Arkadaşlar bilgisayar tavsiyesi 2000-3000 arası acil

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar oyun oynayacağım o yüzden ekran kartının güçlü olmasına dikkat ona göre tavsiyelerinizi alayım

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
[MENTION=401030]Troob[/MENTION] anakart MSI H97 PC Mate, ekran kartida GTX970 olursa iyi olur. :)

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
[MENTION=425956]Mustafa.Demiral[/MENTION] hocam vala dediğiniz doğrudur ben sadece pascal filan çıkana kadar idare etsin diye koymadım onları sonra insanlar pascalı tatmak isteyecek paraları boşa gidecek filan :)

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ekran kartını 2 GB versiyonu ile değiştirirsen SSD ekleyebilirsin. Fakat bence ileride alırsın. Oyun için ekran kartı daha önemli. Eğer işlemciyi i3 4160 ve anakartı H81M-P33 yaparsan, bir de yanına monitörü de VGA-DVI girişli modellere düşürürsen zorlayarak GTX 970 alabilirsin. Fakat işlemci de önemli olduğundan bence şu anki sistem iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 12359
Bu arada sistemi http://www.sinerji.gen.tr/ den topladım

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekran kartını 2 GB versiyonu ile değiştirirsen SSD ekleyebilirsin. Fakat bence ileride alırsın. Oyun için ekran kartı daha önemli. Eğer işlemciyi i3 4160 ve anakartı H81M-P33 yaparsan, bir de yanına monitörü de VGA-DVI girişli modellere düşürürsen zorlayarak GTX 970 alabilirsin. Fakat işlemci de önemli olduğundan bence şu anki sistem iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 12359
Bu arada sistemi Sinerji Bilgisayar - Sistem Tavsiyeleri - PC Toplama - OEM - Ekran Kartı den topladım

bence pentinium (yanlış yazmış olabilirim) çünkü overclock yaparsak i5 ile i7 nin arasında bir performans verir genede sağol

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
sağol

bence pentinium (yanlış yazmış olabilirim) çünkü overclock yaparsak i5 ile i7 nin arasında bir performans verir genede sağol

Sanırım Pentium G3258'den bahsediyorsunuz. Eskiden ben de önerirdim, fakat biraz araştırma yaptım ve bir süre sonra stabilite sorunları çıkabiliyormuş. Ayrıca bu bütçeye Pentium G3258 olmaz. Ekran kartı iyi.

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Pentium G3258'den bahsediyorsunuz. Eskiden ben de önerirdim, fakat biraz araştırma yaptım ve bir süre sonra stabilite sorunları çıkabiliyormuş. Ayrıca bu bütçeye Pentium G3258 olmaz. Ekran kartı iyi.

bende şu anda i5 3210M var 4 çekirdekli 2.5 ghz toplayacağım bilgisayara bu işlemci yetermi

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bende şu anda i5 3210M var 4 çekirdekli 2.5 ghz toplayacağım bilgisayara bu işlemci yetermi

Sizdeki işlemcide "M" ibaresi var. Sanırım laptop kullanıyorsunuz. Laptop işlemcisini masaüstüne takamazsanız. Ayrıca laptop işlemcisi çıkarılamaz.

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizdeki işlemcide "M" ibaresi var. Sanırım laptop kullanıyorsunuz. Laptop işlemcisini masaüstüne takamazsanız. Ayrıca laptop işlemcisi çıkarılamaz.

ben işlemciyi çıkarıcam demedimki ona benzer bi işlemci alsam yeter mi

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ben işlemciyi çıkarıcam demedimki ona benzer bi işlemci alsam yeter mi

Anladım. Bu tür bir işlemci çok uzun süre dayanmaz. O zaman bir düzenleme yapmak istiyorum. i5-4460 ile i3-4160 arasında pek fark yokmuş. İsterseniz GTX 970'li bir sistem atabilirim.

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Atarsaniz sevinirim

Anladım. Bu tür bir işlemci çok uzun süre dayanmaz. O zaman bir düzenleme yapmak istiyorum. i5-4460 ile i3-4160 arasında pek fark yokmuş. İsterseniz GTX 970'li bir sistem atabilirim.

şu anki işlemcimden tek çekirdek olarak daha iyi coklu çekirdek performans kötü

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sistemle GTA 5'i orta-yüksek ayarlarda açarsınız. En az 5 yıl götürür. Biraz daha sıkıp i5-4460 veya i5-4590 alırsanız en az 8 yıl sizi götürür.Ekli dosyayı görüntüle 12370

çok sağol

Bu sistemle GTA 5'i orta-yüksek ayarlarda açarsınız. En az 5 yıl götürür. Biraz daha sıkıp i5-4460 veya i5-4590 alırsanız en az 8 yıl sizi götürür.Ekli dosyayı görüntüle 12370

BUNLARI HANGİ SİTEDEN BULDUN

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bu siteden alsam hiyar çikmaz demi

Hiç alışveriş yapmadım fakat önerilen bir site. Eğer hıyar çıkarsa beni suçlamayın, fakat tahminimce sorun yoktur. İsterseniz aynı özelliklerde Vatan Bilgisayar'dan toplayabilirsiniz, fakat Vatan'dan daha pahalıya denk gelir.

mesut uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç alışveriş yapmadım fakat önerilen bir site. Eğer hıyar çıkarsa beni suçlamayın, fakat tahminimce sorun yoktur. Isterseniz aynı özelliklerde vatan bilgisayar'dan toplayabilirsiniz, fakat vatan'dan daha pahalıya denk gelir.

tamam çok sağolun

math.teach

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bütün tavsiyeleri es geç. o paraya alabileceğiniz en iyi oyun bilgisayarı Monster notebook tur.