Askerlikte yeni dönem başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), terörle mücadelede reform niteliğinde aldığı karar sessiz sedasız yürürlüğe girdi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, geçtiğimiz yıl Eğirdir Dağ ve Komando Okulu’na düzenlenen gezide, komando tugaylarında mayıs 2008’den itibaren yedek subayların görev almayacağını ve 2009 sonuna kadar da erbaş ve erlerin bu birliklerde görevlendirilmesine son verileceğini söylemişti. Başbuğ’un açıkladığı gibi kararlar uygulanmaya başlandı. Yenilikler şöyle:

Bu aydan itibaren terörle mücadele eden komando birliklerinde yedek subay görevlendirmesi yapılmayacak.

2009 sonuna kadar da altı komando tugayında erbaş ve er görevlendirmesi dereceli sona erdirilecek.

Terörle mücadelede sadece muvazzaf subaylar ve profesyonel uzman erbaşlar görev alacak.

Profesyonel komando birlikleri ve Özel Kuvvetler terörle mücadelenin belkemiğini oluşturacak.

Komandoların yüzde 40’ı subay, astsubay ve uzman erbaşlardan, kalan bölümü gönüllü profesyonellerden oluşacak.

Bu amaçla açılan başvuru sınavlarına toplam 15 bin başvuru oldu. Sınavı geçen komando adayları, 155 günlük bir eğitime tabi tutulacak. Bu personelin maaşı bin 200 YTL olacak. Maaş, Güneydoğu Anadolu’daki görev tazminatıyla birlikte 2 bin YTL’ye ulaşacak.

Kaynak

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
birde 4 sene üni mezunlarının akibeti hakkında net bir bilgi alabilsek tam süper olacak.
uzun dönemmi kısa dönemmi yapacaz subay olarakmı er olarakmı ? bilen varmı

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
evet ya. bu sene gideceğim askere ama kanun çıkarmı çıkmazmı bilinmyor

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Çıkmasa 15 ay yapmam diyen olur mu?

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ben yedek subay olarak yapmayı çok istemiştim ama 295 kd olarak aldılar bizi 5 ay yapmıştık

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
souris46 dedi ki:
ben yedek subay olarak yapmayı çok istemiştim ama 295 kd olarak aldılar bizi 5 ay yapmıştık

bende subay olarak yapmyı çok istiyorum hakkımızda hayırlısı ya HERŞEY VATAN İÇİN :) ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...