Artık daha zeki bir nesil gelmeyecek

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İnsan beyni en üst seviyesine ulaştı..

Farklı ülkelerden bir çok bilim insanı, insan beyninin en üst seviyesine ulaştığını, buna bağlı olarak artık daha zeki bir neslin gelmesinin mümkün olmadığını savunuyor.

İNSAN BEYNİ İŞLEYİŞİ EN ÜST SEVİYEDE

İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden Cambridge Üniversitesi'nde nörobiyoloji Prof. Simon Laughlin de yaptığı araştırmalar sonucunda, insan beyni işleyişinin en üst seviyeye ulaştığını iddia etti. Daha önce yapılan araştırmalarda beynin farklı işlevlerini gören 10 "modülü" arasında en hızlı iletişimin gerçekleştiği kişilerin, daha zeki oldukları saptanmıştı.

Bilim insanları da modüller ve beyin hücreleri arasındaki iletişimi sağlayan sinir hücresi uzantılarının insan varolduğundan beri fiziksel olarak mümkün olan en kısa boyutlara ulaştığını ve en hızlı şekilde çalıştığını söylüyor.

'BUNDAN DAHA HIZLI VE VERİMLİ ÇALIŞMASI MÜMKÜN DEĞİL'

Ayrıca vücut ağırlığının sadece yüzde 2'sini oluşturan beyin, buna rağmen vücut enerjisinin yüzde 20'sini sarf ediyor. Beyin fonksiyonlarında çok az bir artışın çok ciddi bir enerji ihtiyacı doğuracağını söyleyen bilim insanları bu enerjinin karşılanmasının mümkün olmadığını savunuyor. Bu nedenlerle insan beyninin bugünkünden daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışmasının bundan sonra mümkün olmayacağı iddia ediliyor.

http://www.ensonhaber.com/artik-daha-zeki-bir-nesil-gelmeyecek-2011-08-01.html

prisoner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bunu bende düşünmüştüm. :)
Arkadaşlarla yaptığımız ve bazen saçma sapan yerlere gelen bir sohbet esnasında söylemiştim. Yaşadığımız dönem insanlığın maksimumum seviyede olduğu dönem diye bir iç geçirip söylemiştim.
Tabi ben bunlar kadar kafa yorup araştırma yapmadım ama aynı görüşe sahibiz (ben bunlardan dahamı zekiyim ne ?) Kafa sesim ortaya çıktı yine.. :D:D

Neyse doğrudur diyip geçelim.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bende daha zeki insanlar geleceğini savunuyorum hatta öyle bi zaman gelecekki ölümden başka herşeye çare bulunacak seyyar profösör Honline :)

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kendilerinden daha zekilerinin gelmeyeceğini savunmak biraz kendini beğenmişlik gibi olmuş sanki :)

Bence de ileride nasıl daha sağlıklı nesiller gelecekse daha zeki nesiller de gelecektir.

"Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Sizde o nesildensiziniz herhalde hanfendi/beyfendi! Magazin bölümüne açtığınız 10 yaşındaki model konusundan bunu anlıyoruz...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İnsan zekası hiç bir zaman köreltilemez. Bu fikir dünyaya yayılmadığı sürece!

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
cep telefonunun icadindan once de "artik hersey bulundu, bundan sonra buluncak birsey kalmadi" demis bazi yarim akillilar ona bnzemis

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Artık beynini daha çok kullanacak bir nesil gelmeyecek deseydiniz daha doğru olabilirdi belki.

Reaksiyon puanı
66
Şimdi nasıl zeki ve gerizekalı insanlar varsa gelecekte de aynı. Değişen bir durum olmicak.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
İcat edilecek her şey icat edildi. – Charles H. Duell (Amerikan Patent Dairesi Başkanı – 1899)

habere atfolunur:)

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sizde o nesildensiziniz herhalde hanfendi/beyfendi! Magazin bölümüne açtığınız 10 yaşındaki model konusundan bunu anlıyoruz...

yahu Allah aşkına sizlerin benimle alıp veremediğiniz nedir? her konumda ayrı biri laf sokma çabası içinde :/ anlamış değilim yani.. konuya yorum yapıp geçsenize laf söyliycem diye kasmayın kendinizi..

hayret bi şeysiniz..

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Daha zeki insan gelebilir veya gelmeyebilir. Bilim her türlü ilerleyecektir.
Zira bilim daha önce bilinenlerle yeni bulunanların birleşimi ile ilerler.
Ve her zaman bulunduğu ortamda daha zeki olanlar mevcuttur ve mevcut olmaya devam edecektir.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
1900lü yılların başında fizikçiler tek bir konuda anlaşıyorlardı. O da dünya üzerinde bulunabilecek hiçbirşeyin kalmadığıydı. Bulunabilecek herşey bulunmuştu.

aradan 100 yıl geçmesine rağmen bu tez çürütüldü ve dahada yeni şeyler bulunabiliyor.her yüzyılda bu kendini yenilemekte, ozamanki insanların beyinleri ogunun şartlarına göre yeterliydi şimdikilerin beyinleri bugünümüze göre yeterli ama 100 yıl sonrası için neler olacak ne gibi beyinler çıkacak bunun tartışmasını yapmak yersiz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Daha geçmişi yakalayamadık...
Çok Zeki Bilim adamlarımız geçmiş medeniyetlerin bir çok yaptığının sırrını hala çözebilmiş değil!!!
Hele önce onların seviyesine ulaşalım ondan sonra gelecek nesillerle yarışırız...

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
yahu Allah aşkına sizlerin benimle alıp veremediğiniz nedir? her konumda ayrı biri laf sokma çabası içinde :/ anlamış değilim yani.. konuya yorum yapıp geçsenize laf söyliycem diye kasmayın kendinizi..

hayret bi şeysiniz..
Sandığın gibi hiçte kasıntı değilim, gayette açık sözlüyüm :)

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sandığın gibi hiçte kasıntı değilim, gayette açık sözlüyüm :)

ben kasıntısın demedim ki bi daha oku yazdığımı bence.. laf söylemek için extra çaba sarf etmeyin demek istedim.. ben yazmadım haberi dimi.. ilgimi çeken hbrleri eklemeye çalışıyorum elimden geldiğince, bu haberi desteklediğim anlamına gelmez..

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
ben kasıntısın demedim ki bi daha oku yazdığımı bence.. laf söylemek için extra çaba sarf etmeyin demek istedim.. ben yazmadım haberi dimi.. ilgimi çeken hbrleri eklemeye çalışıyorum elimden geldiğince, bu haberi desteklediğim anlamına gelmez..
Çaba sarfetmeme gerek yok, öyle şeyler için doğal yeteneğim var :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İyidir iyi. Zaten bu kadar beyinle dünyanın içine ettik.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Osmanlı döneminde Süleymaniye camisine imam olacak kişilerde, 7 dil bilme ve Bir çok külliyeden ders alma şartı aranıyordu. yani şimdinin bir üniversite rektöründen bile daha bilgiliydiler. Dünyanın geçmişten daha cahil bir toplum haline geldiği benzer bir çok konuda karşımıza çıkmakta. Daha geçmişi muhafaza edemezken geleceğin zekiliğinden bahsetmet söz konusu olamaz.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Farklı ülkelerden kaç bilim adamı olursa olsun en son george un sözünü yazarlar... Benim George'a iki çift lafım var...

Avrupalılar çok komik canlılar. Bunların dedeleri değil miydi "Dünya düz,çok gitmeyin mazAllah düşersiniz ,,,,, gelinebilecek en son noktadayız bundan ötesi yok..." gibi düşünceleri savunanlar... .d Tamam bilim artık Avrupa'nın göbeğinde olabilir.Fakat onu tam anlamıyla kullanabildiğiniz ne malum ?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Farklı ülkelerden kaç bilim adamı olursa olsun en son george un sözünü yazarlar... Benim George'a iki çift lafım var...

Avrupalılar çok komik canlılar. Bunların dedeleri değil miydi "Dünya düz,çok gitmeyin mazAllah düşersiniz ,,,,, gelinebilecek en son noktadayız bundan ötesi yok..." gibi düşünceleri savunanlar... .d Tamam bilim artık Avrupa'nın göbeğinde olabilir.Fakat onu tam anlamıyla kullanabildiğiniz ne malum ?
Adamlar işi biliyor mu şimdi? Biliyor.
Öküz gibi kalkındılar mı? Evet.
Kendi düşünceleri dünyanın hertarafını sarmış mı? Evet.

Bize şimdi lazım. :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
olmaz abi. okadar akilli insanlar var ki artik imakani yok daha akillisi gelmez :D