Yardım Asus FX506HCB-HN144 sorunları

Bu konuyu okuyanlar

freekansSs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 3 ay önce Asus FX506HCB-HN144 modelini aldım. Aldığım günden beri bir sürü sorun yaşadım.
Bazıları zamanla çözüldü fln ama artık çok sıkıldım. Olması gerekenden az FPS alıyorum. Klavyeye yaklaşınca cool whine sesi geliyor. Büyük oyunlardayken sıcaklık 85-95 fln oluyor. Oyunlarda kasma sorunu yaşıyorum (oyun çalışmayacak kadar kasmıyor, akıcı değil).
Acaba 8 GB RAM diye mi oyunlar kasıyor diye düşünüyordum ama CS GO'da en yüksek ayarlarda 120-140 FPS aldığımı gördüm ayrıca hafif kasma da vardı, normalde en 250 almam gerek bence. Yani bence sorun laptopun RAM'inin az olması değil diye düşünüyorum çünkü CS GO'da zaten 8 GB yeterli bir miktar.
Neyse bu laptopu kullanan biri varsa lütfen yardımcı olsun. Yoksa laptopu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Ben aldıktan sonra 3 ayda %50 zam geldi. Yani değişim istemekten başka seçeneğim yok. Ayrıca bazıları darboğaz yapıyor diyor çünkü oyunlarda genelde %99 CPU kullanıyor ama %99 GPU kullanmıyo en fazla %80 görüyor. Ama işlemcim iyi zaten bence darboğaz olmaması lazım. Bu yaşadığım sorunlar eğer RAM den dolayıysa RAM alıcam ama değilse 500 tl çöp olcak. Yardımcı olursanız sevinirim.

Laptop Sistem: i5-11400H - Rtx 3050 - 8 GB RAM - 500 GB SSD