Yardım Oyunlarda Yaşadığım Drop Problemi Fps'in Aniden Düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

Emrecayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar yaklaşık 1 yıl önce aldığım HP Pavilion notebook bilgisayarımda son 1 aydır oyun oynarken (GTA5 ve Rainbow da yaşadım) 15 20 dakikada bir 30 saniyelik droplar yiyorum 160 170 olan fps im 10 15 arasına düşüyor nedeni sıcaklık da olabilir çünkü zaman geçtikçe daha sık olmaya başlıyor nedeni yazılımsal veya donanımsal olarak bilmiyorum. Sistemim Win 11 güncellemelerin hepsini yaptım ekran kartım da güncel.Sistemde Amd Ryzen7 5800H işlemci Nvidia Rtx 3050 ti ekran kartı 16gb ram ve 1tb m2 ssd bulunuyor. Dar boğaz yaptığını sanmıyorum hazır olarak aldığım için. Aklınıza gelen herhangi bir nedeni ve çözümünü paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Merhabalar yaklaşık 1 yıl önce aldığım HP Pavilion notebook bilgisayarımda son 1 aydır oyun oynarken (GTA5 ve Rainbow da yaşadım) 15 20 dakikada bir 30 saniyelik droplar yiyorum 160 170 olan fps im 10 15 arasına düşüyor nedeni sıcaklık da olabilir çünkü zaman geçtikçe daha sık olmaya başlıyor nedeni yazılımsal veya donanımsal olarak bilmiyorum. Sistemim Win 11 güncellemelerin hepsini yaptım ekran kartım da güncel.Sistemde Amd Ryzen7 5800H işlemci Nvidia Rtx 3050 ti ekran kartı 16gb ram ve 1tb m2 ssd bulunuyor. Dar boğaz yaptığını sanmıyorum hazır olarak aldığım için. Aklınıza gelen herhangi bir nedeni ve çözümünü paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.
bende darbogaz yapacagını düşünmüyorum.kac derece sıcacklıgı?oyun oynarken 85 üstüyse sogutmasız bir fan temizligi ve termal macun degişip.laptop sogutucu almanda yarar var.

Emrecayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
75 80 dereceleri görüyor laptop soğutucum da var fakat daha önceden böyle bir sorun yaşamıyordum. Yazılımsal olma ihtimalini daha büyük görüyorum çünkü droplar belli aralıklarla kısa bir süre yaşanıyor.

Emrecayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun ekran kartından kaynaklı sorunu farketttiğim anda görev yöneticisine baktığımda bu şekilde driverlerim güncel onun dışında aklıma bir çözüm gelmedi.

Ekli dosyalar

• afasfas.png
    afasfas.png
    44 KB · Görüntüleme: 65