ASUS 24,5" VG258Q vs SAMSUNG 24" CFG73

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
Selamlar arkadaşlar. Önceki konudan bilenler bilir toplamak istediğim bilgisayardan geriye sadece monitör kaldı. İki seçenek arasında kaldım. Sizce hangisi?

Asus VG258Q Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Samsung 23,5" LC24FG73FQMXUF Curved Monitör - Vatan Bilgisayar

Bunların yanında birde ViewSonic markasının daha uygun fiyatlı bir monitörü var;

VIEWSONIC 24"VX2458-C-MHD 1MS 144HZ FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming Monitor - Vatan Bilgisayar

Oyun odaklı bir monitör arıyorum ama zaman zaman video ve resim düzenleme ile de uğraşacağım. 144 hz ve 1 ms bir monitör arıyorum. Aklıma takılan tek kısım ise Asus' un TN panel olup Samsung' un VA panel olması, Samsung' un Quantum Dot özelliği ile gelmesi. Bunun yanında Samsung' un kavisli yapıda olması (oyunlarda ne kadar olumlu ya da olumsuz etki eder bilmiyorum ama deneyim açısından iyi deniyor). Asus ise G-Sync desteğiyle geliyor fakat bildiğim kadarıyla Samsung tarafında Free-Sync desteği var evet ama yakın zamanda Nvidia kartlar için Free-Sync üzerinden G-Sync desteği de gelecek. Samsung çok albenili duruyor fakat daha önce hiç monitör için Samsung ismini duymamıştım, bu durum biraz kafamı karıştırdı. Fiyatları aynı zaten. Bu Quantum Dot panel deniyor sürekli ama nedir ki bu? Asus Samsung' tan 50 candela daha parlak gözüküyor.

Yaz aylarında tatile çıkarken yanımda götüreceğim bir monitör olacağından laptopa bağlayıp oyun oynayacağım. Laptopta Mini Display Port çıkışı var. Bu kablo ile sıkıntısız 144 Hz 1 ms çıkışı alabilirmiyim? Genellikle bu tür kablolar sıkıntı çıkarıyormuş araştırmalarım sonucunda sanırım en iyisi bu;

Paugge V1.2 Vesa DisplayPort Sertifikalı 21.60 Gbps Bandwith Fiyatı

Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son mesajlar