ASUS GTX 1660 Ti ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mnstrabra5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar masaüstü kullanicisiyim. Geçenlerde msi afterburner adli programi indirdim fps değerlerime bakmak için. ASUS GTX 1660 Ti ve i5 işlemci kullaniyorum. FPS bakarken yaninda isi degerlerini ve kullanim yüzdelerine bakmak için onlari da açmiştim. Bazi oyunlarda denedim işlemci sicakligim her oyunda gayet stabil degerlerdeydi, ama ekran karti öyle değil. GTA 5 ve Witcher 3'de ekran kartimin derecesi fazla yükseliyor. GTA 5 çok endişe verici değil 70 75 arasi gidiyor ama Witcher 3'de 75 85 arasi gördüm. 80 dereceye kadar ekran karti için sicaklik degerleri normal diye biliyorum o yüzden sorma geregi duydum, ekran kartimin zaten isinan bir model oldugunu biliyorum ama sizce bu sicaklik degerleri normal mi? Degilse de biraz da olsun duzeltmek icin neler yapabilirim?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Merhabalar masaüstü kullanicisiyim. Geçenlerde msi afterburner adli programi indirdim fps değerlerime bakmak için. ASUS GTX 1660 Ti ve i5 işlemci kullaniyorum. FPS bakarken yaninda isi degerlerini ve kullanim yüzdelerine bakmak için onlari da açmiştim. Bazi oyunlarda denedim işlemci sicakligim her oyunda gayet stabil degerlerdeydi, ama ekran karti öyle değil. GTA 5 ve Witcher 3'de ekran kartimin derecesi fazla yükseliyor. GTA 5 çok endişe verici değil 70 75 arasi gidiyor ama Witcher 3'de 75 85 arasi gördüm. 80 dereceye kadar ekran karti için sicaklik degerleri normal diye biliyorum o yüzden sorma geregi duydum, ekran kartimin zaten isinan bir model oldugunu biliyorum ama sizce bu sicaklik degerleri normal mi? Degilse de biraz da olsun duzeltmek icin neler yapabilirim?
Fan hızınız otodan maunele al %50 yap birdaha dene

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Sıcaklık değerleriniz normal.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,972
Gamebooster tarzı uygulamaları dene ısınmayı azaltır diye biliyorum .
Kendin linki açabiliyor musun buraya bırakıyorsun?

Adamım linki sil başka reklamlı pencerelere yönlendiriyor.
Hemde böyle programlar bilgisayarda işlemlerin çoğunu sonlandırır. Pc'ye zarar vererecektir durduk yere.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Kasanız hangi kasa? Hava akışı iyi olan bir kasa değilse tabii ki fazladan ısınabilir. Bir de aldığınız ekran kartı Asus'un, Tuf ya da yenilenmiş Evo serisinden değil galiba.

Son düzenleme:

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
ASUS ne ? Phoenix mi yoksa çift fanlı olan model mi ?

mnstrabra5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Tahmin edeyim, ASUS Tuf serisi mi kullanıyorsunuz DUAL mi?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Fan ayarlarını manuel olarak yapın. 85 kabul edilebilir bir sıcaklık olsa da günümüz standartlarında fazla.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Manuel olarak kaçta kullanmami tavsiye edersiniz?
Bunun için ayarları vesaire görmem lazım. 85 derece iken kaçta çalışıyorsa ona göre arttırın. İnternette araştırırsanız eminim sizin ekran kartınız için ideal ayarları bulabilirsiniz.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Asus dual 1660 Ti da benzer sorunlar olabiliyor. 87 Dereceleri görüyor başka bir forumda
Kaynak

Manuel olarak fan hızlarını arttırmanızı öneririm.
Onun dışında bu videodaki çözümleri de uygullayabilirsiniz.
youtube
Evet bu Evo olmayanlar da ısınma problemi yaşanılabiliyor. Bende Asus GTX 1660 Super Dual Evo var ve soğutması iyi. Bir sıkıntısını görmedim.