Öneri artisepetim.com alışveriş sitesi dolandırıcıdır alışveriş yapmayın!

Bu konuyu okuyanlar

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Moderatör arkadaşlar sabitlerse sevinirim. Daha fazla insan mağdur olmasın.

11.01.2023 tarihinde sipariş vermiştim. Oysa ki önceden araştırmıştım. Ankara ticaret odasına kaydı var. E-Ticaret bakanlık kaydı var. E-devlet üzerinde şirket v.s. herşey tamam gözüküyor. ahaber.com.tr üzerinde ve bazı sitelerde reklam amaçlı haberleri dahi var. Bir anlık hevesle inandım ve benim gibi inanan çok olmuş. Kargo süresini ileri sürerek iptal ettim fakat iadeden eser yok. Ankara'da yaşıyorum adreslerine gidip bir bakayım dedim. Başka bir firma var. Sanal ofis olarak burayı kullandılar diyorlar bugün itibari ile 3 gündür yoklar ve buraya da hiç gelmediler diyorlar oradaki insanlar. Tabi bu da bir muamma. Mesul müdür olarak görünen Adnan Şahin isimli şahsın iletişim numarasını verdiler. 2 numaraya da ulaşılamıyor. Şikayet var üzerinde de şikayetleri kendileri oluşturup yanıtlamışlar. Mağdurlar yeni ortaya çıkmaya başladı. Aman diyeyim arkadaşlar kesinlikle artisepetim.com üzerinden alışveriş yapmayın, yaptırmayın.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
3 kuruş ucuza alacağım diyince böyle oluyor. Ben sadece Bilindik 2 sarı siteden alırım

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
3 kuruş ucuza alacağım diyince böyle oluyor. Ben sadece Bilindik 2 sarı siteden alırım
Oralarda da dikkat etmek lazım. Satıcısı o site ise alınır ama satıcısı o site üzerinde satış yapan başka bir firma ise onlara da dikkat etmek lazım. Adamların herşeyi ile legal bir şirket ve e ticaret sitesi kurup bunu yapması ve yapabilmesi ülkemizin denetim, yargı ve ceza mekanizmasının yetersiz olduğunun en büyük ispatıdır.

Reaksiyon puanı
39
Oralarda da dikkat etmek lazım. Satıcısı o site ise alınır ama satıcısı o site üzerinde satış yapan başka bir firma ise onlara da dikkat etmek lazım. Adamların herşeyi ile legal bir şirket ve e ticaret sitesi kurup bunu yapması ve yapabilmesi ülkemizin denetim, yargı ve ceza mekanizmasının yetersiz olduğunun en büyük ispatıdır.
Mersis numaraları gerçekten o firmayayamı ait peki? sallama durumları olabilir mi bilgi kısmında

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Mersis numaraları gerçekten o firmayayamı ait peki? sallama durumları olabilir mi bilgi kısmında
Bütün bilgiler aynı firmaya ait. Mesul müdür olarak gözüken kişi şirketin sahibi aslında. Tüm evraklar vs. hepsi tamam. Ama ortada ürün yok şirket müdürlüğü olarak gösterilen adrese gittim bugün öyle bir yer yok. Aynı siteden sipariş eden kişinin de bankada arkadaşı varmış sordurmuş adam banka hesaplarını boşaltmış bankanın da kırmızı listesindeymiş şirket. Yani adam kim bilir ne kadar vurdu paraları yok etti sonra iflas verecek. Ama olay şu ki yaptığı eylem nitelikli dolandırıcılığa giriyor hayatı boyunca kaçak yaşamak zorunda. Benim kaybım diğer sipariş verenlerin yanında devede kulak ama para kolay kazanılmıyor. Yasal olarak gerekli tüm işlemleri başlattım. Paramızı geri alamayız bu yasal düzende ama en azından şirket sahibi ceza alır veya kaçak yaşamak zorunda kalır.