Artık Son Seviyedeyim...

Bu konuyu okuyanlar

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Selamlar güzel forumun güzel enjoyer'ları...

Diyeceksiniz ki en başta, bu forumda bu konu veya bu durum ne alaka diye ama teknoloji hastası birisi olarak ve burası hep faydalı öneriler verdiği için burayı kullanmak istedim. Hem dertleşmek, hem birbirimize destek çıkmak amaçlı olabilir artık adına ne derseniz.

Eskiden çok saf veya temiz kalpli bir çocuktum her çocuk gibi. Ailemin durumu da süper değildi. Ben de dört kolla başarıya sarıldım. Hep derslerim on numaraydı. Eğitim hayatımda sadece bir kez teşekkür belgesi aldım, bu da ilk defa bir kızla flörtleştiğim dönemdi. Aldığım takdir belgeleri lise sona kadar ise hep 92-95 ortalama ile aldım. Hep örnek, eğlenceli, lider bir öğrenciydim ama hiç kızların takılmak istediği veya gerçek dostluk edinen bir kimse olamadım. Gerçek dost dediklerim bile en ufak bir işte arkamdan bile bakmadan beni şutladılar. Arkamdan edilen laflara hiç gelmiyorum bile. Ne yaparsam yapayım, şu hayatta hiç kimseye yaranamadım. Sadece arkamda ailem oldu. Allah onlardan razı olsun.

Küçükken bir kez baygınlık geçirdim metroda. Ne zaman strese girsem sürekli bayılacakmışım gibi kriz geçiririm. Bunu en son MSÜ ve YKS 2020'de yaşadım. Denemelerim en az TYT 75-85 arası iken 40 net geldi. AYT zaten belli. Hayatta kendimi sadece çalışmaya adadım ama elimde şu an olan tamamen koca bir sıfır. Ne zaman ezilsem, kendimi kitaplara veya makalelere attım. Hep kendimi boş zamanımda Türk gençliğini kurtaracak olan bir bürokrat olarak hayal ederdim hep kendimi. O hayalim de girdiğim bölümle biraz değişti. Türk genci olarak hiçbir zaman hakettiğimiz takdiri alamadığımızı düşünüyorum bazen. Çünkü bu ülkenin koşulları asla gençlere kendini düşünme imkanı vermiyor. Yaşıtlarımız gününü gün ediyor, para kazanıyor ve bununla yıl sonunda bir şey elde edebiliyor. Kendimi feda ettiğim eğitim denilen şey bu ülkede asla bir işe yaramıyor. Ne araba, ne motor, ne teknoloji, ne gezi vb. hiçbir hayalim yok. Artık kafayı yeme evresine geldim, deli deli evde konuşup kavga ediyorum. Psikoloğa da gittim, doktor bir baktım benden kat be kat daha deli arkadaş. Bana kafaya takma rahat ol diyor. Al işte! Çok fazla bencil birisi olmaya başladım ki bundan nefret ederim.

Şu hayatta Allah'a şükür bir ailem var. Buna şükrediyorum sadece. Şu her gün kafamın içinden bir roman dolusu fikir, düşünce geçmesinden dolayı antidepresan veya ağrı kesici almadığım gün kalmadı. Ailem de bir yere kadar çünkü doğal olarak bu ülke insanında herkesin kendi dertleri var. Onlar benden daha yorgun.

Biliyorum kafanızı çok fazla şişirdim ama içimi bir yere (sevdiğim bir yere) dökmek istedim. Şu hayatta ne kız arkadaşım oldu, ne mücadele edecek enerjim, disiplinim, motivasyonum kaldı diyebilirim. Eskiden bir motor veya araç hayalim vardı sağolsunlar o da gitti. Kafam çorba gibi. Hem de öyle bir çorba ki bir yudum alsanız beyniniz yanar.

Lütfen EgeFitness lafları ile yorum yapmayın, empati yaparak ve kaliteli eleştirerek yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975
Reis sen çalışıp çabalamaktan bunalıma girmişsin haftanın 1 gününü kendine ayırıp sevdiğin şeyleri yaparsan kafan biraz dağılabilir.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Senin problemlerin Z kuşağının genel problemleri arasında zikredilir. Bu konuda bir sürü video var. İnternette aratabilirsin. Ama onlarda çözüm olur mu bilemem.. Zaten seni şu sorunlar bir arayışa yöneltmiş. Ve derdini bizede anlatarak bir çözüm arayışındasın. Ama bilmeni isterim ki bu sorunlar ileriki zamanlarda sana hafifmiş gibi gelecek. Yaş ilerledikçe insanın sorumluluğu artar. Yani bana soracak olursan bu tür şeyler seni hayata hazırlamak ve seni güçlendirmek için var. Bir söz vardır: Seni öldürmeyen şey güçlendirir diye. Evet, gerçektende öyle. Bende senin zamanlarından geçtim. Buna gençlik bunalımı deniliyor. Tabi buna birçok şey etkili olabiliyor. Kişiden kişiye değişkenlik gösterir

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Senin problemlerin Z kuşağının genel problemleri arasında zikredilir. Bu konuda bir sürü video var. İnternette aratabilirsin. Ama onlarda çözüm olur mu bilemem.. Zaten seni şu sorunlar bir arayışa yöneltmiş. Ve derdini bizede anlatarak bir çözüm arayışındasın. Ama bilmeni isterim ki bu sorunlar ileriki zamanlarda sana hafifmiş gibi gelecek. Yaş ilerledikçe insanın sorumluluğu artar. Yani bana soracak olursan bu tür şeyler seni hayata hazırlamak ve seni güçlendirmek için var. Bir söz vardır: Seni öldürmeyen şey güçlendirir diye. Evet, gerçektende öyle. Bende senin zamanlarından geçtim. Buna gençlik bunalımı deniliyor. Tabi buna birçok şey etkili olabiliyor. Kişiden kişiye değişkenlik gösterir
Görüşün benim için çok değerli bro. Bunu da önemsiyorum. Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Bunları da düşünüp, uygulamaya çalışacağım elbette.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,449
Kendine deli deme, sen delirmedin. Bunaldın sadece. İnsan başarıya sarılmakla kalıcı olarak asla mutlu olamaz. Mutluluğu dışarda, kızlarda veya arkadaşlarda aramakta bir o kadar mantıksız. Sarılacağın, sığınacağın tek liman ailen. Bu değişmez. Yaşadığını anlıyorum, kafan patlayacak gibi. Hatta belki de boşluktasın biraz. İslam'a sarıl. İslam'ı benimse ve yaşa. Aynılarını yaşadım. 70 senelik hayatımda binbir türlü bunalıma girip hayatımı çöp edeceğime, kendime çare bulmaya çalışayım dedim, o çareyi de buldum. Hayatımda onlarca kez psikologa gitmiş birisi olarak hiç biri dinim kadar yaralarımı sarmadı. Her zaman, her türlü derdini dinlemek, cevap vermek için buradayım :).

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870
Belki de kendini değiştirmen gerekiyordur. Hayat mutsuz olmak için kısa.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Bende çalışmaktan kafayı yedim. En sonunda dedim bir eğlence yapayım gittim bisiklet aldım.
Hava güzelgen işe bisikletle gidip geliyom 28 km her gün.

Denk geldiğinde Bisiklet tamiri felan videolarına bakıyorum. Bir nevi kara kara düşüncelerimi silip süpürüyor.

Hemde sürmesi eğlenceli abi be. Ama alırsan uzun boy çamurluk al. Bi anda su çukuruna denk gelirsen baya eziyyetli meşaggatli durum oluyo.