AŞIRI FPS SORUNU YAŞIYORUM

Bu konuyu okuyanlar

[TR] SlipKnoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartım her oyunda kasıyor ama hiç oynanmayacak şekilde kasıyor. Nedenini anlamıyorum.
Sistemim:
  • Ekran Kartı: AMD R7 M260 2GB
  • İşlemci: Intel Core i7 5500u 2.5 GHz
  • RAM: 8 GB
LoL, CS:GO gibi oyunlarda aniden fps düşüyor 2 saniye sonra geri geliyor ve tekrar aynı şey sürücüm güncel yardım ederseniz çok sevinirim.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Sistemin yük altında sıcaklık değerlerine hiç baktınız mı?

[TR] SlipKnoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl bakacağım? aydınlatırmısınız beni?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
AIDA64 ile bakabilirsin.

[TR] SlipKnoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CS:GO ana menüdeyken, LoL, Spotify ve Steam çalışırken sıcaklık bu şekilde. Tek fanlı bi soğutma kullanıyorum. Notebook bu arada. Çözümü nedir? Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• sadasdqweqwe.png
    sadasdqweqwe.png
    323.7 KB · Görüntüleme: 592

ozerhatlemitoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
o notebook'u oyun için satanın kafası hiç çalışmıyor gtx950m dışında oyunda işe yarar kart yok en düşük.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
CS:GO ana menüdeyken, LoL, Spotify ve Steam çalışırken sıcaklık bu şekilde. Tek fanlı bi soğutma kullanıyorum. Notebook bu arada. Çözümü nedir? Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

İşlemci sıcaklık değerleri normal. Ekran kartının sıcaklık değerleri gözükmemiş. Problem cihazı aldığından beri var mı yoksa yeni mi olmaya başladı?
FPS'in kaçtan kaça düştüğünü, hangi ayarlarda oynadığınıda yazabilirsen iyi olur.

[TR] SlipKnoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amacım en düşük ayarda bile olsa LoL'ü ve CS:GO'yu takılmadan oynamak. GTAV gibi oyunlar için PS kullanıyorum zaten... ama üzücü yani okadar para verdik sonuçta

[TR] SlipKnoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci sıcaklık değerleri normal. Ekran kartının sıcaklık değerleri gözükmemiş. Problem cihazı aldığından beri var mı yoksa yeni mi olmaya başladı?
FPS'in kaçtan kaça düştüğünü, hangi ayarlarda oynadığınıda yazabilirsen iyi olur.
O yeri bulamadım ama ekte attığım resmi buldum intel yazıyor. Şimdi olay şöyle ben bu bilgisayarı geçensene babam için almıştım oda oyun falan oynamıyor haliyle bendede Asus x-550l vardı. Benim bilgisayarımın ekranı kırılınca 2 aydır bunu kullanmaya başladım. 2 senedir sorunsuz kullandığım Asusu açtım bugün kendi kendime rahatlık bu dedim. FPS normal 60da yukarıya çıktığını görmedim. 01-05-09-10 a düştüğünü görüyorum. Bu durum canımı sıkmaya başladı açıkçası

Ekli dosyalar

• qweqweasda.png
    qweqweasda.png
    154.1 KB · Görüntüleme: 551

ozerhatlemitoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
AMD gpusu varsa normaldir sürücü güncelledin mi? eskiye dön tozunu al termal mucunlarını ve termal pad'di değiştir.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
O yeri bulamadım ama ekte attığım resmi buldum intel yazıyor. Şimdi olay şöyle ben bu bilgisayarı geçensene babam için almıştım oda oyun falan oynamıyor haliyle bendede Asus x-550l vardı. Benim bilgisayarımın ekranı kırılınca 2 aydır bunu kullanmaya başladım. 2 senedir sorunsuz kullandığım Asusu açtım bugün kendi kendime rahatlık bu dedim. FPS normal 60da yukarıya çıktığını görmedim. 01-05-09-10 a düştüğünü görüyorum. Bu durum canımı sıkmaya başladı açıkçası

Şimdi R7 M260'tan fazla birşey beklememek lazım. FPS mesela 30-40 iken birden anlık olarak 5-10 arasına sabit sahnelerde düşüyorsa teknik bir sıkıntı vardır ama genel olarak az performans ve yoğun oyun sahnelerinde çok düşük FPS alıyorsan bu kartın kötü olduğundan kaynaklanıyordur muhtemelen. İkinci durum söz konusun ise oyun ayarlarını kısabilirsin, çözünürlük ile oynayabilirsin.