Arch Tabanlı Dağıtım Önerisi

Hangi dağıtım?

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Bilgisayarıma format atacağım ve hangi dağıtımı kullanacağım konusunda kararsız kaldım.
ArcoLinux, EndeavourOS veya doğrudan Arch Linux kuracağım.
Not: Masaüstü ortamı olarak XFCE kuracağım.

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Endeavour OS'un XFCE versiyonunu kurmalısın bence, Arco linux özelleştirme için tercih edilebilir, kendi ayarlarında masaüstü ortamı, pencere yöneticisi değiştirme, terminalin renk şemasını değiştirme temadır falan var, bir süre kullandım fakat bana kalırsa stabil değil

Son düzenleme:

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Salient OS kullanabilirsin. Ön tanıtımlı olarak XFCE yüklü geliyor. Aynı zamanda kurulum sırasında birçok özelleştirme filan yapabiliyorsun. Mesela Steam'ın yüklü gelip gelmeyeceğini seçebiliyorsun yanlış hatırlamıyorsam.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Mr. Doge kardeşim bak samimiyetle söylüyorum hiç düşünmeden sabaha kadar EndeavourOS diyorum çünkü hem vanilla arch yani görünüm olarak standart Arch gibi neredeyse, topluluk müthiş telegram ve forum acayip aktif. Önyüklü olarak XFCE ile geliyor zaten. İnternetsiz yüklersin direkt. Eğer Endeavour OS düşünmüyorsan o zaman Manjaro diyorum ama Manjaro pek Archa benzemiyor özelleştirme çok fazla.

Endeavour OS kurmak normal Arch kurmaktan bile daha mantıklı şu seviyede :)

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Mr. Doge kardeşim bak samimiyetle söylüyorum hiç düşünmeden sabaha kadar EndeavourOS diyorum çünkü hem vanilla arch yani görünüm olarak standart Arch gibi neredeyse, topluluk müthiş telegram ve forum acayip aktif. Önyüklü olarak XFCE ile geliyor zaten. İnternetsiz yüklersin direkt. Eğer Endeavour OS düşünmüyorsan o zaman Manjaro diyorum ama Manjaro pek Archa benzemiyor özelleştirme çok fazla.

Endeavour OS kurmak normal Arch kurmaktan bile daha mantıklı şu seviyede :)
Ön yüklü gelsin gelmesin adamlar calamaresi düzenleyip sunmuş + network yükleyici de var içinde

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
EndeavourOS hiç kullanmadım fakat Arch harika bir işletim sistemi. EndeavourOS da Arch’ın amaçlarını benimsediyse, güzel olacağını düşünüyorum. Bence hepsini teker teker dene, en güzelini kendin seç.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
EndeavourOS hiç kullanmadım fakat Arch harika bir işletim sistemi. EndeavourOS da Arch’ın amaçlarını benimsediyse, güzel olacağını düşünüyorum. Bence hepsini teker teker dene, en güzelini kendin seç.
Arco Linux'ın bazı sıkıntıları var ben tavsiye etmiyorum. Garuda olabilir fakat önyüklü olarak şu zen çekirdeğinin gelmemesi lazım. LTS versiyonla gelse sonra biz çekirdeği seçsek daha iyi olur. Şu aşamada Endeavour OS yada Manjaro diyorum.

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Arco Linux'ın bazı sıkıntıları var ben tavsiye etmiyorum. Garuda olabilir fakat önyüklü olarak şu zen çekirdeğinin gelmemesi lazım. LTS versiyonla gelse sonra biz çekirdeği seçsek daha iyi olur. Şu aşamada Endeavour OS yada Manjaro diyorum.
Manjaro bir kere denedim ama hiç sevmedim.