Asp.net user control update panel Sorunları

gezginbilge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba. Başlığı yanlış yere açtı isem affedin.

Nette çok aramama rağmen bir türlü sorunun tam cevabını bulamadım. Son olarak sizlerde danışmak istiyorum.
Sorun şöyleki:
Bir adet ayarlar.aspx sayfam var ve bu sayfada gerekli butonlar ve altında placeholder ekli.
Şimdi örnek veriyorum. Ayar butonuna tıkladığımda
Control cnt = LoadControl("Arayuzler/GuncellemeAlani.ascx");
PlaceHolder1.Controls.Add(cnt);şeklinde ki kod bloğu ile belirtilen yere user control sayfamıda alıyorum. Buraya kadar da herşey yolunda. Sıkıntı bundan sonra başlıyor.
1-) Ascx sayfamda bir adet buton var ve bu buton update panel içerisinde. Butona tıklayınca işlem yaptıracam. En basit haliyle:
protected void btnUpdate_Click(object sender, EventArgs e)
{
lblSinavDrm.Text = "Güncelleme Başarılı.";
}
gibi bir kod bloğu mevcut. Öncelikle bu işlem çalışmıyor.
2-) ikinci olarak ayarlar.aspx sayfamdaki butona tıklayınca ascx sayfası yükleniyor. Gelen sayfadaki butona ilk tıklamada hiç bir olay olmuyor. İkinci Tıklamada ise sayfa postback oluyor.
Ayrıca belki update panel triger eklemem gerekiyordur diyede denedim ama nafile.
Script manager ise master page sayfasında .
İşin tuhaf tarafı kod ile değilde sürükle bırak ile design kısmında başka bir sayfada dendeim oldu ama codebehing tarafında ne yaptım ise nafile. İlk tıklamada cs çalışmıyor ikinci tıklamada da sayfa postback oluyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

gezginbilge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımcı olabilecek bir kişi bile yok mu ? hiç mi kimse böyle bir problemle karşılaşmadı yada kimse mi bilmiyor?