Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Bu konuyu okuyanlar

sarihakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.
iphone bataryasını orjinal apple batarya ile değilde DEJi vb. marka bir batarya ile değiştirildiğinde IOS güncellemesi almama gibi ir durum söz konusu oluyormu.

sarihakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
F9577E93-D550-400D-BF5E-A2CCF27D5014.jpeg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus en son sürüm yani İOS 13.2.2' de şu an.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
çok ilginçtir ben aldığımdan beri msn kullanamıyorum açılmıyo nedense
İlginç bir apple servisine götür eğer sorun çözülmese hesabını kontrol et yeni bir msn aç dene hala olmuyorsa apple servise bildir ve yeni cihaz al ve belki apple kimliğini değiştirmek sorunu düzeltebilir.

FeeLTheFeaR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ios 12'de kilitli ekrana imessage düştüğünde mesajı sol tarafa ittirip sildiğimizde mesaj okunmuş sayılıyordu. Ios 13 de bu özellik bende olmuyor. Ekrandan gitmesine rağmen mesaj hala okunmamış gözüküyor mesajlar kutusunda. Sizde de böyle mi kontrol edebilir misiniz?
Telefonum iphone7 plus.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar ios 12'de kilitli ekrana imessage düştüğünde mesajı sol tarafa ittirip sildiğimizde mesaj okunmuş sayılıyordu. Ios 13 de bu özellik bende olmuyor. Ekrandan gitmesine rağmen mesaj hala okunmamış gözüküyor mesajlar kutusunda. Sizde de böyle mi kontrol edebilir misiniz?
Telefonum iphone7 plus.
Şuan kardeşim cihazından baktım öyle okunmuş olarak gitmiyor bu yeni güncellemeyle kapanmadı mı bir sorun mu var acaba?

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Aksine normal bilgi mesajları gelince ekrandan silince okundu oluyordu. Yani güzel bir özellikti. Şimdi ios 13'te olmuyor işte.
Farkettim haklısın bence de güzeldi o olay ama bir nedeni var galiba ya da onu ayarlardan filan aç kapa yapabiliyoruz.

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
telefonum 6s güncelledikten sonra wifi hız düşümü yaşamaya başladım. Hız maksimum 1.mb görüyor.hız testleride bu şekilde. gsm operatöründe sıkıntı yok. Laptoptan baktığımda da yine normal mb ölçüyor ancak 6s te böyle bir sıkıntı oluştu inşallah düzeltirler...

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
telefonum 6s güncelledikten sonra wifi hız düşümü yaşamaya başladım. Hız maksimum 1.mb görüyor.hız testleride bu şekilde. gsm operatöründe sıkıntı yok. Laptoptan baktığımda da yine normal mb ölçüyor ancak 6s te böyle bir sıkıntı oluştu inşallah düzeltirler...
Güncellemeleri bekleyeceksin, düzeltirler.

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Sonunda sorunu çözdüm.iphone ile ilgili bir durum değil.Eminim bu sorunu yaşayan tek kişi ben değilim.
Çözümü şu şekilde.
Superonline dan farklı bir modem talep ettim. zte marka bir modem getirdiler.Yeni nesil. hem 2.4 ghz hem de 5ghz sinyal sağlıyor.
ben iphone um ve eski modemimle sadece 2.4 e bağlandığım için cihazın interneti 1mb i bile görmüyordu.
Yeni modem de 5ghz ye bağlandım.Diğerini iptal ettim.Hem bilgisayar hem telefon kendine geldi.
Herkese tavsiyem modemin arayüzünü kontrol etmeniz.

Oktay5234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İtunes bi̇lgi̇sayara yedekledi̇m. 09.12.2019

İphone 7 sıfırladım tekrar geri̇ yükle dedi̇m 10.12.2019 ancak yükleme başlatılıyor tam sona geldi̇ği̇nde i̇se hata oluştu di̇yor. Resi̇mleri̇m falan kaldı. Bi̇r çok proje foto vardı yapamıyorum bi̇r türlü kafayı sıyıracağım neden olur.

Son düzenleyen moderatör:

Mehmet but

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay önce iPhone 11 pro max aldım ama aldığım günden itibaren hücresel veri problemi yaşıyorum kullandığım operatör vodafone kktc yani vodafone istede böyle bir problem yaşayan var mı benim bildiğim kadarıyla 5-10 kişi var problemim yavaşlama ve 3G göstermesine rağmen internete bağlanamama sorununu yaşayan var mı

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
iPhone,iPod Touch,iPad VE iOS HAKKINDAKİ SORUNLARINIZ VE ÇÖZÜMLERİ

Arkadaşlar sorularınızı ve sorunlarınızı bu başlık altında tartışalım ve çözümler getirelim.
iphone 5s kullaniyorum.pilini yeni değiştirdim.cihaz en yüksek verilimlikte ve antutda 86k yapiyor.ama bunlara rağmen cihaz bklemedeyken 20 dakikada bir %1-2 şarj tüketiyor.Gece %78 ile bırakiyorum sabah %45 oluyor.Arkaplan uygulamaları dahi internette çokca makale okuyup önerileri denedim ama işe yaramadı.arkadaşımda 5s kullanıcısı onunki sabanaha kadar boşta 6-7 en fazla tüketirken bende bu oran devasa
Mesaj otomatik birleştirildi:

son İOS güncelleme 6s e indiirlmiyor mu ?
itunes üzerinden güncellerseniz hallolur

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
merhaba iphone 7 aldım sürekli şarjı bitiyor
Eğer ikinci el aldıysanız bataryası yan sanayi ya da ölmüş olabilir. Fakat telefonunuz sıfırsa yazılımsal bir sorun olabilir, yetkili servise gitmenizi öneririm.

sarihakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
İphone 7 telefonumdan bilgisayarıma internet paylaştığımda bilgisayar telefon ile bağlantı kuruyor fakat internete girmiyor.
Sorun bilgisayardamı telefondamı diye anlamak için ise başka bir telefonu iphone bağladığımda gene internete girmiyor.
Ağ ayarlarını sıfırladım fakat aynı sorun devam ediyor.
ÇÖzüm önerisi olan yada bu sorunu yaşayan varmı acaba

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Merhaba.
İphone 7 telefonumdan bilgisayarıma internet paylaştığımda bilgisayar telefon ile bağlantı kuruyor fakat internete girmiyor.
Sorun bilgisayardamı telefondamı diye anlamak için ise başka bir telefonu iphone bağladığımda gene internete girmiyor.
Ağ ayarlarını sıfırladım fakat aynı sorun devam ediyor.
ÇÖzüm önerisi olan yada bu sorunu yaşayan varmı acaba
Mobil Veriniz olmayabilir.

sarihakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet paketim var ve hatta vodafone hediye çarkından gelen hediye interneti bitirmek için boşa gitmesin diye bilgisayara internet paylaşıyorum.
İş yerindeki internet kısıtlı olduğu için .

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
internet paketim var ve hatta vodafone hediye çarkından gelen hediye interneti bitirmek için boşa gitmesin diye bilgisayara internet paylaşıyorum.
İş yerindeki internet kısıtlı olduğu için .
Yetkili bir Apple Teknik Servisine götürmenizi öneririm. Eğer onlar telefonu incelerlerse daha verimli bir sonuç alabilirsiniz.

iphonekiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba. Elimde 3.nesil bir ipad air var. ancak ekran bazen kendini zoomluyor arkadaşlar. Safari mesela ekrana tam olarak sığmıyor. ayarlardan zoom ayarlarına falan baktım hepsi kapalı ama bazen oluyor bu, dokunmatikte ekranda bi sıkıntı yok. Apple forumunda da bu konu açılmıştı. safariyi açıp kapatınca çözülüyor bu sorun ama sıkıntının ana kaynağı nedir bilmiyorum. İpad os 13.5ten sonra oldu. Önceden yoktu bu sorun.

Dakkaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ios 14 beta 1 kullanıcısıyım orjinal ios 14 e güncellemek istiyorum ama yazılımgüncelleme kısmından indir ve kura basınca çıkan hüküm ve koşullar ekranın da kabul ete basıyorum ama hiç bişey olmuya konu hakkında bilgisi olan varmı?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
merhaba ios 14 beta 1 kullanıcısıyım orjinal ios 14 e güncellemek istiyorum ama yazılımgüncelleme kısmından indir ve kura basınca çıkan hüküm ve koşullar ekranın da kabul ete basıyorum ama hiç bişey olmuya konu hakkında bilgisi olan varmı?
Önce betadan çıkmanız lazım.