Apple'ı Aslında Neden Seviyoruz?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Apple'ı Aslında Neden Seviyoruz?

Müşteri desteği ve pazarlama faaliyetlerinin yok denecek kadar az olduğu bir markaya karşı bu kadar tutkulu olmamızın sebebi ne olabilir? Yoksa hava atmayı çok mu seviyoruz?

hollandsedrop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müşteri desteği de pazarlama faaliyetleri söylenenin aksine bence oldukça yoğun ve başarılı.

Kısaca insancıl cihazlar üretmesine bağlıyorum ben. Kullanım kolaylığı, hassasiyeti, sadeliği ve elbette teknolojisi.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ülkemizdeki Apple tutkunluğunun tek sebebi hava atmak.. başka birşey değil.. bir iphone 4 kullanan arkadaşıma "4G'si nasıl" diye sorduğumda, "çok iyi yaa mükemmel çalışıyor" demişti... sanırım daha diyecek birşey kalmamıştır :)

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ülkemizdeki Apple tutkunluğunun tek sebebi hava atmak.. başka birşey değil.. bir iphone 4 kullanan arkadaşıma "4G'si nasıl" diye sorduğumda, "çok iyi yaa mükemmel çalışıyor" demişti... sanırım daha diyecek birşey kalmamıştır :)

bana bitane hediye alsana:):) hava attimm

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Isırılmış elma simgesini seviyorum sadece :D

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
kardeşm evde elma yok mu ısır koy masaya:)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Kim demiş seviyoruz diye (sevenleri kadar nefret edenlerde var)

futureng

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"Yabancılar çok tuttuğuna göre, bunda demek ki var bir keramet.." şeklinde oluşmuş bir hayranlık olduğu kanaatindeyim.

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim basimada buna benzer bi olay geldi.Kuzenimin iphone nun da takilma problemi vardi.Ben Almanyada yasiyorum.Bize en yakin applestore 40 km uzakta ingolstadt da.Kuzenim internetten apple in sitesinden ariza formu doldurdu ve ertesi gün UPS kargodan adam geldi ve beraberinde getirdigi kutuya koyup gönderdik telefonu.Hicbir ücret ödemedik.1 hafta sonra telefonun yenisi geldi.Servis cok iyi.Sorun ne olursa olsun genelde yenisini yolluyolar.Birkackez sahit oldum.

Bide iphone sahibi cok salak oldugu icin...Herkes üzerine alinmasin.
Adam iphone almis cogu özelligin ne ise yaradigini bilmiyor.Kullanmiyor.Sirf hava olsun diye.Adam kiz arkadasinin fotosunu koymus telin ekranina.Karsilastik biyerde.Yardim istiyo.Su resmi kaldiralim ekrandan yengen görmesin diyo bide:))))Itunes la dalmis telin icine corba etmis telefonun icini:)

Ama ben Samsung S3 kullaniyorum:)iphone hosuma gidiyor ama herkeste görmekten biktigim icin S3 aldim.özgür olmayi seviyorum:)Itunes filan bana göre degil.

Icimdekileride döktüm:))))

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Ülkemizde çok pahalı satılıyor maalesef ama benim en çok sevdiğim yanı yazılımıdır. :)

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
Kim demiş seviyoruz diye (sevenleri kadar nefret edenlerde var)
zaten yazıda geçen apple kelimeleri ile samsung kelimeleri yer değiştirildiğinde aynı haberin tersini elde edebiliriz.
elimizde cevap varmı? yok.
seviyoruz işte insanoğlu böyle.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kaliteli donanım kullanıyor olması sevmek için bir sebep. ayrıca yenilikçi ürünler sunuyor olması firmaya yenilikçi bir kimlik sunuyor. ipod, iphone, ipad gibi ürünler ilk çıkışlarında rakipsiz olarak çıktılar.
microsoft tablet teknolojisine daha önce sahipken kendi ürününe güvenip reklam kampanyası yapmadı. fakat apple ipad ile risk alıp başarılı oldu. aynısı akıllı telefonlarda yine microsoft için geçerli.

özetle apple yenilikçi ve girişimci ruhu temsil eden bir şirket. bunlar sevilmesi için yeterli

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
kaliteli donanım vs diyorsunuzda o kadar parayı samsung s3, htc one x, xperia ion vs cihazlara verseniz aynı performansı aynı kaliteyi alırsınız (bence daha da fazlasını)

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Global olarak çok büyük ve etki alanına sahip bi firmanın bu kadar kısıtlayıcı olması bile sevilmemesi için yeterli bir neden.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Sözde statü sembolü ülkemizde. O yüzden seviliyor deniliyor.

Diğer yandan yenilikçi bir firma. Ben de bu yönden biraz seviyorum açıkçası.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben bu kadar taraflı bir haberi yerli yabancı hiçbir teknoloji sitesinde okumadım. ancak fandroid yorumlarında bu kadar taraflılık görürsün.

tek bir örnek veriyorum, ben galaxy s sahibiyim, güncelleme alamıyorum, kies windows'ta itunes'dan kat be kat sorunlu, cihaz orta karar bir iş yaparken çağrı falan gelse kilitlenebiliyor vs. daha tasarım unsurlarını plastiğinin kalitesini falan söylemiyorum bile. daha yeni modeller de alacak bile olsa güncelleme bekliyor, yazılım sürümü en fazla iki kere artınca donanımları ne olursa olsun ekran geçişleri bile takılmaya başlıyor. ondandır ki bir android kullanıcısı yeni bir android telefon gördü mü ilk ekran geçişlerine bakar sağa sola kaydırır. ilk yaptığı iş budur dikkat edin. şimdiki android telefonlar da en fazla 1,5 sene sonra benim telefonumun şimdiki haline dönüyorlar, android böyle bir yazılım oldukça da dönecekler.

çünkü neden? arayüz tecrübesi önce gelir. telefonun 4 çekirdiğini birden son frekans hızına zorlayacak uygulamaya gelene kadar her uygulamada arayüz esnekliği öncelik taşır.

diğer yönde bakıyorum arkadaşımın iphone 3gs'sini birlikte güncelliyoruz ve tıkır tıkır çalışıyor. kaç senelik o telefonun arayüz akışkanlığı bile "apple almasam alırdım" dediğim note 2'den daha iyi. onun yaptığı herşeyi yapar mı? yapmaz, yapmasın zaten, kimsenin dizüstü bilgisayarı tableti vs yok mu 4 senelik telefona bel bağlayacak.

siz bu kadar şeye hava atmak diyorsanız tebrik ediyorum sizi.

gözlerinizden öperim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Herkeste var ben neden almayayım kafasını yaşıyor bizim ülkemiz:)

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kaliteli donanım vs diyorsunuzda o kadar parayı samsung s3, htc one x, xperia ion vs cihazlara verseniz aynı performansı aynı kaliteyi alırsınız (bence daha da fazlasını)

fark da burada kaynaklanıyor zaten, apple ürünleri onların verdiği performansı daha düşük kalitede donanım (cpu,ram,gpu) ile veriyor.
olaya sadece mobilde bakmana da gerek yok. Aynısı laptoplar için de geçerli, basit bir karşılaştırma yapsan bir macbook air ile herhangi bir laptop arasında söyleyeceğin ilk cümle "yemin ediyorum salak bu insanlar, bu özelliklerdeki bir laptop ne işe yarar. gösteriş budalaları" türünde bişi olucaktır. Eline alıp bir kullanman gerek, umarım anlatabilmişimdir..

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
fark da burada kaynaklanıyor zaten, apple ürünleri onların verdiği performansı daha düşük kalitede donanım (cpu,ram,gpu) ile veriyor.
olaya sadece mobilde bakmana da gerek yok. Aynısı laptoplar için de geçerli, basit bir karşılaştırma yapsan bir macbook air ile herhangi bir laptop arasında söyleyeceğin ilk cümle "yemin ediyorum salak bu insanlar, bu özelliklerdeki bir laptop ne işe yarar. gösteriş budalaları" türünde bişi olucaktır. Eline alıp bir kullanman gerek, umarım anlatabilmişimdir..

dostum anlıyorum seni ben ama macbook ların bir ekranları iyi başka ne farkı var ki?
şöylede bişey var sen sanıyor musun ki apple kullanan insanlar kalitesi için kullanıyor onu? kullananların en az yarısı hava atmak için kullanıyor. kime neyin havasını atıyorsa artık.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hiçbir markayı gözü kapalı sevmem ya da nefret etmem.Orta direk insanız.Hangisi bütçeme uygunsa hangisi işime yararsa onu alır onu kullanırım.(Kendi adıma konuşuyorum)

KrizaGold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nedeni basit. Onlarca markanın yüzlerce modeline sadece 5 adet telefonu ile kafa tutabildiği için seviliyor. İphone 5'in 7.6mm lik inceliği ise görmezden gelinemez. Htc One S' gibi şıklığını inceliğinden alan telefondan bile daha ince.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Ben kullanırken fark ediyorum her açıdan kalitesini, bundan sonrada başka bir telefon kullanamam herhalde, ı phone iyi bişey:)

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
dostum anlıyorum seni ben ama macbook ların bir ekranları iyi başka ne farkı var ki?
şöylede bişey var sen sanıyor musun ki apple kullanan insanlar kalitesi için kullanıyor onu? kullananların en az yarısı hava atmak için kullanıyor. kime neyin havasını atıyorsa artık.

teoride başka başka farkı yok, eksik bile ama pratikte iş değişiyor işte onu söylemeye çalışıyorum.
kaç tane apple ürünü kullanan insan tanıyorsun? yarısının o amaçlı kullandığını nerden biliyorsun?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
teoride başka başka farkı yok, eksik bile ama pratikte iş değişiyor işte onu söylemeye çalışıyorum.
kaç tane apple ürünü kullanan insan tanıyorsun? yarısının o amaçlı kullandığını nerden biliyorsun?

üniversite ortamındayım o kadar kullanan gördüm bitanesi de çok performanslı demedi hepsi havalı diyor daha ne olsun.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Makalenin başlığı neden seviyoruz neden sevmiyoruz değil. Sevenlerden çok sevmiyen fandroidcilerin uğrak durağı olmuş konu. Kısaca Apple ya kopyalanır yada kötülenir ama sonunda kazanan kim belli. :) Bu arada dünyada marka değeri en yüksek firma Apple olduğu için hava atmak için alan çok kişi vardır. Fakat galaxy miş htcmiş bunları alanlar sanki hava atmak için alanı yokmuş gibi gelip konuda bu yüzden demekde abest kaçıyor. :mrgreen:

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=7819]balcis[/MENTION] ustad ellerinden öperim.

[MENTION=2]Troy[/MENTION] bakınız sayın troy bu forumun sahibide olsanız şu taraflı davranışlarınız yüzünden kaybediyorsunuz KAYBEDECEKSİNİZDE.

androidin en kral cihazlarını kullandım one x + samsung galaxy s3
androide 2,3,3 güncellemesi ile katıldım oda htc wild fire s idi...
motorola matrixe kadar
şunu unutmayın ki androidli cihazlar yavaşlama kasmaya mahkumdur öylede kalacaklar !
one x deki ısınma problemini kullanıpta yaşamayan yoktur.
s3 deki arayüzdeki takılamaları kullanıpta yaşamayanlar da yoktur....
ki iphone kullanıpta arayüzüm takıldı geçişlerim yavaşladı diyen insan tanımıyorm...

düne kadar fandroiddim neden? cünkü ios nedir STABİLİTE nedir bilmezdim!
ki adamların yaptığını çekemediğinizdendir bu eleştirileriniz insanların hoşuna gidip kullanıyorlar ise bunun dahası yoktur...

forumdaki insnaların %90 u ANDROİD FANI dahası yok!
moderatörlerinden üyelerine kadar ios kullananları dışlamakta üüzerinize yok ayıp çok ayıp