Aşk-ı memnun dizisi yazım ekibi +18

Bu konuyu okuyanlar

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
aski_memnu_stickman.jpg

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ne kadar aptal ve terbiyesiz birşey olduğunu afişe eden bir çizimdir.
tebrikler.
izleyip de destek olanlarada canı gönülden yazıklar olsun demek istiyorum..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Emmeli gömmelimi töbe töbe..:D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bunu görmüştüm. Forumda da verilmemiştir umarım. :D

Terbiyesizler. :D

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Hocam herhalde farklı dünyalarda yaşıyoruz...Kaçınız romanı okudu:
Size bir özet alıntılayayım...

“Sevmek, sevmek istiyordu. Hayatında yalnız bu eksikti; fakat hayatta her şey bundan ibaretti:Sevmek, evet, bütün mutluluk yalnız bununla elde edilebilirdi… Sevmek istiyordu, ateşler içinde delice bir aşk ile sevecek mesut olacaktı. ” (s.211-212)

“Kendisine, kendi güzelliğine gülüyor ve böyle istifade olunmamaya mahkûm bu güzelliğe gülerken ağlamak istiyordu.Demek bundan sonra, evet bu gece, nihayet bir senelik saldırıdan sonra artık üstün olunamayan vücudunun gençlik isyanı her vakit böyle karşısına çıkacak, sevmek, kucaklamalar içinde mest olmak isteyen mustarip ruhu onu böyle hırpalayacak, ezecek ve bu güzellikler boş emeller içinde çırpına çırpına mahvolacaktı…” (s.217)

“Bu aşk bütün tehlikeleri ve zorlukları ile onun için daha çekici, daha ihtiraslı bir şey olacaktı.” (s.253)

“Herkesin gözleri önünde kimseye hissettirmeksizin sevişmek… Oh! Bu gizli şeyde öyle küçük mutluluklar olacaktı ki… Herkesin içinde Bihter’e yabancı dururken onun bir bakışı olacaktı ki kendisine: ‘Ben seninim, yalnız seninim!’ diyecekti.” (s.253-254)

“Bir gece herkes uyuduktan sonra, o, yatağından süzülerek inecek, çıplak ayaklarına terliklerini takacak, omuzlarına bir şey atacak, nefes almaktan korkarak kapısını açacak… Ah! O heyecan dakikası!..” (s.275)

------------------------------------------------------------------
Romanın üzerinde durduğu temalardan biri “yozlaşma”dır.Halit Ziya bu romanıyla, geleneksel Türk ailesinin yaşam biçimindeki çözülmeye, ahlâkî değerlerin yok oluşuna dikkat çekmiştir.Romanda ahlâki çürüme, üç kişi üzerinden yansıtılmıştır:Firdevs Hanım, Bihter, Behlül. Firdevs Hanım, kocasına sadakat göstermemiş, bu yüzden kocasının ölümüne sebep olmuştur.Evliyken kocasına karşı hiçbir sorumluluk, bağlılık duymamış, gönlünce gezip eğlenmiştir.Çocuklarına karşı da oldukça duyarsızdır. Çocuklarını hiçbir zaman sevgiyle, anne sıcaklığıyla kucaklamaz, onlara gereken özeni göstermez, aksine gezip tozmasına engel oldukları için onları birer baş belası olarak görür.Bihter de tıpkı annesi gibi kocasını aldatır. Bihter zengin olmak arzusuyla babası yaşındaki bir adamla evlenir, fakat yanıldığını anlaması fazla uzun sürmez.Genç bir kadın olmanın verdiği bastırılamayan duygular Bihter’i yasak bir ilişkiye sürükler. Bihter kocasında bulamadığı gençliği, heyecanı, ateşi; Behlül’de bulur.Burada ilginç olan, genç bir kadının yaşlı kocasını aldatması değil, aldattıktan sonra en ufak bir vicdan azabı duymaması, hiçbir ahlâkî endişe taşımamasıdır.

Şimdi güzel kardeşlerim yorumlarınızı ona göre yapın olur mu?:flowers:

Bihter Beylül'ü öptü diye kavga etmeyin olur mu?:D
Senaristler romana ayak uydurmaya çalışıyorlar...:D

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
bobilerde gördüm sanırım bende ne güldüydüm :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Handikap, güzel yazmışsın. sana katılıyorum. ancak, burada eleştirilen roman değil, romandan uyarlandığı iddia edilen dizi. maalesef ülkemizde bu tür uyarlamalar hep "reyting canavarına" kurban gidiyor. yazarlar, nasıl daha çok reyting alırız, hırsı ile hikayeyi şerrazesinden çıkarıyorlar.

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Handikap, güzel yazmışsın. sana katılıyorum. ancak, burada eleştirilen roman değil, romandan uyarlandığı iddia edilen dizi. maalesef ülkemizde bu tür uyarlamalar hep "reyting canavarına" kurban gidiyor. yazarlar, nasıl daha çok reyting alırız, hırsı ile hikayeyi şerrazesinden çıkarıyorlar.
Öncelikle mesajınız için teşekkürler,yüreğinize sağlık...:flowers:

Bu reyting olayını yaratan aslında biraz da bizleriz...Bir örnek:

bihter ve behlül yakışmıolar zaten ama nihal ve behlül çok yakışıo bihter
güzel kız ama nihal daha güzel hele şimdiki bölümlerin de dahada güzelleşmiş
biraz daha ama eski bölümlerinde bihter çok güzeldi ama denize gitmiş ve yanmış
o yüzden biraz daha çirkin olmuş zaten ben hiç behlülü anlamıom misgibi nihal varken kalkıp bihtermi sevilir yha
Şahsen ben diziyi seyretmiyorum romanı bildiğimden hangi ünlü hangi ünlüyle şey yapmış beni ilgilendirmiyor Televizyon hastalığım pek yok, Şükürler olsun...
Hele böyle dizilere en güzeli zaptır...

Ama seven kitlesini gördükçe beğeni ile izleyenleri gördükçe:
"Yazarın en olgun eseri sayılan bu romanda, aşktan başka bir düşünce ve dertleri olmayan, çalışmadan yaşayan, hazır yiyici ve alafrangalık düşkünü birtakım kimselerin ve onlar aracılığıyla bir toplum katının yaşayışına özlemin bugün de hala kabul gördüğünü üzülerek söylüyorum...

Bir ayna iki yüzlü biri gerçek birisi yalan...

paşalı

Asistan
Reaksiyon puanı
3
facebook ta denk geldi fenerbahçeli geçlerin(boğaz holiganları) hazırladığı bir video var küfüre çok karşıyım hiç tasvip etmem ama yapmış gençler ağızlarına sağlık,,,bu dizilere koro halinde çok fena kaynamışlar ,linkini verirsem beni sdn den kanatlandırırlar,ama ne okumuş çocuklar,,,,,

aNtİpAtİ-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Baştaki bonus kafa dışında. Bütün ekibin dediği oldu :D

rockwar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dizinin oynadığı kanalın tüm altyapısı, düşüncesi böyle bence. Reyting uğruna yapılan pisliklerden başka birşey değil. Doğan grubuna sevgiler:)

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
aaile hayatımızın tam dibine bomba koyan dizilerden (bu tür diziler özellikle kanal d tv yayınlanıyor)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
emmeli gömmeli mi?? töbe töbe :D asıl yasaklanacak filmler/diziler teyzemlere göre olanlar :D