Apple'dan İki Yeni iPhone Reklamı

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İlk reklamda + birşey yok çünkü ios 6 özelliği mevcut ama 2.si gerçekten etkileyici :)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Kamera yanında mikrofon olmuşsa nolmuş, kulağımla duymadan o koca orkestra sesini engelleyeceğine inanmam :) keramet çift mikrofonsa Benim Optimus Black'te de çift mikrofon var yani :)

Reaksiyon puanı
188
Kamera yanında mikrofon olmuşsa nolmuş, kulağımla duymadan o koca orkestra sesini engelleyeceğine inanmam :) keramet çift mikrofonsa Benim Optimus Black'te de çift mikrofon var yani :)

Teknoloji arkadaki mikrofondan ortamın sesini, alttaki miktofondan da kişinin sesini alıp, kişi sesinden ortam sesini çıkartıp yeni ses oluşturarak çalışıyor. 3GS'lerde var mı bilmiyorum ama iPhone 4'den beri olan ve gayet güzel çalışan bir teknoloji :) Keramet çift mikrofonda değil yani onun çalışmasını sağlayan yazılımda :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teknoloji arkadaki mikrofondan ortamın sesini, alttaki miktofondan da kişinin sesini alıp, kişi sesinden ortam sesini çıkartıp yeni ses oluşturarak çalışıyor. 3GS'lerde var mı bilmiyorum ama iPhone 4'den beri olan ve gayet güzel çalışan bir teknoloji :) Keramet çift mikrofonda değil yani onun çalışmasını sağlayan yazılımda :)

Çift değil 3 adet mikrofon var.

Reaksiyon puanı
188
Çift değil 3 adet mikrofon var.

Biri altta diğer arkada da 3. nerede bilgi verirsen aydınlanırız. Böyle 3 tane var diyip kaçmakla olmuyor :)

Edit : Evet iPhone 5'de mikrofon sayısı 3'e çıkmış. Biri altta, diğeri arkada öbürü de üstte kulağın koyulduğu yere yakınmış. Sanırım facetime için özellikle oraya da eklenmiş...

Resim de ekleyeyim :)

iPhone-5-three-mics.jpg

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Nokia Lumia 920'de 3 mikrofona sahipmiş.