Apple Store fiyatları?!

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Apple Store’da satılan 0,5m lik bir kablo bile 150 TL. Yav çakma alalım diyoruz ondada yavaş şarj ediyor ya da bataryaya zarar veriyor. Orijinal şarj alalım diyoruz bir adaptör 150 bir de kablo gelince 300 tl tutuyor. Amerika’da 300 dolara millet AirPods Pro alıyor biz de anca şarj cihazı alalım :D Gerçekten çok ilginç..

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Bazı şeyler döviz ve vergi ile açıklanmaması lazım. Bahsettiğiniz ürünler orjinal olarak internette daha ucuz. Kendi ayağına sıktı bence apple sırf bu yüzden çoğu yerde kapandı Apple Store.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Amerika’da 300 dolara millet AirPods Pro alıyor biz de anca şarj cihazı alalım :D Gerçekten çok ilginç..
Hocam ilginç demişsiniz ama paramızın değeri düşüyor maalesef.

Apple Store’da satılan 0,5m lik bir kablo bile 150 TL.
Benim bu konu için şahsi düşüncem;
Watch Enayi.Avi by Apple.

Ayrıca (Bunu yazarken Apple'ın sitesinden baktım kablo sarma kablo bile değil plastik haha.) Spigen marka kaliteli bir 2 metre Lightning kablo 150TL iken Apple.com'da kendi ürünleri 250TL. Apple ürünlerinin çoğunun fiyatının böyle olduğuna inanıyorum ve parasını hak etmediğini söylüyorum ancak "Moruq sen ne anlarsın iPhone'dan sen git "Fakir telefonu Android" kullan." diyorlar. Tabi onlar nokta, virgül vs. kullanmıyorlar...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı şeyler döviz ve vergi ile açıklanmaması lazım. Bahsettiğiniz ürünler orjinal olarak internette daha ucuz. Kendi ayağına sıktı bence apple sırf bu yüzden çoğu yerde kapandı Apple Store.
Capture.PNG

%8.7 vergi var ve 277TL değerinde.

Captursss.PNG

%15 vergi var ve 250TL değerinde.

Sizce neyle açıklayalım? Adamlar ucuza satmış resmen bu kadar vergi ile. Yorumunuz nedir?

Edit: Yani hem vergilerden çok yükselmesin diye vergi farkını kısmışlar bir de üstüne 250'ye yuvarlamak için kısmışlar.

Edit: Normalde olması gereken değer: 318TL @Harnapazade
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Harnapazade biraz sabırsızım fark ediyorum ama cevabınızı çok ciddi bir merak ile bekliyorum, o kadar uğraştım.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
O Apple Türkiye sorunu.

Tabii dolar olarak da fazla. Bir tane 2m kablo için 35 dolar fazla sayılır. Ama aşırı da değil. Apple pahallılığı işte.

Abartı pahallı değil ama daha pahallı.

Burada 2m kablo 250 tl. O da Apple Türkiye sorunu işte

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
O Apple Türkiye sorunu.

Tabii dolar olarak da fazla. Bir tane 2m kablo için 35 dolar fazla sayılır. Ama aşırı da değil. Apple pahallılığı işte.

Abartı pahallı değil ama daha pahallı.

Burada 2m kablo 250 tl. O da Apple Türkiye sorunu işte
Hocam ben mi sorun yaşıyorum anlamakta anlamıyorum. Koca koca fotoğraflar koyup hesapladım. Apple Türkiye'nin değil, ekonominin verginin vs. sorunu. Dolar'dan çevirme ve vergi ile değeri 300 küsür TL. Adamlar 250 vermişler. Hiç de Apple Türkiye sorunu değil. Ben mi anlamıyorum?

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Vergilendirme yüzünden öyle oluyor, kablonun geliş fiyatı öyle değil ama üzerine vergi eklenince öyle oluyor çünkü ülkeye giriş fiyatı, toplu satın alındığından normalde ülkemize gelen fiyat amerika fiyatından bile düşük ama sorun olan yönü vergilendirme bölümü