Asus & AOC Monitör Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

alican_52_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2. el monitör alıcam fakat kararsız kaldım monitörün biri asus VS228D diğeride aoc e2250swdnk modeli 2 monitörde 21.5 inch 1920x1080p led monitörler fiyatlarıda aynı 250 lira. Benim kafamı karıştıran nokta şudur asusda vga çıkışı var sadece aocde ise hem vga hem dvi çıkışı bu açıdan baktığımda aocde dvi çıkışı olması görüntü kalitesi açısından daha iyi duruyor fakat aoc'nin parlaklığı 200 cd/m2 asus 250 cd/m2 aoc'nin dinamik kontrastı 20M:1 asusun dinamik kontrastı 50M:1 bu yöndende asus farkını koyuyor aocye fakat asusta vga çıkışı var sadece görüntüdeki renk ve canlılık açısından hangi monitörü tercih etmeliyim sizce kararsız kaldım. Son olarak vga girişli monitörlerde dalgalanma sorunuda oluyor bunuda göz önünde bulundurmalımıyım monitörün topraklamasını iptal edince bu dalgalanma kesiliyor diyorlar.

M

mahmutamca

SDN Okuru
aoc e2250swdnk 'yı al dvi olmazsa olmaz güncel ekran kartlarında analog çıkış yok.

T

tirol31

SDN Okuru
aoc olanı al dvi var daha iyi vga dan cacık olmaz üst sınıf ekran kartlarında analog çıkış yok dvi ve hdmi ve de display port olabilir vga yok.

alican_52_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar ekran kartımda vga ve dvı çıkışı var dual monitör kullanıcam aklım asusta kaldı fakat epey dalgalanma problemi yaşayan var asusla.Aoc'yi alıcam inş dvi çıkışı asustaki görüntü kalitesi açığını kapatır.

H

hakkibabacan

SDN Okuru
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar ekran kartımda vga ve dvı çıkışı var dual monitör kullanıcam aklım asusta kaldı fakat epey dalgalanma problemi yaşayan var asusla.Aoc'yi alıcam inş dvi çıkışı asustaki görüntü kalitesi açığını kapatır.
AOC'un görüntü kalitesinde sorun yok kötü değil full hd vga bağlantıda titreme yapabilir dalgalanma nedeni vga AOC'ta bu dalgalanma yok benim ki de AOC E960Sw buna 1920x1080p verince stabil ama desteklemiyor...