Araba vergileri neden bu kadar yüksek ? ötv % 48

Bu konuyu okuyanlar

borcvrmeyencorc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asıl gerekce merkez bankası faiz oranları! herseyi hükümete yıkmaya iyi alışmışsınız, emin olun suan ki hükümet dışında hc bir hükümet bunu değiştiremez hatta dahada kötüye gider ;)

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
onun için gürcistana gidip araba alıyor millet hep devletmi millete iteliyecek birazda millet devlete itelesin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
konu vergiler partiler değil yoksa konu kilitlenir veya silinir benim arabam yok daha da olmiyacak her sene yeniden almak gibi olmasındansa hiç olmasın daha iyi olmadı kiralamak daha mantıklı seçim olur.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
konu vergiler partiler değil yoksa konu kilitlenir veya silinir benim arabam yok daha da olmiyacak her sene yeniden almak gibi olmasındansa hiç olmasın daha iyi olmadı kiralamak daha mantıklı seçim olur.
Her yıl araba almak gibi derken? Ne yani Ferrari falan mı alacaksın?

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
İşte kardeşim bu tarz insanlara polo gibi arabalar kötü olarak geliyor. Çünkü onların durumları olmadığı halde gözleri ferrarilerde...,,

Not : Burda kişi falan belirtmedim genel konuştum poloyu küçümseyenlere falan yani.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
İşte kardeşim bu tarz insanlara polo gibi arabalar kötü olarak geliyor. Çünkü onların durumları olmadığı halde gözleri ferrarilerde...,,

Not : Burda kişi falan belirtmedim genel konuştum poloyu küçümseyenlere falan yani.
Haklısın kardeşim. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

o polo'nun mtv'si kaç lira? her yıl iki taksit ödüyorsun alınca zaten alırken kendisi kadar verdin vergi her yıl sağılmaya devam polo kötü bir araba değil kullanışlı bile.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
o polo'nun mtv'si kaç lira? her yıl iki taksit ödüyorsun alınca zaten alırken kendisi kadar verdin vergi her yıl sağılmaya devam polo kötü bir araba değil kullanışlı bile.

2014 model 1.4 TDi Comfortline Polo'nun Yıllık vergisi 950 lira falan.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Siyasi olacak ama tartışma yaratmak için söylemiyorum. Oy vermeyin o zaman baştakilere, başka türlü çözümü yok bunun. Arabadan, benzinden, telefondan, internetten her şey den dünyanın vergisini alıyorlar. Vergiyi direk hükumet belirliyor. Yurt dışında çok uzuza alınabilen şeylere değerinin çok üzerinde tutarlar ödemek zorunda kalıyoruz.

bu memlekete bırak İmam Hatip okumuşu getirtmeyi töbe estağfurullah şıh torununuda getirip başbakan yapsan o bile değişir.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Fakirler ölsün Porsche den selamlar[emoji14] [emoji1]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Bende olsa burada senle tartışırmıyım. :p

Gérard Depardieu gibi vergisiz bir ülkeye kaçmak lazım...
200px-G%C3%A9rard_Depardieu_%28Berlin_Film_Festival_2010%29_cropped.jpg

isyanın sesi.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Geleceği düşünen bir dövlet vergi almak zorunda. Gelecek nesilleri düşünecek insancıklarda vergi vermek zorunda

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Dostum senin 250 kmh hıza ulaştığın saatlik yolları dklara dönüştüren bu tunelleri ve daha nicelerini ne ile yapıyorlar bayram harçlığı ile mi ?

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53

danteges

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kıçı kırık dediğiniz polo kıçı kırık olsa idi, rahat alabilirdiniz.
VW'nin araçları gerçekten performans ve fiyat orantısında.bu arada dediğiniz gibi o saçma vergiler olmasa mükemmel olacağı kesin.
renault modellerinde daha uygun araç bulabilirsiniz.
vw ye l af eden yok tabicaiz ise öyle yazdım vergiler bitiriyor bizi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben bu vergi yüksekliğini şuna bağlıyorum:
Biz gelişmekte olan bir ülkeyiz. Eee, devletin paraya ihtiyacı var, ekonomide tam yeterli değil ise halktan alacak. Bence ekonomimiz daha iyi olunca vergi fiyatları düşer.
ah be dostum keşke dediğin gibi olsaydı verdiğimiz vergilerin gerçektenbizi geşiştirmeye yönelik işlerde kullanılsaydı

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
bu vergiler olmasa İstanbul trafiğini hayal etmek bile istemiyorum.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Üretmeyip devamlı tüketirsek bir telefona 2000 lira üstü verirsek daha çok seviliriz.
O vergiler de hayatta düşmez.
Bu arada kıçı kırık dediğiniz polo gerçekten kıçı kırık, çünkü parasının arabası değil. Hiçbiri parasının aracı değil boşuna tartışmanın alemi yok. Ha şu da bir gerçek ki, vw kalitesi için tutulmuyor, sadece marka fanatizmi olduğu ve herkes sırf vw diye tercih ettiği için onlar da o kıçı kırık poloyu size 40bine donanımsız şekilde iteliyor. Siz de abi vw ama boşline diye geziyorsunuz ortalıkta.
Aracın benzinli modeli 40tan başlıyor, 75 beygirlik donanımsız dizeli 53binden. 2 bin daha kat ikinci el skoda superb al arabaya bindim dersin. 53 bine 75 beygir gerçekten değer diyenler zaten sıraya yazılıyordur.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Üretmeyip devamlı tüketirsek bir telefona 2000 lira üstü verirsek daha çok seviliriz.

bu yerli üretme mevzusunu kapatalım artık bence.özel sektör üretecekmiş.zaten şirketlerin çoğu yabancı sermayenin elinde.

Yapacakları yerli üretime tereciye tere satmak denecek.ne anladık biz bu işten.

:D araba mevzusuna gelirsek.Yurtdışından bir tanıdık geldi.dediği ilk laf.bizim orada bu arabaların çoğuna aborjinler bile binmez.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu yerli üretme mevzusunu kapatalım artık bence.özel sektör üretecekmiş.zaten şirketlerin çoğu yabancı sermayenin elinde.

Yapacakları yerli üretime tereciye tere satmak denecek.ne anladık biz bu işten.

:D araba mevzusuna gelirsek.Yurtdışından bir tanıdık geldi.dediği ilk laf.bizim orada bu arabaların çoğuna aborjinler bile binmez.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
46
Bir ülkede ekonominin iyi olduğunu nasıl anlarsınız? Mesela zamlara bakarsınız.

Senin eline geçen maaş yılda ne kadar zamlanıyor? Hesap ettin mi? Bu eline geçen maaşın artış oranıyla, aldıklarının fiyatındaki artışın oranı denkleşmiyorsa ve bunu ülkenin çoğu yaşıyorsa ülkenin ekonomisi pek iyi değildir. Enflasyon vardır yani. Hani bir ara gazetelerin sürekli söylediği fakat son 10 yıldır hiç söylemedikleri enflasyon canavarı.

Bir ülkede benzinin litresi 5 TL, B sınıfı boş bir arabanın fiyatı ise 45 bin TL'den başlıyorsa, aldığın asgari ücretle B sınıfı bir arabayı sıfır almak bile hayalse, ekonomi iyi değildir. Yapılan araştırmalara göre Türkiye'deki paranın büyük bir bölümünü yüzde 10'luk kesimin elinde tuttuğu görülüyor.

Etin kilosu ne kadar olmuş? Sürekli her şey zamlanıyor. Bir peynir alsan 15 liradan aşağı değil. Dediğim gibi ekonomi çok iyi gitmiyor ama medya bunu dillendirmiyor. İnsanlar da pek bızıklamıyor. Gittiği yere kadar gidecek bakalım.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Gerçekten araba fiyatları vergiler yüzünden çok pahalı.Bence haklı bir isyan olarak poloya o fiyatları vermeye değmez kim ne derse desin. 1.4 tdi Dsg polonun fiyatı 60,900 tl ki bi de opsiyonel paket ücretleri de var.60,900 tl verdiğin araba da hız sabitleyici opsiyonel olarak satılıyor sürüş konforu paketi adı altında ki o pakete de az bir miktar para istenmiyor.Bu parayı vermeye değmez polo ve polonun sınıfındaki arabalara da.Fiyat listesine ve opsiyonel fiyat listesine bakabilirler bana inanmayanlar varsa eğer
https://binekarac.vw.com.tr/fiyat-yeni-polo.aspx