Haber Aşı ve pandeminin oyun olduğuna dair video (Önyargılılar izlemesin!)

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Bana normal gelmedi bu. Aşılı olanın virüse yakalanmasıda normal gelmiyordu bana çünkü
ne alaka? aşı olan yakalanmayacak diye bir şey hiç bir zaman denmedi ki. Aşısı olan hastalığı kaparsa aşısız birine göre çok daha hafif geçirecek. Aşılıyla aşısızın arasındaki tek fark bu.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
ne alaka? aşı olan yakalanmayacak diye bir şey hiç bir zaman denmedi ki. Aşısı olan hastalığı kaparsa aşısız birine göre çok daha hafif geçirecek. Aşılıyla aşısızın arasındaki tek fark bu.
Aşı olupta hala virüse yakalanacaksam neden aşı oluyorum ? Hadi hafif atlatmak için diyorsunuz aşıyı değil mi ?
Peki aşı içeriği alerjik ve öldürücü riskini okuyabileceğimiz bir prospektüs varmı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bana normal gelmedi bu. Aşılı olanın virüse yakalanmasıda normal gelmiyordu bana çünkü

Virüsler mutasyon geçirdiği için bir aşının tam anlamıyla o virüse etki etmesi ilk etapta imkansız. Bu bilimsel bir gerçek yani inkar edemezsiniz. Normal gelmiyordu diye bir şey yok. Siz aşılarla bu virüsün mutasyonun daha etkisiz olduğu bir şekle evirirsiniz. Yani virüs çıktı, aşı geliştirildi, bu süreçte aşı olmasına rağmen hasta olanlar oldu çünkü virüs mutasyon geçirdi. Bu mutasyon süreci aşıyla birlikte zamanla virüsü daha etkisiz bir haline evirdi ve virüs bir süre sonra etkili olmaktan o kadar uzaklaştı ki aşı yüzde 100 çözüm haline geldi. Süreç bu diyebilirim. Ben olmadım o oldu olayı yok yani. Kaldı ki herkesin vücuduna aldığı virüs dozu da aynı değil. Ne kadar fazla maruz kalırsan o kadar ağır olur.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Virüsler mutasyon geçirdiği için bir aşının tam anlamıyla o virüse etki etmesi ilk etapta imkansız. Bu bilimsel bir gerçek yani inkar edemezsiniz. Normal gelmiyordu diye bir şey yok. Siz aşılarla bu virüsün mutasyonun daha etkisiz olduğu bir şekle evirirsiniz. Yani virüs çıktı, aşı geliştirildi, bu süreçte aşı olmasına rağmen hasta olanlar oldu çünkü virüs mutasyon geçirdi. Bu mutasyon süreci aşıyla birlikte zamanla virüsü daha etkisiz bir haline evirdi ve virüs bir süre sonra etkili olmaktan o kadar uzaklaştı ki aşı yüzde 100 çözüm haline geldi. Süreç bu diyebilirim. Ben olmadım o oldu olayı yok yani. Kaldı ki herkesin vücuduna aldığı virüs dozu da aynı değil. Ne kadar fazla maruz kalırsan o kadar ağır olur.
Evet bunu anlayabiliyorum mutasyon geçiren virüsün bağışıklılık kazanan insanlarda zamanla etkisi de azaldı.
Aşı 100% çözüm haline gelmedi zaten insanlar mutasyon geçiren virüse bağışıklık kazandığı için etkisini zamanla yitirdi.
Benim savunduğum şey aşının hiç bir olumlu etkisi olmamasıdır. İnanmıyorum asla hatta yan etkileri yüzünden şuan bir çok insan kronik hastalığa yakalandı solunumda güçlük gibi.

İlk etapta etki etmeyen bir aşının oluşum süreci tamamlanmadığı için olabilir mi ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Evet bunu anlayabiliyorum mutasyon geçiren virüsün bağışıklılık kazanan insanlarda zamanla etkisi de azaldı.
Aşı 100% çözüm haline gelmedi zaten insanlar mutasyon geçiren virüse bağışıklık kazandığı için etkisini zamanla yitirdi.
Benim savunduğum şey aşının hiç bir olumlu etkisi olmamasıdır. İnanmıyorum asla hatta yan etkileri yüzünden şuan bir çok insan kronik hastalığa yakalandı solunumda güçlük gibi.

İlk etapta etki etmeyen bir aşının oluşum süreci tamamlanmadığı için olabilir mi ?

Hayır aşı bireyleri hiç hasta etmemek için geliştirilmiyor. Aşı esasen kitlesel bağışıklığı artırıp mutasyonu güçsüz ve etkisiz bir yere çekmeye çalışır. Bu mutasyon sürecinde hasta olanlar olacak tabi. Bugün düz grip aşısı olsan bile hasta olabiliyorsun ama ölmeyeceğini biliyorsun zira o artık öldürücü derecede olmayan bir versiyona evrildi. Her şey zamanla yani. Bir anda yeni virüs çıktı herkes aşı olacak bitecek değil. Bu bir biyolojik süreç.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır aşı bireyleri hiç hasta etmemek için geliştirilmiyor. Aşı esasen kitlesel bağışıklığı artırıp mutasyonu güçsüz ve etkisiz bir yere çekmeye çalışır. Bu mutasyon sürecinde hasta olanlar olacak tabi. Bugün düz grip aşısı olsan bile hasta olabiliyorsun ama ölmeyeceğini biliyorsun zira o artık öldürücü derecede olmayan bir versiyona evrildi. Her şey zamanla yani. Bir anda yeni virüs çıktı herkes aşı olacak bitecek değil. Bu bir biyolojik süreç.
Madem bu kadar cool bir süreç ise anlattığınız kadar aşıyı red edenlere neden deli gözü ile bakıldı? zaten virüs bitene kadar aşı isteyipte olmayan bir sürü insanda oldu yani bu süreç tam bir fiyaskoydu ne yazik ki

Son düzenleyen moderatör:

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Ya arkadaş şunu belirtmek istiyorum. Yok aşı şunun için geliştiriliyor bunun için geliştiriliyor. Ya her şeyi geçtim aşıya dair en ufak bir eleştiri youtubeda sansürleniyor google algoritmalarında bile gösterilmiyor kaldırılıyor. Bu bile neyin ne olduğunu anlamama yetiyor. Bir arkadaş tıptan bahsediyor kendisine tavsiyem şu anda küresel tıbbın kimin elinde olduğunu bir araştırsın. Ülkemizde sağlık bakanlığı var değil mi bu küresel çapta kime bağlı dsö yani dünya sağlık örgütü ya bu kurumun başındaki adam hekim bile değil. Siz hala aşı şöyle aşı böyle valla iyiki daha fazla video yayınlamadım elimde 10gblık bu konuyla alakalı belge ve video arşivi var. Ben sadece bir kaç video attım.Araştırmayı seven araştırır bulur. Yazacak çok şeyim varda burada bırakıyorum. İsteyen istediğine inansın.Esenlikle kalın!

Reaksiyon puanı
16,109
mesajım niye siliniyor? aşı karşıtı tipler yüzünden insanlar çocuklarını aşılatmıyor tarihe gömülmüş pek çok hastalık çoğalmış hatta ölümler oluyor aşı karşıtı zerzavat için mesajımı silmeyin.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
mesajım niye siliniyor? aşı karşıtı tipler yüzünden insanlar çocuklarını aşılatmıyor tarihe gömülmüş pek çok hastalık çoğalmış hatta ölümler oluyor aşı karşıtı zerzavat için mesajımı silmeyin.
Sizin en büyük sorununuz uslubunuz biz burda pankart açmıyoruz aşı yaptırmayın diye birşey düşünüyor ve savunuyorum siz ne kadar terbiyesiz bir insansınız ki insanlara hakaret edebiliyor ve yeriyorsunuz yakınlarınıza üzüldüm şuan gerçekten.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Tartışma adabı olmayan yorum yapmasın farklı hayatlar ve farklı tercihlerde yaşıyor tüm insanlık aynı fikirde değilsen saygı ile belirteceksin yaftalamakla olmuyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993

Madem bu kadar cool bir süreç ise anlattığınız kadar aşıyı red edenlere neden deli gözü ile bakıldı? zaten virüs bitene kadar aşı isteyipte olmayan bir sürü insanda oldu yani bu süreç tam bir fiyaskoydu ne yazik ki

Aşıyı red edenlerin bazıları çok saçma argümanlar sunuyor ayrıca bu kitlenin dünyadaki her şeyi kendileri biliyormuş geri kalan herkes aptalmış gibi davranmaları da can sıkıyor. Dünyada tabi ki para baronları, piyasaya yön verenler ve ilaç dünyasının karanlık yüzü var ama bunlar komplo teoricilerinin anlattığı gibi basit şeyler olmadığı gibi arka planda ellerini kavuşturup kötü adam gülüşü yapanlar da yok. Bakin komplo teorileri ile kafayı yemiş insanlar gerçekleri reddedip olmayan şeylere kafa takarak vaktini boşa harcayanlar oluyor genelde. Bizim halkımız inanılmaz cahil ve bu komplo teorileri ile kafayı yemiş durumda. Bazı şarlatanlar da insanları bunlarla zehirleyip paraya para demiyor… Bir insanın aşı vurdurmamasına ve buna karşı olmasına saygım sonsuz ama ortada bilimsel gerçekler de var.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Aşıyı red edenlerin bazıları çok saçma argümanlar sunuyor ayrıca bu kitlenin dünyadaki her şeyi kendileri biliyormuş geri kalan herkes aptalmış gibi davranmaları da can sıkıyor. Dünya tabi ki para balonları, piyasaya yön verenler ve ilaç dünyasının karanlık yüzü var ama bunlar komplo teoricilerinin anlattığı gibi basit şeyler olmadığı gibi arka planda ellerini kavuşturup kötü adam gülüşü yapanlar da yok. Bakin komplo teorileri ile kafayı yemiş insanlar gerçekleri reddedip olmayan şeylere kafa takarak vaktini boşa harcayanlar oluyor genelde. Bizim halkımız inanılmaz cahil ve bu komplo teorileri ile kafayı yemiş durumda. Bazı şarlatanlar da insanları bunlarla zehirleyip paraya para demiyor…
Evet amacına hizmet değil de farklı yerlere taşımak isteyen ve bütün aşılara karşı olanlara bende karşıyım . Yıllarca onlarla da münakaşa ettim. Çocukluğumuzda ki rutin aşılara da çok karıştılar artık wp durumlarına kadar taşımıştı. Asla tasvip etmiyorum. Fakat iki görüşe sahip olan insanlarda asıl mevzuyu unutup holiganlık yapıyorlar katılıyorum üstte şahit olduk buna.
Fakat ben covid aşısının yararlı olduğuna ve işe yaradığına inanmıyorum.
Süreç çok ciddiyetsiz ve biri tarafından çok güzel yönetildi. Yazacak çok şey var fakat kendimi bu süreçten koruyan bir insan olarak daha fazla zamanımı harcamak istemiyorum. Olanlar düşünsün.

Reaksiyon puanı
16,109
Sizin en büyük sorununuz uslubunuz biz burda pankart açmıyoruz aşı yaptırmayın diye birşey düşünüyor ve savunuyorum siz ne kadar terbiyesiz bir insansınız ki insanlara hakaret edebiliyor ve yeriyorsunuz yakınlarınıza üzüldüm şuan gerçekten.
hakaret nerde? hakaret yok mesajlarımda aşı karşıtlığı insanlığa karşı suçtur ölümlerden onlar sorumlu.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99

Almanya'da koronavirüs aşısının yan etkilerine ilişkin karar: 253 kişi tazminat hakkı kazandı​

1675099113371.png

Almanya'da, koronavirüs aşılarının neden olduğu ağır yan etkiler nedeniyle yapılan tazminat başvurularından 253 tanesinin eyalet yönetimleri tarafından haklı bulunarak kabul edildikleri bildirildi. Binlerce dilekçe de işlenmeyi bekliyor.​

3 BINDEN FAZLA DILEKÇE​

Welt am Sonntag gazetesinin haberine göre, söz konusu rakama, eyaletlerin ilgili birimlerinde yapılan araştırma neticesinde ulaşıldı. Haberde, nüfus açısından en büyük eyaletler olan Bavyera'da 61, Kuzey Ren-Vestfalya'da ise 38 tazminat dilekçesinin onaylandığı, Bremen eyaletinde ise kabul edilen hiçbir tazminat talebinin olmadığı bildirildi. Halihazırda 3 bin 968 tazminat dilekçesinin işlemde olduğu ve bin 808 dilekçenin de reddedildiği haberde

Kalp kası iltihabı, venöz sinus trombozu ve parmaklarda, bileklerde karıncalanma olarak kendini gösteren bir sinir sistemi hastalığı olan Guillan-Barre Sendromu, koronavirüs aşısının ağır yan etkileri olarak kabul ediliyor.

kaynak. CNNTürk

7283627256

6.898
Cezalı
Reaksiyon puanı
7,543
Bu dediklerinize dedem inanıyor. Hiç birşey oyun değil kimse oramıza buramıza çip sokup beynimizi kontrol etmeyecek.
Eklemek istediğim şey şu; Bende aşı karşıtıyım fakat covid oyun değil.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,650
Hiç birşey oyun değil kimse oramıza buramıza çip sokup beynimizi kontrol etmeyecek.
Elon Musk'ı yeterince takip etmiyorsun sanırım.

Aşı olan olur, olmayan olmaz polemik yapmayın. Boşu boşuna tartışmanın anlamı yok.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Ben aşı karşıtı değilim covid zamanı üretilen aşıyı kabul etmedim olmadım. Bu da benim en doğal hakkım. Covid vardı yaşadık ama planlı bir süreçti diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
16,109
o chip olayı masal insan beyni öyle çalışmıyor daha derinlemesine bilgiler bile yok.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,650
Çok zigzag çiziyor takip edemiyorum(!)
Ya bakın cidden bu tür şeylere inanmayın.
Elon Musk'ın Neurakink projesini araştır. Kendisi söylüyor zaten. Emin ol ki bu tür konularda realist olmaya çalışırım ama aşikâr olan durumları reddetmeye gerek yok.

o chip olayı masal insan beyni öyle çalışmıyor daha derinlemesine bilgiler bile yok.
Proje daha belli değil çıkınca göreceğiz. Ben kesin olarak reddetmeyin diyorum.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
İlerde insanların vücuduna çip yerleştirip yaşam tarzı haline geleceğini hiç mi görmediniz bunun filmi var hiç mi denk gelmediniz ?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Elon Musk'ı yeterince takip etmiyorsun sanırım.

Aşı olan olur, olmayan olmaz polemik yapmayın. Boşu boşuna tartışmanın anlamı yok.
Kimse beynine çip yerleştirip sizi robota çevirmeye çalışmaz. Zaten yapmasına gerek yok ki. Kendinizi fazla üstün görüyorsunuz sanırım. Dünya'da 8 milyar insan var zaten yeterince köleleri var dahasına gerek olsa bile çipe bile ihtiyaç duymazlar.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99

Adamlar harekete geçti yakın zamanda bunu yaşayacağız siz köydeki nenem gibi hala yok öyle bişey diyordunuz çıldırılası

Çipi sizi kontrol edeceğiz diye takmayacaklar ki ? Yaşam tarzı haline gelecek ve manyetik sinyaller olduğu için otomatikman kontrol altına alınacağız.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,650
Olur mu? Çip takacaklar beynine kontrol edecekler ve fbi onları dinliyor(!)
Zaten kullandığın işletim sistemi aracılığıyla yeterince dinliyorlar merak etme.

Kimse beynine çip yerleştirip sizi robota çevirmeye çalışmaz. Zaten yapmasına gerek yok ki. Kendinizi fazla üstün görüyorsunuz sanırım. Dünya'da 8 milyar insan var zaten yeterince köleleri var dahasına gerek olsa bile çipe bile ihtiyaç duymazlar.
Ben de kesin olacak demedim zaten hocam. Kesinlikle reddetmeyeceğimi söyledim. Elon Musk'a şahsen güvenmiyorum çünkü. Zaten şuan yeterince kontrol ediyorlar insanları.