı takarsan kendiliğinden açılabilir bu bir sorun değil bataryayı çıkarıp şarjı taktığında düzenli bir şekilde çalışıyorsa batarya arızalı demektir çünkü bazı laptoplarda batarya takılıyken şarjı taksan bile akım batarya üzerinden cihaza iletiliyor batarya arızalıysa böyle sorun yapar başka bir donanımda arıza olsa direk şarjı takıp çalıştırdığında da sorun çıkarır..

fatih.0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bataryasız şarja taktığımda kendi kendine açılmasının sorun olmadığını düşünüyosun , peki kendi kendine açılırken 1.de değilde 2.de açılmasını normal bişey mi peki ? yani düğmeye falan dokunmadan kendi kendine açılıyor 2 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyor ben şahsen sorunun ana kart ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama tam nerede olduğunu bilmiyorum

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Şimdi sorun batarya gibi duruyor ama anakart besleme sorunuda olabilir bunun içinde iyi bir laptop tamircisine götürmelisin sen cihazı bırakırsın onlar bakarlar sorun nerde seni arayıp bilki verirler hemen yapmazlar senden onay almadan..

fatih.0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle herşey için teşşekkür ederim tekrardan söyleyeyim sorun çok yüksek bir ihtimal ile bataryadan değil. Dedeğinin gibi ya ana kart beslemeden yada biosdan... 8 bacaklı bios entegresini programlanması lazım diye düşünüyorum bga makinem olmadığı için havya ile ana karta zarar vereceğimden hiç karışmadan notbook tamircisine götürmeyi düşünüyorum her şey için çok teşekkürler amacım bilgi almaktı .

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bunun çaresi bilen birinin donanıma sahip birinin bakması..

fatih.0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun donanımsal zaten işletim sisteminde sorun yok