Araba vergileri neden bu kadar yüksek ? ötv % 48

passkeys

Asistan
araç 30.000 TL İSE bi o kadar da vergi alınmalıki dış açık olmasın...

Devlet fiat yada renault firmalarından birini satın alsa bi rahatlama olacak da :)

cngzkyz

Profesör
Bu konuyu siyasi yöne çeken iki kullanıcı var. Onlar kendilerini biliyor. Tüm hükümetler eleştirilebilir. Hazımsızlık yapmamak lazım. Konuya gelince otomobilden alınan her türlü vergi haktır. Şu kötü denen ekonomimizde bile milletin altında bir iki araba varsa süper bir ekonomide ne olur bilmem. İstanbul'da yeminle yürüyecek yer kalmadı. Yollar kaldırımlar her yer hurda yığını.

Asıl gerekce merkez bankası faiz oranları! herseyi hükümete yıkmaya iyi alışmışsınız, emin olun suan ki hükümet dışında hc bir hükümet bunu değiştiremez hatta dahada kötüye gider ;)

konu vergiler partiler değil yoksa konu kilitlenir veya silinir benim arabam yok daha da olmiyacak her sene yeniden almak gibi olmasındansa hiç olmasın daha iyi olmadı kiralamak daha mantıklı seçim olur.

Kurt Cobain

Profesör
Her yıl araba almak gibi derken? Ne yani Ferrari falan mı alacaksın?
İşte kardeşim bu tarz insanlara polo gibi arabalar kötü olarak geliyor. Çünkü onların durumları olmadığı halde gözleri ferrarilerde...,,

Not : Burda kişi falan belirtmedim genel konuştum poloyu küçümseyenlere falan yani.