Soru Araba Mı, Bilgisayar Mı?

Bu konuyu okuyanlar

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
2 sene sonra ehliyetim olucak inşallah, pc de almak istiyorum, babamın yanında çalışıyorum biriktirdiğim parayla araba yada pc alma ile kararsız kaldım,
sizce para birikitirip arabamı almak yoksa RTX 3070 li sistemmi toplamak ?

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
2 sene sonra ehliyetim olucak inşallah, pc de almak istiyorum, babamın yanında çalışıyorum biriktirdiğim parayla araba yada pc alma ile kararsız kaldım,
Sistem niye çünkü o parayı araba almak için harcarsan tofaş bile zor alırsın sistem alırsan son model bir sistemin olur.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Sistem niye çünkü o parayı araba almak için harcarsan tofaş bile zor alırsın sistem alırsan son model bir sistemin olur.
Beni anlamadınız galiba siz, o 20 kyı cepte tutsam, 2-3 sene sonrada 70k ya çıkartırım bütçeyi, onun ilede araba alırım ?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Ehliyetini alır almaz kendi arabana ihtiyacın olacak mı ki?
olmaz zaten, örnek vererek söyledim ben onu, yani diyorumki sistemi normal bir sistem alıyım, sonrada araba alıyim 20k sisteme vermek biraz israf olur

Reaksiyon puanı
63
bence sistem kur hem kar edersin bence pc al o paraya araba alamazsın bence alsanada bir işe yaramaz sistem kur 5 sene sonra bayağı para edder ama bence acele et her gün geçtikçe sistem fiyatları artıcaktır

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
bence sistem kur hem kar edersin bence pc al o paraya araba alamazsın bence alsanada bir işe yaramaz sistem kur 5 sene sonra bayağı para edder ama bence acele et her gün geçtikçe sistem fiyatları artıcaktır
orta derecede pc alırsam eğer, arabadaki fiyatı biraz daha artırabilirim, ben ehliyeti alır almaz arabam olsun demedimki zaten :D

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Aile arabanız varsa zaten gerek yok. Sisteme harcayın veya 3070 yerine biraz daha kısın, kalanı biriktirip araba fiyatları düşünce veya 0 araba parasına biriktirin halledersiniz.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Aile arabanız varsa zaten gerek yok. Sisteme harcayın veya 3070 yerine biraz daha kısın, kalanı biriktirip araba fiyatları düşünce veya 0 araba parasına biriktirin halledersiniz.
Babamın arabası var, zaten babam diyor araban olana kadar ortak kullanalım,
bu sene 3060 alıp orta işlemcili olsa, seneyede güzel işlemci taksam yeterli olur bence ?

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Babamın arabası var, zaten babam diyor araban olana kadar ortak kullanalım,
bu sene 3060 alıp orta işlemcili olsa, seneyede güzel işlemci taksam yeterli olur bence ?
Babanızın arabası varsa zaten daha rahat edersiniz. Hele babanızın araba kullanmama (malzeme götür-getir, işçi alımı vs.) üzerine işi yoksa arabada size kalır işiniz olduğunda rahat edersiniz. Dediğiniz tek mantıklı çözüm olur.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Babanızın arabası varsa zaten daha rahat edersiniz. Hele babanızın araba kullanmama (malzeme götür-getir, işçi alımı vs.) üzerine işi yoksa arabada size kalır işiniz olduğunda rahat edersiniz. Dediğiniz tek mantıklı çözüm olur.
işci çalıştırmıyoruz, şehirden 10 km uzakta işyerimiz var, otobüslede gidiliyor, yani babam yanımda durur ben sürerim, bazen hiç gelmiyor ben gidiyorum o şekilde,
en mantıklı çözüm o olur gerçekten sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stoklar düzelmeden karar vermek biraz riskli olur, sene sonunu beklicem, parada dursun cepte bakalım neolcak daha

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Gerçekten en mantıklı çözüm bu gibi geliyor.
işci çalıştırmıyoruz, şehirden 10 km uzakta işyerimiz var, otobüslede gidiliyor, yani babam yanımda durur ben sürerim, bazen hiç gelmiyor ben gidiyorum o şekilde,
en mantıklı çözüm o olur gerçekten sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stoklar düzelmeden karar vermek biraz riskli olur, sene sonunu beklicem, parada dursun cepte bakalım neolcak daha

Reaksiyon puanı
1,768
2 yıl bekle eğer hükümet değişirse araba, değişmezse sistem al
(mevzu ÖTV galiba) yeni gelecek hükümetin de ÖTV yi indireceğini bilemeyiz reis o yüzden emin konuşmayalım zaten bana kalırsa seçime yakın ÖTV kalıcı olarak düşürülür (yani hükümet değişmezse kalıcı olarak)

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
(mevzu ÖTV galiba) yeni gelecek hükümetin de ÖTV yi indireceğini bilemeyiz reis o yüzden emin konuşmayalım zaten bana kalırsa seçime yakın ÖTV kalıcı olarak düşürülür (yani hükümet değişmezse kalıcı olarak)
Hemen almıyorum arkdaşlar :D, 3-4 sene geçsin bi bakalım neolcak, kısaca diyormki 3070e vereceğim 20 k parayı atıyim cepte dursun, 3-4 seneyede para biriktrir araba alırım, oyun oynamak boş geliyor bana, eğlencesine oynuyorum,arabada daha önemli bence pc den, stoklar düzelsin 3060 almaya çalışırım,gayetde yeter bana

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
eğer yakıın bi zamanda evleniceksen ya da evlenmeyi düşünüyorsan araba al dersim hem baban falanda koyar birz güzel bi araban olur ama eğer evlenmiceksen pc al derim pc daha ucuz belki pc sayesinde para kazanabilirsin